יבלות במפשעה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ליבלות במפשעה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

יבלות במפשעה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

חלקתי עם חברה קשית. היא גילתה באותו היום שיש לה קונדילומה במפשעה האם קיימים סיכויים להדבק בדרך זו?וכמה אחוזים?

לא

בוקר טוב. לפני כמה חודשים התחילו להתפתח יבלות במפשעה שלי, לאחר שבועיים מאז שנעלמו כליל, שמתי לב שגדלו לי כמה גם על איבר המין עצמו. ביקרתי רופא עור וכמובן שטיפלתי בכל הנגעים, ונכון לעכשיו אין לי כלום, לשמחתי. מה שכן, יש לי כמה שאלות שממש מטרידות אותי. 1. האם כל אחת שאקיים איתה יחסי מין תידבק בזה, גם אם הנגעים עצמם אינם קיימים יותר? אני תמיד משתמש באמצעי הגנה, אבל בהתחלה הנגעים היו סביב איבר המין ולא עליו. ידוע לי שהוירוס עצמו נשאר בתוך המערכת ופשוט נמצא בסוג של "תרדמת" עד שהנגעים מופיעים שוב, אבל השאלה היא אם זה יכול להדביק גם באופן פסיבי, בלי שהנגעים עצמם יגדלו על העור. 2. הבנתי שיש חיסון נגד נגיף ה-HPV לנשים. האם הוא מיועד גם לגברים, והאם זה יכול לעזור אם כבר נדבקתי בוירוס? 3. לפי הניסיון שלי עם התופעה הזאת, את היבלות עצמן אי אפשר לפוצץ כי הן בעצם ממש עור ובשר. לאחרונה גדל לי סוג של פצעון על איבר המין, הרגשתי אותו בזמן אוננות וההרגשה הייתה ממש דומה לכזו של יבלת. כמה ימים אח"כ הוא כבר לא היה שם, וכל מה שהיה שם היה איזור אדום קטן, כמו של פצעון שפשוט התפוצץ או משהו בסגנון. האם מצב כזה יכול לקרות ובעצם אין לי מה לדאוג? 4. אני ממש מודאג לגבי העניין של מערכות היחסים העתידיות שלי, כי לפי מה שהבנתי, יכולות להיות גם יבלות ממש קטנות שאי אפשר לשים לב אליהן אלא אם הן מתחילות להיות בולטות. האם יש סכנה בביצוע מין אוראלי גם אם פיזית אני לא מרגיש ולא רואה שום דבר שקשור ליבלות? אשמח אם מישהו יוכל לענות לי על השאלות הללו, הנושא הזה פשוט לא מניח לי. תודה מראש, אלמוני.

1. האם כל אחת שאקיים איתה יחסי מין תידבק בזה, גם אם הנגעים עצמם אינם קיימים יותר? ^^אם בדיקת HPV PCR תהיה תקינה אז לא תדביק יותר. 2. הבנתי שיש חיסון נגד נגיף ה-HPV לנשים. האם הוא מיועד גם לגברים, והאם זה יכול לעזור אם כבר נדבקתי בוירוס? ^^החיסון מיועד לכולם ומומלץ להילקח לפני חשיפה לנגיפים או אם בדיקת PCR HPV תקינה. 3. לפי הניסיון שלי עם התופעה הזאת, את היבלות עצמן אי אפשר לפוצץ כי הן בעצם ממש עור ובשר. לאחרונה גדל לי סוג של פצעון על איבר המין, הרגשתי אותו בזמן אוננות וההרגשה הייתה ממש דומה לכזו של יבלת. כמה ימים אח"כ הוא כבר לא היה שם, וכל מה שהיה שם היה איזור אדום קטן, כמו של פצעון שפשוט התפוצץ או משהו בסגנון. האם מצב כזה יכול לקרות ובעצם אין לי מה לדאוג? ^^איני יודע 4. אני ממש מודאג לגבי העניין של מערכות היחסים העתידיות שלי, כי לפי מה שהבנתי, יכולות להיות גם יבלות ממש קטנות שאי אפשר לשים לב אליהן אלא אם הן מתחילות להיות בולטות. האם יש סכנה בביצוע מין אוראלי גם אם פיזית אני לא מרגיש ולא רואה שום דבר שקשור ליבלות? ^^לכן מומלצת בדיקת קולפוסקופיה.

אוקיי, אז הסיפור הוא כזה; אני בן 23. לפני כמה חודשים הופיעו לי פתאום משום מקום יבלות במפשעה, מסביב לאיבר המין. הלכתי לרופא עור ומין, נתן לי חומצה סליצילית. השתמשתי במשך תקופת זמן מסויימת יחד עם טיפול בחנקן, ובאמת הנגעים חלפו כאילו לא היו. לפני שבועיים, שמתי לב שהם חזרו, אלא שהפעם הם על איבר המין עצמו. טיפלתי עם אותה חומצה סליצילית במשך פעם-פעמיים, עד ששמתי לב שהמקומות שבהם שמתי את החומצה (שק האשכים ואיבר המין עצמו) הפכו לחומים כהים, האם זה דבר שעובר או ש"נתקעתי" עם זה? עוד שאלה שיש לי היא כזו; שמעתי שיש חיסון לוירוס הפפילומה לנשים שיכול להשפיע גם על יבלות אלה, האם החיסון הזה אפקטיבי גם לגברים והאם הוא יכול למנוע חזרה של היבלות אע"פ שהוירוס כבר נמצא בגוף שלי? יש לציין שבפעמים הקודמות שראיתי את הרופא שלי, הוא קבע "על המקום" שמדובר ביבלות, לא ידוע לי אם זה קונדילומה או לא אבל אני משער שכן. באמת שאני כבר אובד עצות, אין לי מושג מה לעשות כבר כדי שהדבר הזה יעזוב אותי. זה מהווה מפח נפש רציני עבורי. האם יש טיפול שיכול להעיף את הסיוט הזה אחת ולתמיד? תודה מראש לכל עונה, פלוני.

נתן לי חומצה סליצילית. ^^הטיפול היעיל ביותר הוא לייזר המונחה באמצעות קולפוסקופ. בידיים מיומנות הטיפול אינו משאיר צלקות. אני נוהג להרדים את המקום בספריי ולא בזריקות. לאחר שכל המגעים מוסרים בודקים בקולפוסקופ שאין נגעים גם בשאר אברי המין, פי הטבעת וסביבותם ובפה. לאחר מכן עושים בדיקת PCR לוודא שלא נותרו נגיפי HPV. ואז ניתן לקחת חיסון. יש לציין שבפעמים הקודמות שראיתי את הרופא שלי, הוא קבע "על המקום" שמדובר ביבלות, לא ידוע לי אם זה קונדילומה או לא אבל אני משער שכן. ^^מומלץ לשלוח דגימה זערורית לבדיקה היסטולוגית [ביופסיה]. בגישה נכונה ניתן להתרפא מהמחלה לעד.

כבר חודש שאני סובלת ממעין יבלות במפשעה. רופאת עור איבחנה כי מדובר ב Molluscum Contagiosum והמליצה על טיפול בלייזר או חנקן. רציתי לשאול אם אלו אכן הטיפולים המומלצים? מה ההבדל ביניהם (יתרונות חסרונות)? ובעיקר איזה מהם כואב פחות? תודה

2 הטיפולים מקובלים לבעיה זו. שניהם מכאיבים, אבל יותר גרוע להשאר עם הבעיה. במקרים רבים היבלות חולפות מעצמן תוך שנים בודדות, אבל בינתיים עלולות להדביק, ולכן רצוי להפטר מהן. טיפול פוטודינמי גם הוא יכול לרפא את היבלות האלו, וכרוך בכאב מינימלי.

מהו טיפול פוטו דינמי והאם אני עלולה להדביק את תינוקי היונק או את בן זוגי הישן עימי? אם כן כיצד ניתן למנוע??? תודה רבה על תשובתך