הריון חוץ רחמי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

התקן תוך רחמי: מיתוסים ואמיתות

התקן תוך רחמי הוא אמצעי למניעת הריון יעיל ובטוח לשימוש. למרות יתרונותיו הרבים, התפתחו סביבו מיתוסים שגויים. בואו להכיר את העובדות וללמוד את כל האמת אודותיו "התקן תוך-רחמי, המוכר גם בשמות 'סליל', ו'ספירלה', הוא אמצעי מניעה בטוח, יעיל, מעניק הגנה מפני הריון לטווח הארוך ומאפשר כניסה מיידית להריון מייד לאחר הוצאתו", אומר ד"ר גיא גוטמן, מומחה ברפואת נשים והפריה חוץ גופית, מנהל המרפאה לשחלות פוליציסטיות בביה"ח ליולדות ע"ש ליס, במרכז הרפואי תל אביב.ד"ר גוטמן מסביר כי קיימים שני סוגי התקנים תוך רחמיים. האחד הוא התקן המכונה" מירנה" (MIRENA), המשחרר כמות מזערית של הורמון דמוי פרוגסטרון. ההתקן השני הוא התקן הנחושת -COOPER , המכיל חוט נחושת דק. ד"ר גוטמן: שני סוגי ההתקנים זהים בצורתם ובדרך הכנסתם לרחם, ומעניקים יעילות רבה של 98%-99% במניעת הריון. להתקנים, ובעיקר למירנה, גם יתרונות רפואיים רבים נוספים מלבד מניעת הריון, ונשים רבות שהיו יכולות...

סיבות אפשריות ומצבים דומים להריון חוץ רחמי

הפלה - תמונת המחשה
הפלה מתלבטות באיזו בדיקה לבחור? כל מה שחשוב לדעת על שתי הבדיקות הבולטות לאיתור בעיות כרומוזו...
הידבקויות לאחר ניתוח קיסרי - תמונת המחשה
הידבקויות לאחר ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי - בדומה לניתוחי בטן נוספים - כרוך בסיכון להידבקות רקמות בחלל הבטן. מהם הסיכ...
טיפולי פוריות - תמונת המחשה
טיפולי פוריות מדוע עם הגיל, יורד פריון האישה? כיצד מתבטאת תופעת אי פריון? איך מתכוננים לטיפולי הפוריו...
ללמוד עוד על הריון חוץ רחמי
התקן תוך רחמי: מיתוסים ואמיתות-תמונה

התקן תוך רחמי הוא אמצעי למניעת הריון יעיל ובטוח לשימוש....

מאת: מערכת zap...
19/11/2012
שאלות נפוצות מפורום פיריון והפרייה חוץ גופית-תמונה

לא נכנסים להריון? עוברים טיפולים קשים? כל התשובות לכל...

מאת:
21/06/2004
דימום בהריון: צריך לבדוק-תמונה

דימום בהריון הוא תופעה שכיחה למדי ותמיד מלחיצה. במרבית...

מאת: ליאת עיני,...
12/01/2012
דימום רחמי מוגבר - הבעיה, הפתרונות-תמונה

סקירה מלאה - מהי רירית הרחם? מהו דימום רחמי בלתי סדיר?...

מאת דר' אריאל...
13/12/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להריון חוץ רחמי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הריון חוץ רחמי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום. אחרי החזרת 4 עוברים טריים בטיפול IVF. לפני שבוע החליט הרופא בגלל עלייה איטית ולא תקינה של הבטא, שההריון אינו תקין. הפסקתי תמיכה. הבטא היתה לפני שבוע 451. קיבלתי מחזור לפני 4 ימים. היה יחסית קצר. היום שבוע לאחר מכן בטא 461 E2 קטן מ76.5 P קטן מ1.2 למה הבטא לא יורדת? אני מאוד לחוצה, בבקשה תשובתך

ייתכן שמדובר בהריון כימי ונותרו מספר תאים שמפרישים את הבטא. עם זאת יש צורך במעקב כי יש לשלול גם את האפשרות של הריון חוץ רחמי.

מה עושים אם נשארו כמה תאים שממשיכים להפריש את הבטא? בשבוע ללא התמיכה היא עלתה מ450 ל461 האם זה יתחיל לרדת לבד או צריך התערבות? ומה עושים אם זה חוץ רחמי ואיך אפשר לראות בבטא כה נמוכה?

שלום, עברתי החזרת 3 מוקפאים (בני 3 ימים) ב-29/10. היום עשיתי בטא שיצאה 257. האם זה תקין או נחשב נמוך? לאור העובדה שההריון הקודם היה חוץ רחמי, ניתן לדעת לפי הבטא האם זאת תחילתו של הריון תקין או האם זה הריון מרובה עוברים?

נראה כמו התחלה של היריון תקין. לא ניתן עדיין לשלול היריון מרובה עוברים.

תודה רבה על תשובתך. בתאריך 13/11 הבטא הייתה 595 וב15/11 היא 1375. האם זו עלייה תקינה או שרמת הבטא יחסית נמוכה עדיין, בהתייחס לתאריך ההחזרה? אני חשה מיחושים באיזור הרחם, בעיקר בצד שמאל. האם זה יכול להעיד על הריון חוץ רחמי או שזה טבעי להרגיש כאבים חלשים מאוד גם בשלב הזה של ההריון כשההשתרשות הסתיימה?

עליה יפה, שלא מתאימה להיריון חוץ רחמי.

שלום בעבר היה לי הריון חוץ רחמי אחד והריון כימי אחד וגם עם טיפולים לא הפרייות ולא הזרעות אלה השראת ביוץ עם זריקות הורמונים(גונל ף) האם זה נחשב להפלות? הריון כימי זה הפלה? האם זה אומר שכן היו לי הפלות תודה.

הריון כימי אולי זו הפלה מוקדמת. הריון מחוץ לרחם אינו נחשב להפלה. אם בשעלתך התכוונת אם כדאי לבצע בדיקות, הרי שהייתי ממליץ על היסטרטסקופיה, כלומר-ברור של חלל הרחם.

שלום דוקטור ב5.4 ווסת אחרונה בטא 4.6 199677.99 יש לי בדיקת דופק בסוף השבוע האם בשלב כזה אפשר לדעת שזה הריון רחמי? ולא חוץ? והאם לתאריך הווסת האחרון שלי רמות הבטא תקינות?

תוצאת הבטא מתאימה לגיל ההריון מהוסת האחרונה. אין אפשרות לדעת לפי הבטא שאין הריון חוץ רחמי.