נגישות
נגישות

כוויה בגרון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לכוויה בגרון

כוויה - תמונת המחשה
כוויה כוויות וחבלות בקרב ילדים עלולות להותיר צלקת. מה עושים במצב כזה וכיצד מצמצמים את הסיכון...
עור ומין - תמונת המחשה
עור ומין מהי מחלת ויטיליגו? מהם הגורמים לה? כיצד מטפלים בה? כל מה שרציתם לדעת על מחלת העור שגורמ...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכוויה בגרון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כוויה בגרון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, לפני כשבועיים כאב לי הגרון. חשבתי שזה וירוס. בבדיקה עלה גי זהו כאב וירלי. הכאבים המשיכו עד כדי צרידות, תחושת מחנק בגרון ובסרעפת וללא שינה. בבדיקת אאג אבחן ריפלוקס בטענה שמיצי קיבה עלו דרך הוושט ויצרו כוויה בגרון. כשבוע אני עם אומפרדקס וטמס . תחושת המחנק קיימת במיוחד בלילה והרבה הוצאת אויר. איך ניתן להקל?

שלום איני בטוח כיצד הגיעו למסקנה שמדוב ברפלוקס. אם אומפרדקס וטמס לא מסייעים, סביר להניח שמדוב באבחנה אחרת חזרי לבדיקת אא"ג

סובל 3 חודשים מכאב גרון של נמצא לו עדין הסבר. האם זה יכול להיות שזה מבעיית פה ולסת? מדובר על כאב גרון רצוף ומטריד מאד מסוג של כאב/צריבה/בעירה כאילו שקיימת כוויה בגרון שאינה נרפאת. בבדיקת רופאים בתחום א.א.ג. עם סיב אופטי לא נמצא דבר בגרון גם לא במשטח גרון. נעשה צילום ושט עם בריום - רפלוקס מינימלי ושט תקין. בבירור וטיפול אצל גאסטרו נגד צרבת ורפלוקס נשלל בשלב זה שסיבת הכאב היא צרבת. ממה זה יכול להיות? בתודה, אברי בן 73

כדאי לשלול פתולוגיה מחלל הפה פנה לבדיקה אצל מומחה/ית פה ולסת. בברכה, ד"ר הילה קליין מומחית בכירורגית פה ולסת

שלום רב! אני צרודה כבר 4 חודשים. עברתי בדיקת סיב אופטי - ללא ממצאים במיתרי הקול. בבדיקה ראה הרופא כתם אדום בגרון ואבחן כריפלוקס. קבלתי נקסיום לטיפול בריפלוקס + משאף סטרואידי לטיפול ב"כוויה" בגרון. אני לוקחת את הכדור והמשאף כבר 3 שבועות ללא שיפור. הצרידות מעייפת, ובהרגשה שלי לא בטוחה שהכיוון נכון. בנוסף עברתי צילום רנטגן חזה - אשר יצא תקין. + בדיקות דם לבלוטת התריס תקינות. אשמח לכל תובנה!! מיואשת!

בדיקה בסיב אופטי רגיל לא תמיד נותנת את האבחון המדויק. רפלוקס לצערי זו לא פעם אבחנה שגויה. יש לבצע בדיקת מיתרי קול במרפאת מיתרי קול. הבדיקה נקראת וידאו-סטרובוסקופיה באנדוסקופ קשיח דרך הפה. בדיקה מדויקת ואמינה המאפשרת אבחון נכון יותר .