נפיחות באזור איבר המין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הקפאת ביציות: מהזקיק עד המבחנה

מי יכולה להקפיא ביציות, מתי כדאי להתחיל לחשוב על זה, במה כרוך התהליך ומתי קופות החולים יממנו את הטיפול? המדריך השלם לתכנון המשפחה בעידן טכנולוגיות הפריון בעבר תכנון המשפחה הוכתב על ידי השעון הביולוגי, כשמעל ראשה של האישה התנופפה חרב בלתי נראית שאיימה עליה להזדרז ולסיים את הלידות עד לגיל 40. ההתפתחויות שחלו ברפואת הפריון שינו את כללי המשחק, וכיום ניתן להקפיא ביציות למשך שנים רבות, ובכך למתוח את חלון ההזדמנויות להריון על פני שנים רבות יותר, בהתאם לרצון האישה או בני הזוג או על רקע טיפול רפואי העלול לפגוע בפוריות האישה. תהליך הקפאת הביציות הוא תהליך מורכב מאוד וחשוב להבין היטב את משמעות ומורכבות התהליך טרם תחילתו.מהי הקפאת ביציות?ב-1984 נרשמה באוסטרליה ההקפאה הראשונה בעולם של עוברים מופרים, ומשם הדרך להקפאת ביציות (Oocyte Cryopreservation) לשימוש עתידי של האישה, הייתה קצרה. ראשית יש לציין כי הביצית היא התא הגדול ביותר בגוף האדם, והיא...
ללמוד עוד על נפיחות באזור איבר המין
הקפאת ביציות: מהזקיק עד המבחנה-תמונה

מי יכולה להקפיא ביציות, מתי כדאי להתחיל לחשוב על זה, במה...

מאת: ד"ר אריק...
08/01/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנפיחות באזור איבר המין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נפיחות באזור איבר המין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דוקטור, אני בשבוע 22 , הריון שני. התחלתי השבוע כדורי פרוגסטן לאחר כמה ימים עם צירים ( והריון קודם עם צירים מוקדמים וקיצור צוואר). לאחר כמה ימים של נטילת הכדורים ( לא בטוח שיש קשר בין הדברים) חלה נפיחות פנימית באיבר המין כמו כן , ניתן לראות בעין נפיחות באיבר גדולה באיבר המין וכאב רב. במהלך השבוע עשיתי בדיקת שתן ומשטח שיצאו תקין . האם יתכן שאלו דליות או חלילה צניחה?

שלום אכן נשמע כמו דליות אבל כמובן שיש לפנות לבדיקה

היי, שאלה קצת מביכה. לפני יומיים אוננתי ולאחר זמן קצר יחסית קיימתי יחסי מין עם חברה שלי. לאחר מכן היו לי כאבי עזים בבלוטת הלימפה במפשעה הימנית ועלה לי חום גבוה. החום ירד לי יום למחרת ונשארתי רק עם כאבים בבלוטה ובאיבר המין שהתנפח. האם ללכת לרופא? אם כן מה להגיד?

ללכת לרופא, לספר מה קרה

לקחתי כדור ליריקה 75 MG ..לטיפול בכאבים שנמשכים שנתיים ..ואין מקור מדוייק לכאב. כעבור 3 ימים סבלתי מבצקת באיבר המין [שנמשכה שבוע עד סיום טיפול ]הופניתי למיון לקבלת טיפול. רופא במיון ..רופא משפחה.. ורוקח ..שללו היכרות עם תופעת לוואי זו. פניתי בטלפון לחברה .לקחו פרטים ולא זכיתי לשום תשובה שתוריד סף חרדה !!! ואני רוצה לדעת מהי האחריות שלהם כלפינו החולים שמשלמים מיליוני שקלים על המוצרים שלהם

תשובתי תתמקד במידע הקיים אודות תופעת הלוואי המתוארת. כל טיפול תרופתי עלול לגרום לתופעות לוואי בחלק מהמשתמשים. בבחינת קשר בין טיפול תרופתי ותופעת לוואי, יש לשלול גורמים נוספים לתופעה. כאשר תופעה מתחילה/מחמירה עם תחילת טיפול/העלאת מינון ומשתפרת עם הפחתת מינון או הפסקת טיפול, עולה הסבירות לקשר בין הטיפול לתופעה (אך לא תמיד). קיומם של מקרים דומים ומנגנון אפשרי גם הם תומכים בקשר בין התופעה לטיפול. בצקת בגוף הינה תופעת לוואי מוכרת ושכיחה לתכשיר ליריקה. עם זאת, בחיפוש יזום, נמצאו כ9 דיווחים בלבד במאגר דיווחי תופעות הלוואי של ארגון הבריאות העולמי אודות תופעה של נפיחות או בצקת באיבר המין במהלך טיפול בתרופה. אציין כי קיום דיווח במאגר אינו מצביע על קשר סיבתי בין הטיפול בתרופה ובין האירוע. כיוון שקיימים דיווחים בודדים בלבד (למרות שימוש רחב בתרופה) ובהעדר פרטים מלאים אודותם, קשה להעריך את הקשר בין השימוש בתרופה לתופעה.

לא נתת לי תשובה לגבי אחריות חברת תרופות לחזור למטופלים ובכלל אחריות כלפי החולים. אשמח לתשובה

שלום הייתי בחו״ל וקיימתי יחסים לאחר תקופה יחסית ארוכה. השתמשנו בקונדום. מספר ימים אחר כך התחלתי להרגיש אי נעימות ולאחר עוד כמה ימים שמתי לב לנפיחות בשפתיים הפנימיות, להפרשות ולגרד. רק עכשיו חזרתי מחול ומאז ששמתי לב לתסמינים עבר יותר משבוע. אם בהתחלה היה גירוד עכשיו יש כאבים במגע. לא כואב במתן שתן. למרות שניסיתי להסביר שהעניין דחוף וכי חזרתי מחול, יהיה לי תור לרופא נשים רק בעוד כשבוע. אני ממש חוששת ותוהה מה כדאי לי לעשות. היום התחיל לכאוב לי הגרון ואני חוששת שזה קשור ושאני צריכה לקחת אנטיביוטיקה. תודה רבה על העזרה!

שלום כדאי להמתין לבדיקה על מנת להגיע לאבחנה מדויקת

ואם הבחנתי בפצעים לבנים על השפתיים הפנימיות? כניראה שהם הסיבה לכאבים כרגע-כאבים במגע. האם זה משנה משהו? בכל אופן המון תודה על המענה המהיר! מקסים שרופאים מוכנים לתרום בצורה הזאת! בברכת חג שמח!

פורומים בנושא נפיחות באזור איבר המין
פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית
פרופ' זיידמן ישיב על שאלות הנוגעות לפריון האישה והפריה חוץ גופית: הזרעה,...
פורום הריון ולידה - הלל יפה
מנהלי הפורום יענו על שאלות הגולשים בתחומי הריון ולידה: בריאות האם והעובר...
פורום גלולות ואמצעי מניעה
מנהל הפורום ישיב על שאלות בנושאים הנוגעים לגלולות ואמצעי מניעה, כגון: הח...