נשירת פרווה אצל כלבים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מיאו, נשרה לי הפרווה - מה לעשות?

נשירת פרווה של כלבים וחתולים היא תופעה שכיחה במהלך חילופי עונות. עם זאת, לעיתים מדובר בבעיה רפואית המחייבת ייעוץ וטרינרי נשירת שיער של חיות המחמד שלנו עלולה להוות מטרד לא קטן. מי אינו מכיר את התופעה של ענני שיער מתעופפים בכל פינה, שערות המעטרות את הבגדים ואפילו מגיעות לצלחת? נשירת שיער היא תופעה טבעית לחלוטין, בדיוק כפי שאצל בני האדם השערה צומחת, מתה, נושרת - ומפנה את מקומה לשערה חדשה שצומחת במקומה, כך גם אצל הכלבים והחתולים. החדשות הטובות: יש דרך לטפל בבעיה ולהפחית את כמות השערות שבעלי החיים משירים. במאמר זה, נציע מספר דרכים להפחית את התופעה, ליהנות מהחברים האהובים ההולכים על 4 ולהמשיך לחבק אותם ללא חשש.    בעל החיים מחליף את פרוותו מפרוות גורים לפרוות בוגרים. צילום: שאטרסטוק מתי מתרחשת נשירת שיער? האם יש מחזוריות קבועה? נשירת שיער של כלבים וחתולים מתרחשת כשבעל החיים מחליף את פרוותו מפרוות גורים...
ללמוד עוד על נשירת פרווה אצל כלבים
מיאו, נשרה לי הפרווה - מה לעשות?-תמונה

נשירת פרווה של כלבים וחתולים היא תופעה שכיחה במהלך חילופי...

מאת: ד"ר בלנק...
26/03/2020
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנשירת פרווה אצל כלבים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נשירת פרווה אצל כלבים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי..יש לי שיצו בן שנה וחודש קרוב לחודשיים ממש מנשיר נאמר לנו שהוא מחליף פרווה גורית,אוכל באופן קבוע את האקנה מיקס דגים דואגת להבריש פעמיים ביום,האם הנשירה תחלוף? והאם הנשירה קשורה לזה שהוא שיצו לא מתועד? אשמח לתובנות תודה רבה מציינת את העובדה שאין לו קרחות או פצעים חלילה

נשירת פרווה אצל כלב הינה תהליך נורמלי. אינן קשר לעובדה האם הכלב מתועד או לא. לעיתים יש מקרים של נשירה מוגזמת ואפילו התקרחויות, מצב שדורש בדיקה אצל רופא וטרינר.

שלום. יש לי כלב ג'ק ראסל טרייר,הוא לבן וכשקבלתי אותו הייתה לו מחלה של קרחות בכל הגוף-טיפלתי וזה עבר. כיום הוא בן 3 ויש לו נשירה מאוד רצינית עד כדי כך שכמעט ואין לו שיער עוד מעט. אני מודאגת . שאלתי היא האם יש תפריט שיכול לעזור לנשירה הזו?(הויטרינר בתקופת הקרחות נתן לי שמפו "בנזוייל"-מה זה???) תודה.

ימית נשירת פרווה בכלבים היא בעיה עונתית ונובעת מהחלפת שיער מעונות החום לעונות הקור והפוך. כאשר הנשירה היא פיזיולוגית הפרווה מלאה ואין כל דלילות. המקרה שאת מתארת הוא כנראה פתלוגי וכדאי לבדוק ממה הוא נובע. השמפו שניתן לכלבך Benzoil ניתן בדרך כלל למחלות עור. יחד עם כך קיימים מזונות בשוק אשר מועשרים בחומרים המסייעים לצמיחת פרווה. אחד הטובים שבהם הוא Sensitive Skin של חברת Hill's .

שלום. יש לי כלב קטן,ויש לו נשירה נוראית מאז הוא קטן,הוטרינרית אמרה שזה מאוכל שהוא אוכל בבית.(אני לא נותנת לו -רק את האוכל שלו).היו תקופות שחל שינוי ואז החמרה. הכלב שלי אוכל פרו פלאן כבש עם אורז-ככה טוענים שמומלץ לכלב עם נשירה. מה עליי לעשות הנשירה מחמירה מאוד ואני דואגת לו מאוד. האם יש תפריט כולשהו??? תודה רבה.

ימית נשירה היא תהליך טבעי לחלטין בכלבים ובחתולים. הנשירה הופכת להיות פתלוגית כאשר השיער דליל או מופיעים קרחות. אם זה לא המקרה בכלבך הרי שאין כל בעיה רפואית. אני לא מכיר את התאוריה שמזון המכיל כבש ואורז מומלץ נגד נשירה. מי שאמר לך את זה טועה ומטעה.