צלקת אטרופית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טיפול חדש לחולי לישמניאזיס

מחקר חדש מציע לראשונה שיטת טיפול חדשה לחולי לישמניאזיס של העור (שושנת יריחו) היכולה להביא לריפוי מלא, ללא הרדמה ועם מינימום צלקות וכאב. תוצאות המחקר עשויות להוביל לשינוי הגישה הטיפולית במחלה שושנת יריחו הינה מחלה הנגרמת  על ידי טפילי הלישמניה (Leishmania). המחלה מועברת על ידי נקבת זבוב החול ומשפיעה על מיליוני אנשים בכל שנה: המחלה העורית מתבטאת בפצעים על פני אזורים חשופים (בדרך כלל פנים או גפיים) המותירים צלקות שקועות גדולות ("חורים") חומות או לבנות. הפרוטוקול הטיפולי הקיים והמקובל מתמקד בקיצור המחלה, אך לא מטפל בצלקות הקשות שמותירה המחלה לכל החיים. הטיפול המקובל, במקרים הקשים, הינו הזרקת חומר אנטי-טפילי לתוך הנגע העורי, כאשר יש לחזור על הפרוצדורה מספר פעמים עד לריפוי. ההזרקה הכרוכה בטיפול זה מכאיבה מאוד ואצל ילדים במיוחד, דורשת הרדמה נלווית: חלקית/מלאה. גם לאחר הסבל הכרוך בטיפול, נותרות צלקות אטרופיות קשות, המייצרות עכבות אישיות, חברתיות, זוגיות ותעסוקתיות לכל החיים....
ללמוד עוד על צלקת אטרופית
צלקות בעור: יש מה לעשות-תמונה

מגוון טיפולים, חדשניים ושמרניים, מאפשרים לטפל בצלקות ובחלק...

מאת: ד"ר מיכאל...
14/08/2014
טיפול חדש לחולי לישמניאזיס-תמונה

מחקר חדש מציע לראשונה שיטת טיפול חדשה לחולי לישמניאזיס של...

מאת: מערכת zap...
23/10/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצלקת אטרופית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צלקת אטרופית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, בעבר דיברנו לגבי צלקת אטרופית שנוצרה לי, עקב טיפול אפילציה רשלני והצעת להמתין שנה ואז להזריק חומצה הילונרית. השאלה אם ישנו טיפול אפשרי אחר שיהיה טיפול יותר קבוע? כגון לייזר דיקור, פילינג? מכיוון שחומצה הילונרית מחזיקה רק לשנה, וזה די מייגע ויקר לתחזק את זה כל שנה.

https://ibb.co/17yNNt3 https://ibb.co/gZKd5hM זוהי תמונת הצלקת

יש כמובן לראות ואז להציע, לעיתים הזרקת שומן עשוייה לעזור.

הייתי שמח אם יכולתי להגיע למרפאה שלך, אבל אני גר במרכז( בפ"ת). יש אפשרות שתפנה אותי למישהו המתמחה בתחום באזור?

ניתן לראות את תמונת הצלקת בלינקים הבאים: https://ibb.co/17yNNt3 https://ibb.co/gZKd5hM הצלקת בת 6 חודשים נעשה לאחר טיפול אפילציה כושל ביוסף גבות עם מתמחה (לאחר שנהיה שם פצע עמוק ) האם ניתן לטשטש/לסגור את הצלקת לצמיתות? כמובן שמעדיף ללכת על הכי זול ואפקטיבי אני מתאר לעצמי שאין השתתפות של קופת החולים כללית בעניין אסתטי.

ממליץ לפנות לפלסטיקאי

ניתן לראות את תמונת הצלקת בלינקים הבאים: https://ibb.co/17yNNt3 https://ibb.co/gZKd5hM הצלקת בת 6 חודשים נעשה לאחר טיפול אפילציה כושל ביוסף גבות עם מתמחה (לאחר שנהיה שם פצע עמוק ) האם ניתן לטשטש/לסגור את הצלקת לצמיתות? כמובן שמעדיף ללכת על הכי זול ואפקטיבי אני מתאר לעצמי שאין השתתפות של קופת החולים כללית בעניין אסתטי.

בתמונה אני מבחין בשקע. ניתן כשנה אחר הפעולה לנסות למלא את השקע עם חומצה היאלורונית. אכן, אין השתתפות של הקופות בהליכים אסתטיים, אך לעיתים הביטוחים המשלימים תומכים.

הבעיה עם חומצה האלורנית היא שהיא זמנית ומחזיקה רק חצי שנה וגם יקרה(1500 שח למילוי אחד). אין פתרון אחר? פילינג עמוק לייזר וכדומה?

אהלן דוקטור לפני כשנה נחתכתי קשה באזור המצח ונוצרה צלקת מאוד גדולה ומציקה שאני ממשש את הצלקת זה מרגיש כאילו חלק מהעור חסר ובכלל לא גדל וזה מרגיש כמו בור בתוך הצלקת ברצוני לעשות לייזר במטרה לנסות לטשטש את הצלקת כמה שאפשר ואולי שייגדל עור חדש ובריא באינטרנט יש כל מיני דברים כגון לייזר להסרת צלקות , פילינג כימי , גלי רדיו וזה מתסבך ולא מובן לאן ולמי צריך לפנות אשמח אם תעזרי תודה

שלום , כדי להתאים לך את הטיפול הטוב ביותר יש קודם כל לאבחן מה סוג הצלקת שלך . צלקת שטוחה רגילה ? צלקת אטרופית ( שקועה פנימה )? צלקת היפרטרופית ( בולטת החוצה ) ? לכל סוג של צלקת יש טיפולים אחרים לא ניתן להעלים צלקות לחלוטין אלא רק לשפרן . טיפולים כמו לייזר וגלי רדיו טובים לצלקות שטוחות או אטרופיות צלקות היפרורופיות יותר עמידות לטיפול ודורשות טיפולים אינטנסיבים יותר , כירורגים או אחרים. סוג הצלקת שאתה מתאר נשמעת כמו צלקת אטרופית שאמורה להגיב לסדרת טיפולים בלייזר או גלי רדיו