היצרות מולדת של השוער: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים להיצרות מולדת של השוער

הקאות חוזרות אצל ילדים - תמונת המחשה
הקאות חוזרות אצל ילדים מהם הגורמים להקאות חוזרות? מהי פליטה שגרתית ואיך תדעו כשמדובר בהקאה מעוררת דאגה? הורים,...
מומים מולדים ומחלות גנטיות - תמונת המחשה
מומים מולדים ומחלות גנטיות אבחון מחלות גנטיות בעובר מאפשר להורים לעתיד להחליט באופן מודע, האם להמשיך בהיריון ולהתמ...
תינוק פולט - תמונת המחשה
תינוק פולט תינוקות רבים סובלים מכאבי בטן ללא סיבה נראית לעין. חלק מהבעיות יחלפו מאליהן, וחלקן ייפת...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להיצרות מולדת של השוער?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

היצרות מולדת של השוער: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב בני בן שנה וחודש, עבר בגיל חודשיים ניתוח לתיקון היצרות השוער (פילוריק סטנוזיס). אכן, מאז הניתוח אכל יפה מאוד ועלה מאוד במשקל. הבעיה היא שכיום הוא מתקשה מאוד להגיע למצב של שובע ויש לו תיאבון מאוד מוגבר. מבחינת משקל הוא הגיע לאחוזון 95! השאלה היא האם יכול להיות שזה נובע מהניתוח? האם יתכן שהרחיבו יותר מדי את הפתח בין הקיבה למעי כך שהקיבה מתרוקנת מהר מדי ולכן הוא לא שבע?? תודה רבה מראש!

שלום רב, אין קשר בין הניתוח שעבר התינוק לבין תיאבונו.

שלום, בתי בת חודש וחצי. שמתי לב שבימים האחרונים היא כל הזמן מוציאה לשון ובנוסף, דוחפת את הידים לפה יותר מהרגיל. הילדה עברה ניתוח של פילוריק סטינוזיס לפני כשבוע. האם הוצאת הלשון בגיל הזה ובתכיפות כזאת, היא בגדר הנורמה?

שלום, הוצאת הלשון כפי שאת מתארת אופיינית לבחילות אצל תינוקות. יתכן ועדיין זה כחלק לאחר הניתוח שהיא עברה.

הילד שלי בן 4 חודשים, עוד 3 ימים. הוא אוכל אימפמיל AR עקב בעיית ריפלוקס. בנוסף הילד סובל מ"היצרות השוער" ומיועד לעבור ניתוח ביום ראשון הקרוב. "היצרות השוער" אינה קיצונית ויש מעבר של אוכל לכן איתרו את הבעיה בגיל מאוחר יחסית. בדרך כלל לילד יש יציאה אחת ביום. בשלוש הימים האחרונים מספר היציאות שלו גדל ל-3 פעמים ביום. היציאות הם רגילות, למעט מקרה חד פעמים של טיפה דם בצואה לפני שבוע. בנוסף ליציאות שהתרבו יש לילד ריח רע מאוד!!!! מהפה בכל פעם שהוא פולט או עושה "גרפס". הריח התחיל במקביל להתרבות של מספר היציאות, לפני 3 ימים. האם יכול להיות קשר בין 2 התופעות? האם יש סיבה לדאוג מריבוי היציאות והריח הרע מהפה? נשמח לקבל תשובה במהרה. תודה, דניאל

דניאל שלום, אני מניחה שהתשובה שלי כבר מאוחרת מדי - וסליחה על כך. בכל מקרה, במקרים של יציאות עם דם, וריח רע מהפה - כדאי לעשות תרבית צואה. זו יכולה להיות וירוס/חיידק במערכת העיכול, וזהיכול להיות גם אי סבילות לאחד מהמרכיבים של אנפנמיל AR. בכל מקרה, כדאי ליידע את הרופאים מחר לפני הניתוח . בהצלחה בניתוח!

נכדי נותח היום. בני נותח לפני כ30 שנה. מהי שכיחות התופעה הזו - היצרות השוער ? האם ידועים גורמים סיבות לתופעה ? בתודה.

שלום ישראל השכיחות של היצרות השוער היא 3 ל 1000 תינוקות ויותר שכיחה בבנים (עד פי 5), הסיכון לבן שאביו סבל מהבעיה יכול להגיע ל 5%. מקווה שכמו אביו גם הוא כבר מחלים ועוד יביא נינים. בברכה,