חומצה אזלאית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טיפוח העור בימי קורונה: למה זה חשוב דווקא עכשיו?

משבר הקורונה שינה לגמרי את שגרת חיינו, בזמנים שבהם אנחנו לא יוצאים מהבית מי בכלל חושב על טיפוח ואסתטיקה? ידעתם שאם קרום התא של עורכם הוא תקין, יהיה קשה מאוד לנגיף לחדור אותו ולהיכנס לגופנו? החדשות הן שגם אם בחוץ משתולל נגיף אכזרי ואנחנו בקושי יוצאים מהבית, טיפוח ושמירה על העור חשובים לא רק כדי להיראות טוב, אלא גם כדי להישאר בריאים בימים רגילים, חשוב לנו שהעור יראה בריא ונקי כדי לשמור על המראה הצעיר והאסתטי שלו. אבל לעור יש תפקיד חשוב הרבה יותר שקשור לבריאות הפיזית שלנו. העור הוא איבר המגן הראשון שפוגש את הנגיפים והווירוסים שרוצים לחדור לגופנו. לכן העור הוא למעשה חלק נוסף במערכת החיסון שלנו, ובמיוחד בימים כאלה חשוב שנחזק אותו בכל דרך. אם לדוגמה קרום התא תקין, יהיה קשה מאוד לנגיף לחדור אותו ולהיכנס לגופנו. עור בריא ונקי הכולל תאי עור חדשים וצפופים יעזור לנו במאבק להישאר בריאים.  אז איך אפשר לחזק את העור שלנו? חיזוק העור מתחלק לשניים: חיזוק פנימי וחיזוק חיצוני.  החיזוק הפנימי כולל ויטמינים המחזקים את מערכת החיסון כולה, ובכלל זה את תאי העור, החיזוק החיצוני כולל שגרת טיפוח המתאימה לעור ושומרת על ניקיון,...
ללמוד עוד על חומצה אזלאית
טיפוח העור בימי קורונה: למה זה חשוב דווקא עכשיו?-תמונה

משבר הקורונה שינה לגמרי את שגרת חיינו, בזמנים שבהם אנחנו לא...

מאת: ד"ר אוקסנה...
06/04/2020
אחת ולתמיד: מהי הדרך היעילה ביותר לטיפול באקנה?-תמונה

אין ספק שפצעי אקנה הם אחת מהתופעות האסתטיות המטרידות ביותר....

מאת: הקומה של...
22/01/2020
הסרה בטוחה של פיגמנטציה לסוגיה-תמונה

מתמכרים לקרני השמש ומשתזפים? העור זוכר הכל - וקיים חשש...

מאת: ד"ר מידן מיכל
29/01/2018
10 מיתוסים על אקנה-תמונה

קיימים מיתוסים רבים על אקנה: יחסי מין ומשחת שיניים מסייעים...

מאת: ד"ר אבנר...
01/08/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחומצה אזלאית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חומצה אזלאית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דר, הזרקתי לאחרונה חומצה הילארונית במספר אזורים בפנים. האם אני יכולה להמשיך ולהשתמש בחומרים הפעילים שהקוסמטיקאית שלי נתנה לי כרגיל מבלי שיפגעו בחומר שהוזרק? הם מכילים רטינול, חומצה לקטית, חומצה אזלאית, חומצות bha+aha, ויטמין סי 30%, חומצה סיליצילית וכו.

מעניין כמה שילמת לה? חומצות זה דבר של הטבע וקוסמטיקאיות מוכרות אותן במיליון שקל כשזה עולה 10 של. הן בסה"כ מוהולות אותן. לא רצוי להפגיז את העור בכל מיני חומצות כי כולן עושות אותה פעולה.קילוף עדין הסרת תאים מתים.. חוץ מהילארונית שנותנת לחות. רטינול זה רק במרשם רופא אחרת זה חרטה ברטה. ויטמין c מתפרק תוך שניה אז לא ברור מה הן מוכרות לכן. אבל שיהיה בהצלחה.

בעיקרון כן.

תודה דר אבל עדיין לא ענית לשאלה. האם זה מזיק להזרקה או מוריד מיעילותן אם אשלב אותן שוב בשגרת טיפוח שלי?

אני מעוניינת לקבל את תרכובת גליקמן. האם אני יכולה לקחת אותה דרך מרשם של הידרוקוטיזון והידרוקינון 4 ואדפרין ..ובכל פעם אקח קצת מכל קרם למזוג ולהניח על הפנים? אני מעוניינת לקבל אותה ככה האם אני יכולה ?

מומלץ לקבל מרשם לתרכובת גליקמן באופן מסודר מרופא עור, זה הכי מתאים ויעיל. אם יש ברשותך את כל הרשימה של מרכיבי הגליקמן בנפרד? כי כולם במרשם רופא.. את יכולה לערבב כמות קטנה ולהשתמש בה, ולא יקרה אסון, אבל לא חושבת שתהיה אותה יעילות. למה שלא תתני לרוקח לעשות את עבודתו בשבילך?..

שאלה נוספת האם יש משחה בישררל שמכילה 20% חומצה אזלאית ? ואם כן מה השם שלה? צריכה מרשם?

יש משחה של אזלאית 20%, צריך מרשם, ולא זכור לי שמה.

שאלה נוספת האם יש משחה בישררל שמכילה 20% חומצה אזלאית ? ואם כן מה השם שלה? צריכה מרשם?

Skinoderm לא יודעת מה הזמינות שלה בבתי מרקחת אבל זהו תכשיר שאמור להיות זמין בארץ.