אני מצליחה להחזיק מעמד עד שלב מסויים שאני נשברת

דיון מתוך פורום  הרזיה ללא דיאטה

20/05/2018 | 22:59 | מאת: אושרית

אשמח להבין את הפסיכולוגיה מאחורי דיאטה ולמה זה לא מצליח לי: אם יש פעמים שאני מסרבת לאוכל טעים שבא לי ,למה אז פתאום אני נשברת ?זה תמיד גורם לי להאמין שאין לי מספיק כוח רצון להמשיך ולסרב. אם יכולתי להגיד כמה פעמים לא ולהרזות,אז מה גורם לי לשבור את הכל פתאום למרות שעדיין אני רוצה לרזות? זה לא מובן ומשגע אותי!!!!! (ויותר מזה שאני לא רעבה ואוכלת כי אני רעבה פשוט כשבא לי סתם ככה לאכול.

לקריאה נוספת והעמקה

דיאטה מכתיבה לך מה לאכול, כמה ומתי. זה לא בחירה שלך.זה תכתיב חיצוני שלא יכול בשום צורה לענות על הצרכים היומיומיים שלך, על החשקים שלך. זה לא מתחשב ברעב ובשובע שלך. וזה מאד מונטוני וחוזר על עצמו, מעט מאד גיוון. במצב כזה, אפשר להחזיק כמה שבועות אולי, אבל לא לאורך זמן. אוכל צריך להתאים לך, ולאורח החיים שלך, לא להיפך. אז השבירה מדיאטה היא טבעית. מה גם ,שכאשר את עושה דיאטה הציפייה לתוצאות כאלה או אחרות לא תמיד מתאימה לפיזיולוגיה, ולכן הופכת את הציפייה ללא מציאותית. אז אחרי השמחה הראשונית שאת מרגישה בשליטה, מגיע השלב שאת מבינה שזה לא מתאים לך, שזה לא מספק את הצרכים שלך, לא עונה על החשקים שלך, והכי חשוב - לא מלמד אותך לאכול לפי הצרכים שלך. וזה גורם לשבירה. בגישת שיווי משקל, לוקחים את כל הדברים האלה בחשבון. כי דיאטה מובילה יותר לתחושות כשלון מאשר הצלחה, תחושות דימוי עצמי נמוכות ועוד. אם תלמדי לאכול לפי רעב ושובע, לא תהיי מוגבלת כלכך. אבל הקושי, יהיה ללמוד מתי לעצור. בגישה שלנו את לא בדיאטה או לא בדיאטה. את לומדת לאכול.וההרזייה היא תוצאת לוואי של התהליך.

22/05/2018 | 14:54 | מאת: אושרית

בעצם את אומרת שזה טבעי להישבר ולהיאבק עם המשקל ולא להצליח להרזות בשיטה של דיאטה? זאת אומרת שהעובדה שאני מרגישה כישלון עצמי בפני עצמי כי אני רוצה להרזות ולא מצליחה,והעובדה שזה מכניס אותי ללופ שאני לא יוצלחית ולי אין מספיק כוח רצון וזה גורם לי להרגיש נורא עם עצמי,זה טבעי? זאת אומרת שאני לא צריכה בכלל להרגיש ככה? תודה:)

דיאטות מובילות לתחושות שאת מתארת. ולכן, לא כדאי לעשות אותם. כדי לרדת במשקל, תלמדי לאכול לפי הצרכים שלך. אין אוכל משמין, אין אוכל אסור. אם תאכלי לפי רעב ושובע, את תגיעי לירידה במשקל, וזה כמובן בהנחה שאת בעודף משקל. אני מציעה לך לתאם איתנו פגישת הכרות ללא תשלום או התחייבות, כדי לבדוק אפשרויות אחרות להרזייה, לשקם את האכילה מדיאטות ולצאת מהלופ שאת נמצאת בו. אין שום סיבה, שאוכל יגרום לך לתחושות קשות עם עצמך ולירידה בדימוי העצמי.

מנהלי פורום הרזיה ללא דיאטה