הריון חוץ רחמי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

התקן תוך רחמי: מיתוסים ואמיתות

התקן תוך רחמי הוא אמצעי למניעת הריון יעיל ובטוח לשימוש. למרות יתרונותיו הרבים, התפתחו סביבו מיתוסים שגויים. בואו להכיר את העובדות וללמוד את כל האמת אודותיו "התקן תוך-רחמי, המוכר גם בשמות 'סליל', ו'ספירלה', הוא אמצעי מניעה בטוח, יעיל, מעניק הגנה מפני הריון לטווח הארוך ומאפשר כניסה מיידית להריון מייד לאחר הוצאתו", אומר ד"ר גיא גוטמן, מומחה ברפואת נשים והפריה חוץ גופית, מנהל המרפאה לשחלות פוליציסטיות בביה"ח ליולדות ע"ש ליס, במרכז הרפואי תל אביב.ד"ר גוטמן מסביר כי קיימים שני סוגי התקנים תוך רחמיים. האחד הוא התקן המכונה" מירנה" (MIRENA), המשחרר כמות מזערית של הורמון דמוי פרוגסטרון. ההתקן השני הוא התקן הנחושת -COOPER , המכיל חוט נחושת דק. ד"ר גוטמן: שני סוגי ההתקנים זהים בצורתם ובדרך הכנסתם לרחם, ומעניקים יעילות רבה של 98%-99% במניעת הריון. להתקנים, ובעיקר למירנה, גם יתרונות רפואיים רבים נוספים מלבד מניעת הריון, ונשים רבות שהיו יכולות...

סיבות אפשריות ומצבים דומים להריון חוץ רחמי

הפלה - תמונת המחשה
הפלה בלוטת תריס (בלוטת המגן) ממוקמת בבסיס הצוואר ותפקידיה חשובים ורבים, הן בויסות חילוף החו...
הידבקויות לאחר ניתוח קיסרי - תמונת המחשה
הידבקויות לאחר ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי - בדומה לניתוחי בטן נוספים - כרוך בסיכון להידבקות רקמות בחלל הבטן. מהם הסיכ...
טיפולי פוריות - תמונת המחשה
טיפולי פוריות מדוע עם הגיל, יורד פריון האישה? כיצד מתבטאת תופעת אי פריון? איך מתכוננים לטיפולי הפוריו...
ללמוד עוד על הריון חוץ רחמי
שאלות נפוצות מפורום פיריון והפרייה חוץ גופית-תמונה

לא נכנסים להריון? עוברים טיפולים קשים? כל התשובות לכל...

מאת:
22/07/2018
דימום בהריון: צריך לבדוק-תמונה

דימום בהריון הוא תופעה שכיחה למדי ותמיד מלחיצה. במרבית...

מאת: ליאת עיני,...
06/05/2018
התקן תוך רחמי: מיתוסים ואמיתות-תמונה

התקן תוך רחמי הוא אמצעי למניעת הריון יעיל ובטוח לשימוש....

מאת: מערכת zap...
18/08/2018
הריון חוץ רחמי-תמונה

הריון חוץ רחמי הינו הריון לכל דבר בו הביצית המופרת עוברת...

מאת:
04/05/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להריון חוץ רחמי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הריון חוץ רחמי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום בעבר היה לי הריון חוץ רחמי אחד והריון כימי אחד וגם עם טיפולים לא הפרייות ולא הזרעות אלה השראת ביוץ עם זריקות הורמונים(גונל ף) האם זה נחשב להפלות? הריון כימי זה הפלה? האם זה אומר שכן היו לי הפלות תודה.

הריון כימי אולי זו הפלה מוקדמת. הריון מחוץ לרחם אינו נחשב להפלה. אם בשעלתך התכוונת אם כדאי לבצע בדיקות, הרי שהייתי ממליץ על היסטרטסקופיה, כלומר-ברור של חלל הרחם.

04/06/2018 | 17:01 | מאת: קטי

שלום דוקטור ב5.4 ווסת אחרונה בטא 4.6 199677.99 יש לי בדיקת דופק בסוף השבוע האם בשלב כזה אפשר לדעת שזה הריון רחמי? ולא חוץ? והאם לתאריך הווסת האחרון שלי רמות הבטא תקינות?

תוצאת הבטא מתאימה לגיל ההריון מהוסת האחרונה. אין אפשרות לדעת לפי הבטא שאין הריון חוץ רחמי.

8 | 17:37 | מאת: סוזי שלום פרופסור. בטא לאחר החזרת מוקפאים: 160 עליה ל600 לאחר מכן ל 1200 ואז ל2110. לפני מספר ימים אחרי בטא של 2110 היו לי דימומים. ביקור במיון ואולטראסאונד העיד על אמטומה ושק הריון אחד קטן. נאמר כי לא ניתן לדעת בוודאות באם זה אבוד או לא ( הריון ראשון ואחרון שלי לפני כ4 שנים חוויתי אותו מקרה דימומים אך בסופו של תהליך הושג הריון). לאחר ערב ובוקר של דימום ולאחר האולטרסאונד עשיתי בטא שלצערי ירדה ל660. חשבתי שאולי מאחר ומדובר בהריון שהוחזרו 2 עוברים , אחד נפל אך נאמר לי כי זה נראה אבוד לאור הירידה החדשה בבטא. אודה לחוות דעתך . האם אכן נשמע אבוד וכיצד להמשיך מכאן מבחינת סיום הריון . אציין כי ההחזרה הייתה ב2.9 האם אכן נראה כי ההריון אבד?

נפילה כזו בערכי הבטא לא מותירה הרבה תקווה, אבל כדאי לחזור על הבדיקות.

ביום שלישי אני אשוב על הבדיקה. זו האפשרות היחידה לאור החגים. האם כאבי בטן והמשך דימומים הינם הליך טבעי ? אני חווה דימומים ( כמו בוסת אם כי מעט יותר חזקים ) וכן כאבי בטן שהולכים וחוזרים. האם עלי להיבדק בבית חולים באולטרסאונד או פשוט להמתין לבטא נוספת בעוד כיומיים? שאלה נוספת האם אני יכולה לקחת אדוויל כמשכך כאבים ?

אם מדובר בהפלה עצמונית אז כאבי בטן והמשך דימומים הינם הליך טבעי. תוצאת בטא חוזרת תבהיר את המצב ותשלול סופית אפשרות של היריון חוץ רחמי. את יכולה לקחת אדוויל כמשכך כאבים.

אני בשבוע 6+1 היום. אתמול התחילו מעט דימומים- יותר כמו הכתמות אדום/חום דלילות. פניתי למיון ובאולטראסאונד הרופא אמר שרואה משהו קטנטן ולא ברור האם זה שק הריון. הציע לחזור על בדיקת בטא היום. בבדיקה היום יצא 515. בבדיקה הקודמת והראשונה שהייתה ב26.8 יצא 202. האם זה סופי שההריון לא נקלט או שיש עוד איזשהו סיכוי להאחז בו? אודה מאוד לתגובה.

שלום בטא אמור להיות מוכפל כעבור כ 48 שעות. את מתארת מצב עם עלייה כנראה לא תקינה ( עבר שבוע עם עלייה קלה בלבד) ממליצה לגשת לרופא המטפל לבדיקה כולל אולטראונד והחלטה לגבי המשך הטיפול

תודה על התגובה. אני מבינה שזה כנראה לא תקין. אבל יש איזשהו סיכוי שכן בכל זאת? ואם זה אכן לא תקין, בשלבים כאלה מוקדמים בדכ דרושה התערבות או שזה מסתיים לבד? אני גם מרגישה כאבים שהחלו חלשיםמאז הדימום (כמו אי נוחות של מחזור באזור הרחם) ובשעות האחרונות מתחזקים ומתמקמים בצד שמאל למטה. זה נשמע דחוף? תודה שוב

כאבים בבטן תחתונה בשילוב עם הכתמות דמיות ועליית בטא לא תקינה מצריכים פניה למיון, בעיקר אם הכאבים מתחזקים. יש לגשת בהקדם לבדיקת רופא

אוקיי. את יכולה בבקשה להסביר לי מה השיקול של הפניה למיון כעת? מה הסיכונים בעצם במצב הזה? רוצה לשקול את זה.תודה.

כאבים חזקים, דימומים ועליית בטא לא תקינה יכולים להצביע על הריון מחוץ לרחם ועל כן פנייה למיון בהצלחה

כי יש לי גם ככה תור לאולטרסאונד ביום רביעי אז השאלה אם אי אפשר לחכות עם זה (הייתי באולטרה' גם היום וגם אתמול ולא ראו ממצא מחוץ לרחם)

ואם הבוקר וגם אתמול בשני אולטראסאונדים לא נראה הריון חוץ רחמי..יש סיכוי שמהבוקר ועד עכשיו זה קרה?

היי מדובר בבדיקה נוספת , לא שזה קרה מהבוקר אין באפשרותי וגם לא נכון רפואית לענות יותר מדוייק ללא בדיקה, אנא פני לבדיקה

תודה רבה על המענה. בינתיים הכאבים די נרגעו אתמול בערב, יש רק מעט אי נוחות ונפיחות. אמתין לבדיקה שיש לי ברביעי. תודה