שיער דליל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מדיוסטאר: הסרת שיער בלייזר - לצמיתות

גברים ונשים רבים מרגישים שעירים מדי. בעבר, הטיפולים להסרת שיער הגוף היו מפרכים וכואבים. כיום, בעזרת החידוש הטכנולוגי, דור חמישי של הלייזר מדיוסטאר, ניתן להסיר את השיער ללא כאב ובמהירות. צרכנות רפואית טיפולי לייזר להסרת שיער הם פתרון נוח ויעיל, עבור כל מי שמבקש להיפרד מהשיער המיותר. התחום הפך לפופולרי במיוחד, נוכח הצורך להשתחרר משיער הגוף הטורדני.בעבר, האפשרויות שעמדו בפני גברים ונשים - היו: גילוח, מריטה בשעווה (אאוץ'...) ודרכים נוספות מייגעות וכואבות הדורשות תחזוקה קבועה. טיפול להסרת שיער בלייזר שחרר אותם מטיפולים אלה - ושיפר את איכות חייהם.מהו מכשיר "מדיוסטאר"?"מדיוסטאר" הוא מכשיר לייזר להסרת שיער שהגיע לישראל מגרמניה, לפני מספר חודשים; המכשיר פועל עם טכנולוגיית DoublePulse, המשלבת שני אורכי גל. כך, ניתן לטפל במגוון רחב של גווני עור - וזקיקי שערה מוסרים. זו הפעם הראשונה, שניתן לטפל בהסרת שיער עבור בעלי עור כהה. חשוב להבין, כי במכשירים מתקדמים פחות לא ניתן לטפל בעור כהה....

סיבות אפשריות ומצבים דומים לשיער דליל

נשירת שיער - תמונת המחשה
נשירת שיער קמתם בבוקר, אבל השערות נותרו על הכרית? ד"ר אלכס גינזבורג סוקר את כל השיטות להשאיר אותן...
תסמונת דאון - תמונת המחשה
תסמונת דאון מחלה נדירה (מחלה יתומה) מעלה לא מעט שאלות אתיות, הנוגעות הן לאופן בו ההורים מתכננים את...
ללמוד עוד על שיער דליל
מדיוסטאר: הסרת שיער בלייזר - לצמיתות-תמונה

גברים ונשים רבים מרגישים שעירים מדי. בעבר, הטיפולים להסרת...

מאת: רוזס קליניק
04/03/2018
שעירות יתר: מטרד אסתטי, בעיה הורמונלית-תמונה

שיעור יתר בקרב נשים: מדובר במטרד אסתטי, הנובע מבעיה...

מאת: פרופ' ליברמן...
09/10/2018
השתלת שיער? כדאי לקפוץ לטורקיה!-תמונה

טורקיה היא מעצמה עולמית בהשתלות שיער, תודות למומחים...

מאת: רוני...
13/06/2017
טיפול PRP: הפתרון המדעי להשתלטות על ההתקרחות-תמונה

מסתכל במראה - וה"מפרצים" בשיער הולכים וגדלים? חושש להקריח...

מאת: ד"ר מאיר...
21/08/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשיער דליל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שיער דליל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, צעירה. כבר שנתיים שיש לי גירודים שקצת החמירו בכל איזורי הגוף כולל בקרקפת (ובאופן מפתיע לא בפנים). אין סימנים כלשהם על העור למעט שריטות ודימומים שנראים לכאורה כתוצאה מהגרד. מסירה שיער במכונה מהשורש רק ברגליים ולא ביתר חלקי הגוף, בעוד שהגרד והפצעים המדממים מתרחשים בכל איזורי הגוף. לא מאוד שעירה, אבל יש לי מעט שיער בכל איזורי הגוף. בנוסף לגרד, מידי פעם מרגישה כאילו שערה מסוימת מדגדגת (כאילו זזה קצת ומדגדגת). כמובן שמדובר על כל איזורי הגוף כולל בקרקפת (בקרקפת ספציפית יש גם הרבה קילופי עור/ קשקשים). יש גם מעט מאוד פצעים נקודתיים קטנים במקומות שצומחות השערות ולעיתים יוצא קשקש מאותה נקודה בגוף (כאילו כביכול לקחו מחט ודקרו נקודתית במקום שצומחת שערה מסוימת). קראתי באינטרנט על טפיל שנקרא דמודקס. האם התיאור הנ"ל יכול להתאים למקרה? אציין שהייתי לא מזמן (לפני שקראתי על הדמודקס) אצל רופא עור בעניין, והוא לא העמיק בעניין, ורק טען שהפצעים הם תוצאה של הגירוד, ולגבי הגירודים, הוא לא יודע ממה זה נובע אבל ירשום לי משחה להרגעת גירודים (לא השתמשתי). ייתכן שחלק מהשריטות ודימומים הם תוצאה של גירוד, אך אני יודעת בוודאות שחלק מהפצעים מופיעים גם בלי קשר לגירוד. האם לדעתך יש טעם לחזור לרופא עור ולהעלות בפניו את האפשרות שאולי יש לי דמודקס? או שלפי התיאור, המצב שלי כלל לא מתאים למצב של דמודקס, והאופציה הזו בכלל לא הגיונית? אציין שהתחושות מופיעות גם באיזורים דלילי שיער וגם בתקופות שכמעט אין שיער (למשל שבועיים אחרי גילוח שיער במכונה). הערה: לא יודעת אם קשור, כי בשפתיים אין שיער, אבל בכל זאת: בחצי שנה האחרונה החל יובש חריג ונוראי בשפתיים שמעולם לא היה באופן זה, והעור מתקלף באינטנסיביות ולעיתים יש דימומים. ביתר חלקי הגוף לא מרגישים יובש. שים לב שמדובר על תקופה שכללה מזג אויר מסוגים שונים (מחורף ועד אביב/קיץ), ולא חל שיפור במצב בכלל בשום מזג אויר.

פני לרופא עור לאבחון וטיפול לפי הצורך

אני בן 21 אחרי צבא, לפני הצבא היה לי שיער יחסית ארוך והוא תמיד היה נראה בסדר ולא דליל. כשהתגייסתי הסתפרתי קצוץ כמובן ולא שמתי לב שמשהו לא בסדר אבל לפני שנה וחצי בערך התחילו להגיד לי שאני "מקריח" או שיש לי שיער נורא דליל ואז התחלתי לשים לב לכך שבאמת השיער נראה דליל כאילו יש "קצת שיער" אחרי שעברתי על תמונות מהשנים הראשונות בצבא שמתי לב שבאמת נראה כאילו יש הבדל אמנם קטן בין אז להיום. חשוב להגיד שהכוונה שלי היא שכשהשיער קצוץ אז אפשר לראות את הקרקפת. וזה לאו דווקא בנקודות מסויימות, אני לא מרגיש כאילו הקו של השיער נסוג וגם בקודקוד זה לא נראה יותר רע מבשאר הראש ואני לא מרגיש נשירה כל כך. בצבא הלכתי לרופא עור שאמר שלא נראה כאילו יש לי נשירה אבל בכל זאת נתן לי מרשם לפרופסיה השאלה שלי היא איך אני יכול לדעת אם אני באמת מקריח ולהתחיל את הטיפול בפרופסיה או שזה פשוט שיער דליל ואם אני יגדל חזרה הוא יראה שוב יותר מלא? וכשקניתי פרופסיה הרוקח אמר שיכול להיות שאני ירגיש בחודשים הראשונים נשירה מוגברת אבל זה לא רשום בתופעות לוואי..זה משהו שצריך לפחד ממנו?

שלומי שלום, בחור שמקריח לא בהכרח רואה את הנשירה פיזית - השיער אט אט מתכווץ ומפסיק לצמוח ואז ניכרת הדלילות בקרקפת.כל אחד גם מתקרח באופן קצת שונה ולא תמיד הביטוי בא בקו השיער הקדמי. ההחלטה היא שלך אם אתה מרגיש שהשיער אכן התדלדל בשנים האחרונות - יש אגב גם בדיקה גנטית שניתן לעשות אצלי ובאמצעותה אפשר לדעת בדיוק של 70% אם אתה נושא את הגן של ההתקרחות או לא. הבדיקה אינה מוכרת ע"י קופות החולים. הפרופסיה כלל אינה גורמת לנשירה מוגברת בתחילת הטיפול וחבל שהרוקח נתן לך מידע שגוי.

אני בת 64. בדרך כלל בריאה. נוטלת יוטירקס לתת פעילות בלוטת התריס. עקב דלילות בשיער מעל המצח הומלץ לי על ידי רופא עור להשתמש בהרגיין קצף פעם ביום. לאחר שימוש של כחודשיים וחצי הבחנתי שצמח לי שיער על המצח והפסקתי את הטיפול. האם השיער שצמח על המצח ינשור ? אם כן מתי זה יקרה? האם מינוקסי 2% לא יגרום לצמיחת שיער על הפנים ויכול לגרום לצמיחת שיער בראש?

קשה לדעת באם השיער ינשור שוב.. רק הזמן ייתן לך את התשובה. בדר"כ צמיחת השיער הינה מקומית , באיזור הטיפול

שלום רב, בת 43, 15 שנה לוקחת אלטרוקסין ובשנים האחרונות יוטירוקס. לפני כשנה הפסקתי שימוש בגלולות כנגד הריון , הדבר הוביל לחוסר איזון הורמונאלי וה-TSH קפץ למעל 7-8. בעקבות כך החלה נשירת שיער מאסיבית. שאלתי- כבר תשעה חודשים בלוטה מאוזנת (THS סביב 2-3) כל בדיקות הדם תקינות ונשירת שיער אומנם התמתנה אך לגמרי עוד קיימת. האם הגיוני שאחרי כל כך הרבה חודשים בהם הבלוטה מאוזנת יש עוד השפעה על נשירת השיער? חייבת לציין שבמקביל לנשירה רואה גם צמיחה חדשה אך עדיין השיער דליל. אודה לתשובתך.

עליך לחזור ולקחת הורמון בלוטת התריס (אלטרוקסיו למשל) בייעוץ עם אנדוקרינולוג פרופ מ קראוס