חסימה בצינורות זרע: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחסימה בצינורות זרע?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חסימה בצינורות זרע: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום! אני בן 15 וכל פעם שיוצא לי קרי לילה אני מתעורר מיד מכאבים בפין (אני לא מאונן). מה לעשות?

כאב מצביע על בעיה כלשהי. כדאי לגשת לאורולוג לוודא שאין בעיה כלשהי, כגון, חסימה בצינור הזרע, אשר גורמת לבעיה זו. זה לא אמור לכאוב.

איך אני יכול להגיע לאורולוג? אני לא רוצה שזה יהיה בידיעת ההורים

האם האשך השמאלי אמור להיות נמוך יותר? לפני כמה חודשים בגלל אצירת שתן קיבלתי ציפרודקס ופברין .ובגלל שלקחתי אותם שלושה שבועות רצוף זה פגע בי .התחיל להיות אצלי שארית שתן ולחץ דם עלה .פעם היה 120-125 היום הממוצע הוא בין 132-140 .איזה צילום או בדיקה אני יכול לעבור לוודא שהמעבר זרע והוורידים בין הפין לאשכים לא נפגעו .כי נראה לי יש מן חסימה שגורמת ללחץ דם . אני בן 32 הומוגלבין 16.7 כל בדיקות שתן תרבית ושתן כללי תקינות אם כי חומצת השתן קפצה מ6 ל6.5 מאז בדיקה אחרונה לפני חצי שנה . שאלות: אודה לך אם תגיד לי איזה צילום אפשרות לעשות לאשכים לדעת שהכל תקין שם? (שמתי לב גם כשאני צריך להתפנות האשך השמאלי נפוח קצת עד שאני מוציא הכל ואז חוזר לגודלו הטבעי) מה בדיוק עושה תרופת הפברין? מה משקל ערמונית תקין לבן 32?

שלום אני לא יודע מה זה פברין אין נורמוגרם לגודל ערמונית גם אם יש חסימה בצינור הזרע זה לא גורם ליתר לחץ דם

בת 41 . בבדיקה גניקולוגית לפני כ 5-6 שנים התגלה שרירן. הגינקולוג פטר בכך שאין מה לעשות למרות שסיפרתי שמדי כמה מחזורים יש לי כאבים חזקים מאוד, כולל הקאות שלשולים וכמעט התעלפויות. בשנתיים האחרונות מנסה להיכנס להריון, הייתי בפג' עם רופאת פיריון אך טרם התחלתי טיפולי פוריות . נראה באו"ס אגן קטן שהשרירן גדול מצד שמאל, 10*12 ס"מ. לא ברור מאיזה סוג. השערת רופא אחד היא כי השרירן ממוקם על דופן הבטן הפנימית והרופא בצילום רחם אמר כי השרירן חיצוני לרחם וכי פיזור היוד שווה בחלל הרחם ובשחלות. לאחר שקראתי הרבה חומר באתרים, כמה שאלות: 1. החל מהחודש שעבר כאבים בצד שמאל באזור של השרירן. קשה לי לתאר את סוג הכאב, ייתכן כאב פנימי עצבי , וכן דקירות, וכן כאב באגן. 2. האם זה מה שמה שמדווחות אחרות הסובלות מכאבי שרירנים? האם ייתכן שמדובר באנדומטריוזיס ? אין לי את כל התופעות של האנדו (כמו כאבים בעת יחסי מין, מחזור לא סדיר, או קוצר נשימה) ולכן אינני יודעת . 2. כאבי מחזור קשים קורים רק בחלק מהמחזורים, וזאת עם דימום כבד באותו יום, אבל לא לאורך כל הוסת. סה"כ ימי הוסת- 5-7. האם השרירן יכול לגרום לכאבים כאלה בחלק מהחודשים ובחלק לא? 3. במידה ואני רוצה להגיע למומחה שרירנים, האם עליי לקבל הפניה מגניקולוג? האם יש בדיקות שכדאי לי לדעת לבקש? דופלר? האם ייתכן שאני מתחילה את גיל המעבר כבר כעת ? 4. האם שרירן יכול להפריע לפוריות הן מבחינה פיזית, (חסימה של הזרע בדרך לחצוצרה ) והן בהפרעה בהשתרשות בשל השפעה על כימיית הרירית או הרחם ? 5. האם ישנם רופאים המטפלים במיוחד בתופעת שרירנים ביחד עם טיפולי פריון ? 6. אני רואה באינטרנט המלצות לטיפולים בשרירנים באמצעות דיקור, שינוי תזונה ותוספי מזון. האם יש לזה ערך? אשמח למידע והכוונה . מטריד אותי שאני לא יודעת מה פשר הכאבים, האם זה באמת מהשרירן או משהו אחר? כל רופא נותן לי מידע חלקי ואני מחפשת את קצה החוט להתחיל לבדוק בצורה מסודרת מה האפשרויות שיש לי . תודה מיטל ב.

שרירן בגודל זה אכן עלול לפגוע בפוריותך ועל אף גילך נראה שיש הצדקה להסרת השרירן לפני הריון, שהרי סביר להניח שאת רוצה גם ללדת ולא רק להכנס להריון. הגיל אכן אינו מותיר זמן רב להמתנה, וניתוח יחייב המתנה נוספת, אבל זה כאמור לא החל היום .... טיפולי דיקור ודומיהם לא יסייעו בשלב זה, וזה עוד מסלול לדחיית הפתרון האמיתי. הלא כן? לשאלתך על מומחים? יש... אבל פורום זה אינו מיועד להפנייה לרופא זה או אחר/ת.

גם אני חווה כאבים מהסוג שלך וכמו כן יכולה לעזור לך עם תשובות לשאלותייך. לגבי מומחה את יכולה לעשות אצל פרופסור תדיר בעצמו...תתקשרי אלייך אשמח לעזור 0544455134

שלום רב, אשמח לקבל את עזראתך. לפני כשנה ביצענו בדיקת זרע לבעלי והופתענו לראות שהיה 0 זרעונים בנוזל הזרע. בצענו המון בדיקות : פרופיל הורמונלי FSH היה בסביבות 10.5 כל הששער הנתונים של פרופיל הורמונלי היו תקינים. בדיקות גינטות תקינות. אולטרסאונד טרנסרקטלי תקין. באולטרסאונד רגיל נמצאה ציסטה על ראש האפידידימוס באשך אחד ונוזל באשך השני. ב 3 בדיקות זרע במהלך השנה הזאת יצאה 0 בספרמגרם. לפני מספר חודשים לבעלי עשו TESE ונמצא שיש לו הרבה זרעונים בתוך האשך הקפיאו לשלוש הפריות. אמרו לנו שיש לבעלי חסימה ולא בעיית יצור. אחרי TESE עשינו שוב ספרמוגרם כי ראינו שגדלה קצת כמות הזרע שהוא פולט.בספרמוגרמה ראשונה אחרי ה TESE מצאו כמה זרעונים בודדים וגם בספרמוגרמה השניה מצאו שוב צרעונים בודדים בכמות גדולה יותר מספרמוגרמה הראשונה. בשתי הספרמוגרמות הזרעונים היו ללא תנועה. השאלה שלנו האם אפשר איך שהוא לפתוח את החסימה כדי שכמות מספקת של זרעונים יצא עם נוזל הזרע כדי להשיג הריון טבעי. אני בת שלושים יש לי ילד בן 10 מהנשאים ראשונים (נכנסתי להריון בחודש הראשון ללא שום קשיים) ובעלי בן 36 ללא ילדים ביאולוגים. תודה על תשומת לבך ועל תשובתך.

תוצאות הניתוחים בישראל לבעיות חסימה בצינור הזרע אינו מצלח ובכלל לאור האפשרויות המצוינות הגלומות בביצוע MESA במצב זה(שאיבת זרע מיקוכירורגית מראש האפדידימיס-יותרת האשך)אינם מצדיקים ביצוע ניתוח להסרת החסימה וחיבור קצוות צינור הזרע בגישה מיקרוכירורגית

תודה על תשובתך פרופ' . במידה ונחליט על הניתוח הזה מי בארץ מבצע ניתוחים כאלה?