ניטור דופק עוברי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לידת עכוז: טבעי ואפשרי

בעבר לידת עכוז נחשבה לטבעית. מחקרים, שהציגו מידע על הסיכון הכרוך בלידת עכוז - הפכו אותה לנדירה יותר. אולם, הדבר עדיין אפשרי ורמת הסיכון נמוכה לידת עכוז היא מצב בו הטוסיק של העובר מקדים - ובמהלך הלידה הוא יוצא ראשון. במרבית ההריונות העובר יהיה במצג עכוז בשלב מסוים של ההריון, אך בעיקר בשבועות הצעירים יותר, ככל שההריון מתקדם, שיעור העוברים במצג עכוז הולך ויורד. לדוגמה בשבוע 30 כ-50% מהעוברים יהיו במצג עכוז. ואילו בשבוע 38 רק כ-3% מהעוברים עדיין נותרו במצג עכוז.מהי הבעייתיות בלידה בה העכוז יוצא ראשון?בלידה רגילה, הראש שלו הקוטר הגדול ביותר בגוף העובר - יוצא ראשון ומפלס דרך ופותח את צוואר הרחם. ואחריו יכול שאר הגוף לצאת. לעומת זאת, בלידת עכוז, דווקא העכוז יוצא ראשון ופתיחת תעלת הלידה נעשית בהתאם לגודל העכוז - ואז הראש עלול להיתקע. הסיכון הוא בעיקר לעובר ולא ליולדת. מכיוון שאם הראש נתקע, חבל הטבור לחוץ בין הגוף לבין עצמות...
ללמוד עוד על ניטור דופק עוברי
חום - הגנת הגוף מפני מחלות-תמונה

רמת החום של הילד אינה בהכרח מדד לקביעת חומרת מחלתו. הספר...

מאת: מערכת zap...
24/06/2010
לידת עכוז: טבעי ואפשרי-תמונה

בעבר לידת עכוז נחשבה לטבעית. מחקרים, שהציגו מידע על הסיכון...

מאת: ד"ר הנדלר...
30/08/2015
היפוך חיצוני של עובר-תמונה

מצג עכוז הינו מצב שבו התינוק "מסרב" להתהפך בבטן אימו ויוצר...

מאת: מערכת zap...
21/01/2007
מתן טיפול רפואי ללא הסכמה-תמונה

יולדת סירבה לקבל טיפול רפואי, למרות שנשקפה סכנה לה ולעובר....

מאת: מערכת...
12/07/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניטור דופק עוברי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניטור דופק עוברי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בהריון רק היום גיליתי.. אני אמורה להיות בערך בשבוע 7.. באתי לקבוע תור לרופאת נשים שלי והתור היחידי הפנוי אני אהיה בשבוע 10+5.. האם תקין לעשות בשבוע כזה בדיקת דופק לעובר?

גם אני אותו סיפור. גיליתי שאני בהריון לפני כמה ימים, אני בשבוע 6 אוטוטו שבוע 7. התקשרתי לקבוע תור לרופא נשים, התור הכי קרוב שנתנו לי הוא בעוד חודש וחצי. אמרתי לקידה: זה הגיוני שאני אחכה חודש וחצי בלי להתחיל מעקב הריון???? אמרה כן. זה בסדר. נו.. ככה זה בקופת חולים כללית, עכשיו תהי במתח ותחכי חודש וחצי כדי להתחיל תהליך מסודר של הריון ומבחינתם זה בסדר גמור לחכות. הפקידה אמרה אם כואב לך או יש דימום תלכי למיון. הזוייייייי

שלום סיון אם אין כאב או דימום אין שום בעיה לבצע בדיקה ראשונה בשבוע 10+ את יכולה בינתיים לקבוע תור לשקיפות עורפית כדי לא ״לפספס תור״ בהצלחה!

אני גיליתי בשבוע 6 ובגלל שלא ידעתי איך הכל מתבצע הרופא משפחה שלי הביא הפניה לאולטרסאונג הריון צעיר + לציין דחוף התקשרתי למכון אמרתי בהנחיית הרופא מדובר בבדיקה דחופה הביאו לי תוך שבוע תור אין דבר כזה לחכות תתעקשי אני עוד הריון ראשון ושמעתי סיפורים לא נעימים א על בעיות בהתפתחות למה לחכות ולחיות באשליות מומלץ לבצע בדיקת אולטרא סאונד צעיר לגלות שהכל תקין והעובר ברחם ועם דופק בתור התחלה זו דעתי

פרופ משיח שלום שאלתי אותך במידה והתינוקת שלי היתה ללא מי שפיר 36 שעות בחדר לידה אך ניטור עוברי היה תקין וקיבלתי עירויי ואפגר שלה היה 9 ולאחר מכן 10 . האם אתה חושב שהיא יצאה בריאה וללא נזק מוחי מהלידה בעקבות ציון אפגר? שיחררו אותה לאחר יומיים ולא היתה בפגייה.

לפי כל הנתונים היא יצאה בריאה

היי, כשביצעתי בדיקת דופק העובר היה מתאים ל7.2(שבע פלוס יומיים) היום הייתי אמורה להיות ב12.1(12 פלוס יום)הייתי בשקיפות עורפית והרופאה בשקיפות אמרה שהוא מתאים ל12.4(12 וארבעה ימים) האם זה קריטי? מעכשיו אני 12 ו4 ?

לא קריטי ונשארים לפי התאריך משובע 7

פרופ משיח שלום ברשותך 3 שאלות: בת 42.5 שבוע לאחר לידה, הריון טבעי. הריון ראשון היה בקיסרי עקב שליית פתח מדממת. ניסיתי ללדת טבעי הייתי 36 שעות בחדר לידה עם ציריעם חזקים ועם פתיחה 8 אך לבסוף התינוקת לא הצליחה לעבור את התעלה ונאלצתי ללכת לקיסריכי גם הצלקת הקודמת עמדה להיקרע 1. מה הסיבה שהתינוקת לא הצליחה לעבור את התעלה? 2.האם במצב כזה לא היה סיכויי ללדת בלידה רגילה באף בית חולים אחר? 3. הייתי עם ירידת מים ו-36 שעות התינוקת היתה תחת ניטור עוברי והכל היה בסדר וקיבלתי עירויי. האם יכול להיות נזק לעובר כי הייתי ללא מי שפיר כל הזמן הזה למרות ניטור עוברי תקין?

החלטה נכונה עשו הרופאים שהחליטו על ניתוח קיסרי. את בת 42.5, זה עלול להיות הריון אחרון שלך. אחרי ניתוח קיסרי כשאת ״תקועה״ בפתיחה גדולה ללא התקדמות; במצב זה הסיכון חקרע של הרחם גדול מאד.׳-קרע שיסכן את חייל וחיי העובר. אינני חושב שיש חדר לידה שהיה מתמהמה עוד.