ויברטור: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לא בטל בשישים - על מיניות ומחלות בגיל המעבר

בכתבה זאת נסקור 14 מחלות המועברות במגע מיני ונציין את המיוחד שבהן לגבי נשים בגיל המעבר תקופת גיל המעבר אינה תקופה הומוגנית.היות שהיא מתחילה בגיל 30, עם התחלת הירידה בתפקוד השחלות, ומסתיימת לערך בגיל 60, שאז יכולת הפריון אפסית, הרי שתגובת הנשים, בתקופה זו, שונה למחוללי המחלות המועברות במגע מיני.גם הרגלי המין שונים כולל מספר בני הזוג ואמצעי המניעה.בכתבה זאת נסקור 14 מחלות המועברות במגע מיני ונציין את המיוחד שבהן לגבי נשים בשתי תת תקופות גיל המעבר: 30-45 ו 45-60 שנים.המחלות שיוזכרו בכתבה כוללות כאלה הנגרמות על ידי חיידקים, כמו כלמידיה, זיבה ועגבת, כאלה הנגרמות על ידי נגיפים, כמו קונדילומה, הרפס, מולוסקום קונטגיוזום, איידס, הפטיטיס B, C,ו D ומיקופלסמה וכאלה הנגרמות על ידי פרזיטים (טפילים), כמו טריכומונס, כינת הבושת וסקבייס. כמו כן מוזכרות עוד שתי מחלות הדומות למחלות...
ללמוד עוד על ויברטור
פפילומה: צעצועי מין מדבקים-תמונה

מחקר: שרידי הנגיף שנותרים על צעצועי מין עלולים לגרום...

מאת: ד"ר עמית...
01/05/2014
סקר: נשים רוצות משחק מקדים-תמונה

מסקר חדש עולה כי נשים מייחסות למשחק המקדים חשיבות גדולה...

מאת: מערכת zap...
08/03/2010
בדיקת זרע: אבחון בעיית פריון-תמונה

גברים רבים מתמודדים עם חסמים פסיכולוגיים הקשורים לבדיקת...

מאת: פרופ' ברטוב...
08/05/2017
חינוך מיני: לא מה שחשבתם-תמונה

לשם מה זקוקים נערים ונערות לחינוך מיני ומהו תפקיד ההורים?...

מאת: גילה ברונר
13/09/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לויברטור?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ויברטור: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני נשוי תשע שנים. חיי המין טובים ומספקים עד אתמול. שחזרתי מהעבודה מוקדם ועליתי למעלה והצצתי וראיתי את אשתי מאוננת בחדר שינה ומעיה לסיפוק ממש חזק ושונה ממה שאיתי. מה שהפריע לי היא לא ראתה ולא שמעה ואוננה בפראיות עם ויברטור ממש עבה. זה מאוד פגע בי שתמיד חשבתי שהיא מסופקת מגודל האיבר ותמיד החמיאה לי ועכשיו אני תופס אותה מתענגת על איבר גדול פי שתיים ויותר משלי. למה היא עושה את זה ומה אני יכול להגיד לה שאני מאוד פגוע.

העובדה שאשתך אוננה יכולה רק להעיד שיש לה צרכים מינים והיא יודעת לתת להם מענה. מה היה קרה אם אתה היית מאונן והיא הייתה רואה אותך מתענג מאישה אחרת?, אני מניחה שזה גם קרה בעבר שאוננת מול פורנו. ויש נשים שגם נפגעות מזה. על מנת שלא תמשיך לנהל סרטים בראש כדאי לפתוח שיח בנושא המיני בכלל.

אני פגוע מזה שאוננה עם וייברטור גדול. אין לי בעיה שאוננה הבעיה שהגיעה לסיפוק מויברטור כזה גדול ותמיד היתה מחמיאה לי. שאפילו לא דומה הגדול הרבה יותר עבה וגדול. השקר מפריע ולא שאוננה. שהיא מסתירה ממני שאוהבת שאוהבת עבה וגדול מאוד ומזייפת איתי.

אם לא תדברו על הדברים זה לא יפתור מעצמו. וגם על העלבון שלך.

היי, אני ובחורה נוספת שלא ידוע לי הסטטוס שלה. היינו יחד. במהלך האקט היא החדירה ויברטור לנרתיקה ושמה עליו ג'ל על בסיס מים. לאחר 5 דקות השתמשתי באותו ויברטור מבלי לנקות מעליו את הג'ל.. הויברטור היה ללא קונדום.. אם הבחורה נשאית, האם הנגיף יכול לחיות 5 דקות בחוץ? האם הג'ל מאריך את החיים שלו? מה סיכויי ההדבקה? צריך ללכת לקבל טיפול מונע?

שלום אמילי, אם הבחורה האחרת היא נשאית של - HIV, הדבקה בנגיף במהלך האירוע המתואר בשאלתך היא אפשרית, אך אין בידי אפשרות להעריך את סיכויי ההדבקה. הרבה בריאות אפי

אז צריך לקבל טיפול מונע?

שלום אמילי, ההחלטה היא שלך. הרבה בריאות אפי

שלום רב, אני בן 35 ואשתי בסביבות גילי. אנחנו נשואים וביחד כבר 12 שנה. אני ואשתי לא היינו עם נסיון מיני לפני שהכרנו. אנחנו מקיימים יחסי מין כמה פעמים בחודש וההרגשה שלי היא שהכל מאוד מכאני ומשעמם. אשתי מעולם לא חוותה אוראזמה ובשנה האחרונה הרגשתי שזה יותר מטריד אותה מבעבר אם כי לא הייתי אומר שזה טורד את מנוחתה יותר מכמה דקות לאחר שאני גומר. לאחרונה רכשתי ויברטור והשתדלתי לבחור בדגם "כמה שפחות מאיים" כלומר בעל רטט לגירוי הדגדגן ללא חדירה. כשסיפרתי לאשתי על כך רגע לפני שהתחלנו לקיים יחסים היא ממש התחלחלה. מבחינתה זה היה צריך לבוא ממנה ו" יש לה הרבה יותר צרות בחיים כרגע מאשר הדאגה לא לגמור"ו" קניתי את זה בשבילי ולא באמת בשבילה" אני מרגיש שהיעדר הנסיון ומגוןן ההתנסויות של שנינו בצירוף חוסר פתיחות לעניין מצידה , מאוד מעיבים על חיי המין. מבחינתה יחסי מין הם עניין של דקות ספורות, היא נהנית חלקית, אולי מאחר והיא לא מכירה משהו אחר ואני מחפש בסקס דרך להתקרב אליה, לענג אותה ואני מרגיש שזה ממש לא חשוב לה מספיק. ענייני הבית, גידול הילדים ושלל הדאגות מעסיקים אותה ובקיצור זה ממש לא מספיק חשוב לה כפי שזה חשוב לי. הכי טוב שהיא מוכנה זה לנסות דרך מין אוראלי שלא מסב לה מספיק הנאה. מאז תקרית הויברטור אני ממש מתוסכל וחושב שהגישה שלה לעניין מאוד ילדותית ומבוהלת שלא לצורך. איך ניתן בכלל לנסות לגשת איתה לעניין? הנסיונות שלי לדבר איתה על הנושא (טרי) נתקלו בחומה של ביטול החשיבות של העניין בלי מוכנות לשמוע.

שלום לך נשמע מדבריך ששניכם הגעתם לא רק עם חוסר נסיון מיני למערכת הזוגית בה אתם נמצאים, הגעתם גם עם חוסר ידע ואולי עם הרבה חסמים רגשיים מסביב למיניות. יש הרבה סיבות לכך שלאשה קשה להגיע לאורגזמה.. וגם כאן, האם רק איתך אינה חווה אורגזמה? האם מעולם לא חוותה בכלל אורגזמה? או שלבדה היא מסוגלת? זאת שאלה גם בכלל אם שניכם מסוגלים לדבר זה עם זו על הדברים האלו, על מיניות, על מה נכון ומתאים לכם.. על פנטזיות... לפי הצורה בה הכנסת את הויברטור למיטה אני מניחה שלא. ויברטור הוא משהו ששווה לבדוק קצת את העמדה לגביו גם אצל נשים וגם אצל גברים לפני שמכניסים אותו למיטה... אולי גם הויברטור היווה עבורה איזה שהוא שיקוף ללחץ שלך שתהנה יותר ותגיע לאורגזמה, איני יודעת , והדבר האחרון שאורגזמה צריכה הוא לחץ. אך מה שברור זה שאלו דברים שנכון לדבר עליהם ביניכם יותר לעומק ויתכן שאתם נבוכים מלדבר על זה, מתביישים, לא פנויים, או שאין לכם את הכילים. ולכן הסקס מרגיש שגרתי, מכאני ומשעמם כי זה משהו שאתם לא מאד מתעסקים בו, או חושבים עליו או נותנים לו מקום שבו יוכל להתפתח, לגדול ולהשתנות בקשר. מניחה שכל עוד לא ייבדקו לעומק המעצורים של אשתך במיניות, יקשה עליך לדבר איתה על כך.. כי באמת משהו שם עוצר אותה. מה שהייתי מציעה לשניכם הוא לבוא למספר שיחות של טיפול מיני זוגי , כדי להתחיל להניע את התקשורת המינית ביניכם, משם לדעתי דברים יכולים רק להיות יותר טובים ואולי גם להשתנות. אשמח לסייע efrat_manor@yahoo.com בברכה אפרת מנור מטפלת מינית מוסמכת www.efratmanor.com

שלום אני בת 40 והייתי נשואה 17 שנה לגבר (שהיה הראשון שלי) שמעולם לא חוויתי איתו אורגזמה, גם לא אוננתי. חשבתי שכך אמורים להיראות חיי מין. מאז גירושיי לפני 4 שנים התחילו חיי המין שלי בעצם, היו לי התנסויות מיניות אבל לא הגעתי לאורגזמה. כיום אני בזוגיות מדהימה כבר 3 שנים ובעזרת ויברטור לדגדגן מצליחה להגיע לאורגזמה. הסקס נהדר ויש תשוקה רבה. הבעייה- בזמן מין אוראלי אני לא מרגישה שום עוררות מינית, שום גירוי. ניסיתי לאונן בעצמי ללא עזרת הויברטור ואני לא מרגישה שום דבר. כנ"ל לגבי השדיים שלי- אני מרגישה שאין לי תחושה. בן הזוג שלי אמר שיש נשים שגומרות רק ממגע בשדיים וממין אוראלי ואצלי- שום דבר. מה הבעייה אצלי? תודה על התשובה

כל אישה מרגישה את הגוף שלה בצורה שונה. יתכן שאת עדין שבויה בתוך הפרדיגמות מהעבר שאין הן עוזרות לך להשתחרר לגמרי ולהתמסר לגוף שלך ולחשקים שלך. לא כול הנשים אוהבות מין אורלי, לא כול הנשים מגיעות לאורגזמה ממין אורלי. גם בנוגע למגע בשדיים. זה מאוד אישי.