תחושת צריבה בפנים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אנטומיה ופתולוגיות של מערכת העצבים

כאן תוכלו לקרוא על מערכת העצבים המרכזית והפריפרית: המוח ומרכיביו, עמוד השידרה ועוד.... נכתב ע"י תמר פיליפס - סטודנטית לסיעוד תהש"מ אנטומיה של המוח ומרכיביותפקידי אזורי ה- Cortex:Frontal Lobe: אישיות, יצירת חשיבה.Parietal Lobe: חלק הקדמי תנועה מוטורית רצונית. חלק אחורי תחושה.Temporal Lobe: שמיעהOccipital Lobe:קליטת הראיה ופירושה.תפקידים כלליים של אזורי המוח:Frontal Lobe: ריכוז, חשיבה, זיכרון או אחסון מידע, תפקוד מוטורי.Brocas area: אזור הקשור בדיבור (יצירת מילים), אישיות.Parietal Lobe: ניתוח מידע סנסורי שמועבר לתלמוס ולאזורים קורטיקלים אחרים. מודעות האדם למקום איברי גופו במרחב, ושל וגפים אחרים במרחב.Temporal Lobe: קליטת שמיעה וראיה, פענוח שמיעה.Occipital Lobe: פענוח ראיה.  הצד הדומיננטי של המוח: דיבור, חשבון, חישוב, תפקודים אנליטים.  הצד הלא דומיננטי של המוח: גיאומטריה,...
ללמוד עוד על תחושת צריבה בפנים
אנטומיה ופתולוגיות של מערכת העצבים-תמונה

כאן תוכלו לקרוא על מערכת העצבים המרכזית והפריפרית: המוח...

מאת: כאן תוכלו...
18/01/2002
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתחושת צריבה בפנים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תחושת צריבה בפנים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר.יש לי רעש של זרימה בצד שמאל של הראש,אני סובלת ממגרנות ובנוסף תחושת מלאות קלה בצד שמאל של הפנים,הלחי,האוזן לכיוון הפה. בצילום רנטגן נמצא-רושם לפלס נוזל קטן בגת הלסת השמאלית-הממצא יכול להעיד על דלקת חריפה. קיבלתי טיפול באוגמנטין פעמיים ביום,אך ללא שיפור,מה דעתך בבקשה? ומה עליי לעשות כדי לטפל בבעייה הנ"ל? תודה רבה.

שלום, יש לך רעש של זרימה בצד שמאל של הראש. את סובלת ממגרנות ובנוסף תחושת מלאות קלה בצד שמאל של הפנים. בצילום רנטגן נמצא-רושם לפלס נוזל קטן בגת הלסת השמאלית-הממצא יכול להעיד על דלקת חריפה. סינוסיטיס. קיבלת אוגמנטין פעמיים ביום, אך ללא שיפור. היה צורך אולי גם בטיפול לאף עם תרסיס (סטרואידלי ואוטריבין), בכל מקרה, ממליץ שאם הבעיה נמשכת ויש כאב בפנים משמאל, תלכי לבדיקת אף אוזן גרון לצורך אבחון מדוייק יותר וטיפול. בברכה

שלום, יש לי כאבים בצד שמאל של הפה אבל לא כאבי שיניים רגילים. כאב בפנים. הייתי אצל רופא שיניים אתמול והוא אמר שאין לי בעיה בשיניים והוא לא הבין ממה זה יכול להיות. בהצהרת בריאות שמילאתי (אין לי רופא שיניים קבוע...) כתבתי על גידול שפיר שיש לי ליד עצב הראיה. והרופא קרא את זה והוא אמר לי שממש יכול להיות קשר לכאבים שאני מרגישה כי זה קרוב לעצב השלישי שאחראי על הפנים ויכול להיות שזה לוחץ ובגלל זה הכאבים. מיותר להגיד שזה די הלחיץ אותי (כי יש לי כאבי ראש נוראיים בתקופה האחרונה, נהייתי גם פוזלת, לא יודעת אם קשור לגידול). מצאו לי את זה לפני שנה ועוד שבועיים יש לי MRI לראות אם הגידול גדל או מזיק אם כן אצטרך להסיר אותו בניתוח. עד אתמול הייתי אופטימית שלא אצטרך ניתוח והרופא של אתמול פשוט הלחיץ אותי בתגובה שלו. רציתי לשאול האם הגיוני מה שהרופא אמר? נתקלת בזה מנסיונך? הייתי רוצה ללכת לחוות דעת נוספת אבל עד בדיקת ה MRI לא יהיה לי זמן.. אוכל לשלוח לך צילום שעשיתי ותאמר לי אם באמת אין שום בעיה "רגילה"? אני זקוקה לתשובה... אם משהו לא ברור אודה לך אם תשאל ואענה פרטים חסרים... תודה!

http://www.interload.co.il/upload/792151.png תנסה בבקשה להכנס לקישור הזה.. ניסיתי להעלות תמונה.. לא יודעת אם יצליח. תודה!

לאחר שהסתכלתי על הצילום הפנורמי שלך , על פניו אני לא רואה בעיה בשיניים, למעט שיני בינה כלואות. יתכן ולשן כלואה יש קשר לכאב לא מוסבר אבל זה לא קשור לפזילה שהופיעה. יש להתיעץ עם נוירולוג ולהמתין לתוצאות ההדמיה שאת עומדת לעבור

תודה על התשובה ועל זה שהסתכלת על הצילום. בעניין שיני הבינה הכלואות שהזכרת- רופא השיניים אמר שהן לא אמורות לגרום לכאב כי הם בגודל מלא ולא בתהליך גדילה. לפי דבריך הן כן יכולות לגרום את הכאב שאני מתארת? והפתרון זה פשוט לעקור אצל מומחה פה ולסת? גם ככה יש לי עוד תסמינים אז אני לא יודעת אפילו למה משנה לי אם הכאב בפנים קשור לגידול או לא... פשוט מפחדת מניתוח מח.

היות וקשה לי להאמין ששיני הבינה הכלואות הן הגורם לכאב, הייתי ממליץ לך לא לגעת בהן

תודה רבה על התשובות

רק רוצה לאמר שצדקת. מצב גדול שזה קשור לגידול. הייתי אתמול אצל רופא משפחה בגלל שהתחיל לי נימול בכף היד וברגל וראיתי נוירולוג. עשה בדיקה נוירולוגית קצרה שלא יצאה תקינה והקדימו לי את ה MRI להיום (אני אחרי). מקווה שיהיה בסדר... תודה רבה ולילה טוב

רפואה שלמה נקווה לטוב

לפני שנה וחצי הופיעו לי כל מיני תסמינים מוזרים כמו תחושת סחרחורת, רעד בידיים וברגליים, ראיה חשוכה לפעמים, רגליים וידיים רדומות, חוסר איזון, תחושת שריפה בפנים בידיים ורגליים, קוצר נשימה כאילו על סף עילפון, דופק מהיר, כאב בחזה וכו.. אציים שבכל םעם חשתי תסמינים אחרים באים והולכים. ביצעתי mri מוח שיצא תקין, בדיקה נוירולוגית תקינה, vep/sep תקין. האם אני יכולה להיות רגועה שלא מדובר בטרשת? האם יכול להיות שכל התסמינים הטלה מקורם בלחץ נפשי? הדבר שהכי קשה לי כרגע הוא תחושת חוסר יציבות ברגליים, קל יותר ללכת מאשר לעמוד במקום ולשמור על יציבות. מה עליי לעשות??

הסיכוי שמדובר בטרשת כשMRI ושאר הבדיקות תקינות קלוש

אתמול עברתי IVF בהרדמה בי"ח פרטי. מרדים הכניס ונפלון, כנירא לא בווריד, ודרכו הכניס רינגר ו התחיל להכניס חומרים (זה הרדמה קצרה, אחד החומרים היה בצעה חלב). אחרי כמה דקות הוא יבין, שצריך וריד אחר ונירדמתי. אחרי כי 6 שעות , בבית התחילו כאבים חזקים ביד במקום שניסו בהתחלה- לא רואים בחוץ כלום, אבל חצי יד כאב בפנים ואני לא יכולה לאשר אותה עד הסוף. סמתי חבישה עם אלכוגול () התקשרתי לאותו בי"ח וכך נמסר לי לעשות) - לא עוזר. הום שבת, מחר החזרת עוברים, אני בפניקה. לאחזה רופא פנוים בכלל? כירורג, פנימי, כלי דם? אני מודגת מאוד, שלא יהיה משהוא חמור.

שלום לך אין צורך לדאוג , החומר כנראה לא נכנס לוריד והתאסף לידו . - עם חימום עי אלכוהול ותנועות המצב משתפר תוך שבועיים

פורומים בנושא תחושת צריבה בפנים
פורום אף אוזן גרון ילדים
ד"ר אריה גורדין, מומחה לאף אוזן גרון ילדים, ישיב לשאלות בנושאי אבחון וטי...
פורום גידולי ראש-צוואר
ד"ר אבי חפץ ישיב לשאלות הגולשים בתחום הגידולים בראש ובצוואר: גידולים בפה...
פורום הפרעות שינה ונחירות
ד"ר אייל רוזנצוויג, מומחה למחלות אף אוזן גרון ישיב לשאלות הגולשים בנושאי...