שימוש בתרופות בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

10 מיתוסים על טרשת נפוצה

על אף הידע המצטבר, העמדות הרווחות בקרב הציבור כלפי טרשת נפוצה עדיין מוטעות. כל האמת על המחלה מאובחני טרשת נפוצה מתארים לעיתים את רגע קבלת האבחנה כאירוע טראומתי. הם מוצפים בתחושות של דאגה ומצוקה אמיתית לעתידם, יקיריהם, עצמאותם ומהלך חייהם. חששות אלה הן טבעיות, אולם רובן נובעות מחוסר ידע, שמועות ומיתוסים שהתפתחו עם השנים. להלן 10 השאלות והמיתוסים הפופולריים איתם מתמודדים החולים:   האם טרשת נפוצה עוברת בתורשה? טרשת נפוצה אינה מחלה גנטית באופן מובהק. ישנם מקרים של תאומים זהים, עם מבנה גנטי זהה, שרק אחד מהם חלה במחלה. יחד עם זאת, ישנם מחקרים אשר הראו כי קיים קשר גנטי כלשהו במחלה. באירופה, שכיחות המחלה הינה 1 ל-1,000 איש. שכיחות המחלה למי שיש לו קשר משפחתי ישיר עם חולה (כדוגמת ילדים, אחים, תאומים לא זהים) הינה בין 1 ל-100 לבין 1 ל-40. במקרה של תאומים זהים, אם תאום אחד חולה,...
ללמוד עוד על שימוש בתרופות בהריון
10 מיתוסים על טרשת נפוצה-תמונה

על אף הידע המצטבר, העמדות הרווחות בקרב הציבור כלפי טרשת...

מאת: זאפ דוקטורס...
07/12/2008
תרופות בהריון: מה בטוח ומה לא?-תמונה

כל אישה הרה משתדלת לעבור את ההריון עם מינימום תרופות, אך...

מאת: יפעת נחמני,...
13/02/2012
כיצד מטפלים בכאב בנשים הרות?-תמונה

תרופות רבות לשיכוך כאבים נמצאו בטוחות לשימוש בהריון. כדי...

מאת: מערכת zap...
01/07/2010
טיפול בכאבים לנשים בהריון-תמונה

מאמר חדש מסכם את העקרונות לטיפול בכאב בהריון ומספק המלצות...

מאת: מערכת zap...
07/02/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשימוש בתרופות בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שימוש בתרופות בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
03/12/2018 | 17:19 | מאת: הריונית בתחילת הדרך
מתוך פורום ייעוץ תרופתי

היי, בת 32, הריון 4 אחרי 3 הפלות מוקדמות. שבוע 10 עם תאומים. סובלת ממיגרנות מגיל צעיר מאוד ומטופלת בדרך כלל ברילרט. עם תחילת טיפולי הפוריות התחלתי לקחת אלטרולט שעזר עד לפני שבועיים והמיגרנות חזרו. אני לוקחת סומטרידקס 100 בהתקף אך הכאב חוזר כל כמה שעות. מציינת שמאתמול יש לי דימום. האם יש קשר בין התרופות לדימום? האם יש פתרון אחר? לחיות עם הכאב אני לא יכולה.

היי, יש לפנות לבדיקת רופא נשים בדחיפות. לגבי טיפול במיגרנה בהריון הטיפול הכי בטוח הינו אקמול אומנם אם זה לא עוזר יש תכשירים אחרים מועדפים על פני טריפטאנים. בכל מקרה מומלץ לפנות למרכז טרטולוגי (מרכז עם מומחים בשימוש בתרופות בזמן הריון) ולהתייעץ איתם.

האם ניתן להשתמש בטיפות אופטילסט, ספריי סורונאוז ומשאף סימביקורט במהלך ההריון?

יש לברר במרכז רעלים או ביחידה לפרמקולוגיה בבית חולים אסף הרופא

שלום רב, אני מניקה ורציתי לדעת איזה כדור אפשר להשתמש נגד כאב ראש

שמרית שלום, שימוש בתרופות במהלך הריון או הנקה מחייב התייעצות עם רופא. לרוב, טיפול במינונים סטנדרטיים של אקמול או איבופרופן יאושרו ע"י הרופא. ליאת

אני נמצאת בהריון מתקדם 36+5 סה"כ תקין פרט לסוכרת הריונית מאוזנת טוב עם תרופות. כעת גיליתי שלאורך כל ההריון השתמשתי בקרם פנים עם רטינול A שאיננו מומלץ בהריון מחשש למומים. פרט לכך נמנעת מכל מזון וחומרים בעייתיים בהריון. רציתי לדעת עד כמה זה אולי השפיע בהריון? והאם הכרחי להפסיק שימוש זה בהנקה?

שלום, ענת אני ממליץ לך לפנות לאחת מהמרפאות הטרטולוגיות אשר נותנות יעוץ מקצועי ומסודר לגבי שימוש בתרופות בהריון. אפשר לפנות גם בטלפון. ​יש למשל בבית חולים אסף הרופא: "הריופון" - מרכז יעוץ תרופתי שירות מידע טלפוני לגבי בטיחות השימוש בתרופות בהריון ובתקופת ההנקה. ​ מספר הטלפון של "היריופון" הוא: 08-9779309 השאירו הודעה ותיענו בהקדם. המרכז פועל בימים א'-ה' בשעות 8:00-14:00 בברכה, ד"ר קוסטין חטיבת נשים ויולדות, המרכז הרפואי יצחק שמיר (אסה"ר לשעבר)