גזה וזלין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגזה וזלין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גזה וזלין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בן 50 סובל (אסטתית..)מורידים בולטים באופן יוצא דופן וחריג בגפיים התחתונות גירוי קל גרם לי לגרד את הורידים ועם הזמן נגרמו פצעונים קטנים ומדממים. הגירוד האחרון יצר "חור" בוריד וזה "הגיב" בסילון דם שתוך שניות יצר שלולית גדולה ומפחידה. רק לאחר שעצרתי את הדם בפלסתר רחב זה נרגע, אולם בחיכוך הבא פרץ שוב וחוזר חלילה. מה עושים ? הפחד שלי הוא שבשעה שאישן ובאופן בלתי מודע אאבד דם באופן מסוכן. זרם הדם היה חזק ביותר ובעוצמה...

יש טיפול פשוט בורידים המדממים נא לכירורג כלי דם 036557700, אך בינתיים חבישה מקומית גזה וזלין ואגידה של הרגל באם מדמם להרים רגל ב מעל גובה הלב וללחוץ ואז מפסיק די מידית

זרם הדם בוריד המדובר הוא חזק מאוד, כזה שתוך שניות יכול למלא כוס ריקה...זה וריד או עורק ? האם חבישה רגילה בתוספת משחה לטיפול בזיהום תרפא את הפצע או שרק הוצאת הוריד/ניתוח תפתור את הבעיה ?

עברתי ניתוח לפני שבועיים, לאחר הניתוח גיליתי כוויות עם שלפוחיות גדולות בירך - באיזור שבכלל לא נותח. הרופא לא מוצא הסבר לכוויות. בכל אופן, היו לי שלפוחיות כשבוע+ בערך והן התפוצצו וכעת יש עור חשוף וכואב מאוד, מה הטיפול בכך? לפני כן מרחתי סילברול וחבשתי עם גזה רפואית. עכשיו הגזה נדבקת ומכאיבה בהסרה. מה יש לעשות?

טיפול בקרם סילברול ומעל גזה וזלין הוא טיפול טוב. ניתן לקנות קרם ביאפין ללא מרשם שעשוי לעזור. במידה ואין הטבה ממליצה לפנות לרופא עור.

לפני 12 יום נעוותי ממים רותחים באזור הבטן וירכיים פנימיות. טופלתי בסילברול עם חבישה. אחרי יומיים החלפתי לדרמה גרן B ועליה גזה שומנית לפי הדרכת אחות פצעים. היום אחרי שהיו שלפוחיות ואיחוי כמעט של כל אזורי העור שנכווה יש לי עור אדום רגיש בגוונים שונים ואני מפחדת מכתמים, גווני עור שונים והצטלקות. עורי הוא לבן ורגיש מאוד. מה עושים? ה מורחים? איזו חבישה מתקדמת למניעת הצטלקות ושיפור האודם ומרקם העור אוכל לשים? יש לי ריפוי בעיסוק שבוע הבא. מה הם יששו ומה אני יכולה לעשות?

שלום שרית, ראשית אני שמחה שאת ממשיכה טיפול ביח' ריפוי בעיסוק. אני מניחה שתקבלי טיפול לפי מה שכתבתי על צלקות ודרך הטיפול בהן בראשית הפורום. עד שתגיעי לטיפול באופן מסודר. : - תשמני ותעסי מדי יום את הצלקות. - חבשי באגידה אלסטית את איזורי הצלקות למרות שהפצעים סגורים. - המנעי ככל הניתן לחשוף את הצלקות לשמש. בברכה דרורה.

29/11/2007 | 15:54 | מאת: גל
מתוך פורום

נכוויתי ביד ביום שבת, הרופא המליץ ביום ראשון למרוח סילברול ולחבוש מדי יום. בתחילת הטיפול בסילברול לא נראה שיפור, והיד אף התנפחה והפצע התמלא מוגלה, אך היום ירדה הנפיחות והאיזור נראה מחלים יחסית לימים האחרונים. כשהאחות חבשה אותי היום, היא המליצה שאפנה לכירורג מאחר והפצע החשוף נראה לה רע ועמוק. כשהכירורג שאל האם יש לי רגישות כלשהיא, ציינתי שלכל המשפחה שלי יש חוסר באנזים G6PD (לא ידוע אם לי יש. מניחים שכן), והוא מיד הורה להפסיק את השימוש בסילברול. הכירורג נתן מרשם לחבישה עם גזה וזלין, אך כשהגעתי לחדר האחיות כדי לחבוש מחדש, האחות המליצה לי ללכת לקנות ביאפין ולהשתמש בו. מה תמליץ לעשות?

ביאפן נישמע פיתרון טוב-מותנה בהמשך מעקב.