הרעלת ברזל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להרעלת ברזל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הרעלת ברזל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דר. בעקבות המוגלובין נמוך כמה שנים, ברזל נמוך ופריטין מתחת ל-8, המליצה המטולוגית על עירוי פירנג'קט 1,000 מ"ג. (קושי ספיגה של 200 מ"ג ברזל ליום בכדורים). אחרי שבוע מהעירוי, עלה הפריטין ל 401, הברזל ל-69, טרנספרין 231, והמוגלובין 12. האם אני במצב של הרעלת ברזל? אני ממש מבוהלת. תודה על כל תשובה.

אין מדובר בהרעלה, פשוט הבדיקה נלקחה סמוך לעירוי. כיוון שהמולוגבין תקין סימן שיש תגובה טובה לטיפול. לציין כי לא נראה שיש צורך בעירויים נוספים הקרוב.

אני בן 85.עברתי 3 ניתוחי מעי גס לסילוק גידול סרטני - אחד ב1998 ,שני באוגוסט,2009,שהסתבך, ושלישי כמה ימים אחרי כן, נכרת רוב המעי הגס, חלק מהמעי הדק, והטחול.היה לי תסחיף ריאתי דו צידי, הותקן בי פילטר/מטריה ואני מטופל במדלל דם, XARELTO במארס השנה התגלתה אנמיה, 10.2 HGB . קיבלתי מרופא משפחה תרדיפרון 80 מ"ג ל3 חודשים.לקראת סוף הטיפול,התעלפתי, ואחר כך הופיע שתן שחור, חום 38מעלות,עליית סוכר, עליית INR זיהום חיידקי קשה בשתן, ללא כל כאב,או סימן גופני כלשהו.היציאה בצבע רגיל לחלוטין. הפסקתי ליטול את התרדיפרון, ותוך יומיים הצטלל השתן, ובהמשך נעלמו כל התופעות, כולל הזיהום, כאילו לא היו. לא נמצא כל פגם בלב, וגם האורולוג לא מצא דבר. האם יתכן שהתרדיפרון עשה את כל המהומה הזאת? האם יתכן שברזל שלא נקלט, התפנה דרך השתן ולא דרך הצואה? האם יתכן שההתעלפות נגרמה ע"י הרעלת ברזל?

בשל הופעת הסימנים כ-3 חודשים לאחר תחילת הטיפול וללא תוצאות של בדיקות דם קשה לדעת אם תופעות אלה קשורות לתרופה. התרופה עלולה לגרום לשינוי צבע השתן, גם תרופות נוגדות קרישה עלולות לגרם לדימום בשתן. עפ"י התיאור שלך היה זיהום שאולי גרם לעילפון. מאחלת בריאות שלמה.

האם כלורופיל בשתייה (המלצה שלך לאחד האנשים בפורום) מתאים לכל אחד? ע"פ בדיקות דם יש לבעלי כמעט הרעלת ברזל האם הוא יכול לשתות כלורופיל?

היי אורלי, עודף ברזל אכן זו הרעלה. צריך לבדוק את קשתית העין ולהבין למה הוא צובר ברזל ואז לטפל בהתאם. לא מומלץ לו כלורופיל

שלום, בעקבות לידות והנקות ארוכות של שנתים כל אחת,אני נוטלת ברזל במשך 9 וחצי שנים עד היום ללא הפסקה, אני בת 49. אני לא מרגישה טוב מאחר ויש לי פיברומיאלגיה, והברזל עזר לי לתפקד ביומיום. יש לי ימים קשים שאני מרגישה טעם של רעל בפה, בחילות וחוסר איזון בגוף. אני לא מצליחה להפסיק את הברזל, שאני מנסה להפסיק יש לי כאבים חזקים בעצמות ואני לא יכולה לקום מהמיטה. לא יודעת מה קדם למה, האם יש לי נזק לכבד? האם יש לי הרעלת ברזל מה הסימנים לכך? מה אני עושה בכדי להפסיק את הברזל? בבדיקות דם, mcv 78 קבוע לא עולה. ההמוגלובין תמיד טוב 13.5 . יש לציין שבגיל 32 יש לי בריחת סידן קשה על רקע חוסר ויטמין d, אני נוטלת סידן מגיל זה. אשמח לקבל תשובה מהירה, בכדי למנוע את הנזק. בתודה מראש רוז

נזק ? למה נזק ? מי אמר שיש נזק ? עלייך לרשום את תוצאות הספירה במלואה וכן תוצאות של ברזל, טרנספרין, פריטין. מה מוצאך ?