דמודקס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מיאו מיאו, הב הב, מגרד לי!

האביב והקיץ בפתח ואיתם שפע בעיות עור שחיית המחמד שלכם (כלב או חתול) עלולה לסבול מהן. פרעושים? אלרגיה? מדריך מיוחד, לרווחת חיית המחמד: Doctors דוליטל האביב כבר בפתח: מזג אוויר נפלא, שמש מלטפת, פריחה מדהימה ושלל צבעים. זהו בדיוק הזמן לטייל בטבע עם כלבכם האהוב, או לתת לחתול להשתעשע בחצר. עם זאת, כדי שתוכלו (אתם ובעל החיים שלכם) - ליהנות מעונה זו וגם מהקיץ שיבוא לאחר מכן, יש להקפיד לשמור על בריאות בעל החיים שלכם. במאמר זה, נבחן את הסוגיות המרכזיות שיש לשים לב אליהן- בנוגע לבריאות העור והפרווה של בעל החיים שלכם. מומלץ להתייעץ עם הווטרינר לפני תחילת הטיפול באמפולה. צילום: שאטרסטוק מה גורם לבעיות עור אצל בעלי חיים?בוודאי שמתם לב בעבר כי דווקא בעונה זו, הכלב או החתול שלכם - מתגרד ומתלקק יותר מהרגיל? הפרחים בגינה פורחים, גם העור של בעל החיים האהוב - פורח, לפתע, מופיעים פצעים על העור, מתרחשת נשירת שיער...
ללמוד עוד על דמודקס
מיאו מיאו, הב הב, מגרד לי!-תמונה

האביב והקיץ בפתח ואיתם שפע בעיות עור שחיית המחמד שלכם (כלב...

מאת: ד"ר ליאת...
30/04/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדמודקס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דמודקס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
13/09/2017 | 09:54 | מאת: אני רואה ומרגיש שיפור ניכר משימוש גל בנזק
מתוך פורום סבוריאה - דלקת עור חלבית

שלום רב פריחה אריטמית קשקשת, DEMOCIDOSIS רבוי של טפילי דמודקס בעור הפנים- כולל מסביב לסנתר. כך לפי אבחון מיקרוסקופי אצל דרמטולוג בבית חולים. דרמטולוג רשם לי לשמוש טיפול גל בנזק 5 אחוז, למשך 3 חודשים. בימים הראשונים למרוח בשעות הערב לילה, לאחר 4-5 ימים למרוח פעמיים ביום, בשעות היום ובלילה. כך נכתב ונאמר לי וכך אני עושה. אחרי שימוש של כ 10 ימים, אני רואה וחש שיפור ניכר בפניי. אפשר וניתן להבריא יותר מהר מבנזק 10 אחוז? השאלה שלי- לחזור לרופא עור לבקש ממנו שיעלה לי מינון של בנזק מ-5 ל- 10? או שזה לא חשוב ולא חיוני? 5 או 10 אחוז יש להם אותה השפעה ויעילות? נכון להיום, עדיין יש לי קצת אדמומיות ופריחה וכמה דמודקסים מסביב לסנתר.

אין צורך לשנות. הטיפול יעיל ד״ר אכי פרידמן מומחה ברפואת עור ומין אסתטיקה רפואית ורפואת לייזר www.dr-acky.com

שלום מה כ4 שנים סובל מפוליקיטיס בקרקפת ובישבן פצעים מוגלתים כואבים. ניסתי משחות וניסיתי כדורים אנטיביוטים וזה פשוט לא הולך.כול הישבן מוכתם ומצולק מרוב פצעים וגם הקרקפת באיזור הפצעים נפוחה אדמומית וכואבת.לא יודע כבר מה לעשות..אנא ממכם עזרה תודה יוני

שלום, רושם כי מדובר בדלקת של זקיקי השיער. לרוב נגרמת על ידי חיידק. הטיפול המקובל הינו טיפול אנטיביוטי, לרוב ממשפחת הטטרציקלינים. כגון: מינוציקלין, דוקסילין. ממליצה לשלב סבון אנטי-ספטי בשם דמודקס. במידה ואין הטבה יש לשלל מחלות עור אחרות של הקרקפת כגון: פוליקוליטיס דקלבנס ומחלות אחרות שדומות לפוליקוליטיס ויש צורך לבצע ביופסיה. במקרים אלו לא די בטיפול ממשפחת הטטרציקלינים בהצלחה!

03/11/2017 | 00:41 | מאת: שימוש בקרמים ותרחיצים שונים על עור פניי
מתוך פורום סבוריאה - דלקת עור חלבית

שלום דוקטור אכי לפני כחודש רופא עור, באמצעות מיקרוסקוף הבחין בעור פניי אדמומיות ופריחה אריטמית קשקשת וריבוי יחסי של טפילי דמודקס במיוחד באזור הסנתר. המליץ לי ורשם לי ואני משתמש בהם כל ביום, קרמים איברמקטין ורוזקס וגל בנזק ותרחיצים למצח ופנים, צטאפיל ואקניל ווש. לא ביחד את כולם. כל יום משהו אחר, ביום ובערב-לילה. מצב העור פניי משתפר לטובה ומתנקה ומבריא מכל הדברים שציינתי לעיל. עור פניי יחסים פחות אדמומי ולא שמנוני כמו שהיה ופריחה אריטמית אינני רואה ולא חש בו ודמודקסים נכתכים ומושמדים מיום ליום. קצת קומודונים קטנים בסנתר- הם ישארו לכל החים או יעלמו למשך הזמן? אחרי זמן מה טפילי דמודקס עשויים לחזור איפה שהו בפנים? איך למנוע זאת?

הבעיה תמיד יכולה לחזור. יש לטפל בעת הצורך ד״ר אכי פרידמן מומחה ברפואת עור, אסתטיקה רפואית ורפואת לייזר www.dr-acky.com

לפני כשלושה חודשים הופיעו לי פצעים אדומים קטנים וצפופים שהתחילו להתפשט בשני מוקדים עיקריים על הפנים, ללא כל הסמקה/אודם בפנים לפני או אחרי הופעתם. רופא עור בקופה אבחן אותם כדמודקס לאחר התבוננות בדרמוסקופ. בהתחלה טופלתי באיברמקטין 1% ללא שום הטבה. לאחר מכן טופלתי בלייקליר 5%, שתי מריחות בהפרש של שבוע אחת מהשניה ואחר כך המשכתי עם בנזק מריחה כל יום. אחרי מריחת הלייקליר היתה הטבה משמעותית מאוד אך מאחר והפסקתי והמשכתי רק עם בנזק אז הפצעים חזרו והבנזק עוזר חלקית והפצעים ממשיכים לחזור. הרופא בקופה אמר לי שלא ניתן לחזור ולהמשיך בטיפול עם לייקליר ולמרוח אותו כל יום כי הוא מאוד מגרה את העור. הבעיה היא שזה הדבר היחיד שבאמת עזר להעלים את הפצעים. האם זה בטוח שאחזור להשתמש בלייקליר? האם ניתן למרוח אותו יום כן יום לא? או בתדירות יותר גבוהה יותר מפעם בשבוע?

לא, הטיפול בלייקליר מוגבל .ממליצה לנסות מקומית רוזקס וסבון דרמקסול.