הריון חוץ רחמי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

התקן תוך רחמי: מיתוסים ואמיתות

התקן תוך רחמי הוא אמצעי למניעת הריון יעיל ובטוח לשימוש. למרות יתרונותיו הרבים, התפתחו סביבו מיתוסים שגויים. בואו להכיר את העובדות וללמוד את כל האמת אודותיו "התקן תוך-רחמי, המוכר גם בשמות 'סליל', ו'ספירלה', הוא אמצעי מניעה בטוח, יעיל, מעניק הגנה מפני הריון לטווח הארוך ומאפשר כניסה מיידית להריון מייד לאחר הוצאתו", אומר ד"ר גיא גוטמן, מומחה ברפואת נשים והפריה חוץ גופית, מנהל המרפאה לשחלות פוליציסטיות בביה"ח ליולדות ע"ש ליס, במרכז הרפואי תל אביב.ד"ר גוטמן מסביר כי קיימים שני סוגי התקנים תוך רחמיים. האחד הוא התקן המכונה" מירנה" (MIRENA), המשחרר כמות מזערית של הורמון דמוי פרוגסטרון. ההתקן השני הוא התקן הנחושת -COOPER , המכיל חוט נחושת דק. ד"ר גוטמן: שני סוגי ההתקנים זהים בצורתם ובדרך הכנסתם לרחם, ומעניקים יעילות רבה של 98%-99% במניעת הריון. להתקנים, ובעיקר למירנה, גם יתרונות רפואיים רבים נוספים מלבד מניעת הריון, ונשים רבות שהיו יכולות...
ללמוד עוד על הריון חוץ רחמי
שאלות נפוצות מפורום פיריון והפרייה חוץ גופית-תמונה

לא נכנסים להריון? עוברים טיפולים קשים? כל התשובות לכל...

מאת:
21/06/2004
הכל על הידבקויות לאחר ניתוח קיסרי-תמונה

ניתוח קיסרי - בדומה לניתוחי בטן נוספים - כרוך בסיכון...

מאת: ד"ר מאיר...
15/10/2017
נפלת חזק-תמונה

הפלת? חוששת מהפלה? אילו סוגי הפלה שאינם תוצאה של התערבות...

מאת: למה חשוב...
22/03/2000
הריון חוץ רחמי-תמונה

הריון חוץ רחמי הינו הריון לכל דבר בו הביצית המופרת עוברת...

מאת:
12/02/2000
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להריון חוץ רחמי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הריון חוץ רחמי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום. אחרי החזרת 4 עוברים טריים בטיפול IVF. לפני שבוע החליט הרופא בגלל עלייה איטית ולא תקינה של הבטא, שההריון אינו תקין. הפסקתי תמיכה. הבטא היתה לפני שבוע 451. קיבלתי מחזור לפני 4 ימים. היה יחסית קצר. היום שבוע לאחר מכן בטא 461 E2 קטן מ76.5 P קטן מ1.2 למה הבטא לא יורדת? אני מאוד לחוצה, בבקשה תשובתך

ייתכן שמדובר בהריון כימי ונותרו מספר תאים שמפרישים את הבטא. עם זאת יש צורך במעקב כי יש לשלול גם את האפשרות של הריון חוץ רחמי.

מה עושים אם נשארו כמה תאים שממשיכים להפריש את הבטא? בשבוע ללא התמיכה היא עלתה מ450 ל461 האם זה יתחיל לרדת לבד או צריך התערבות? ומה עושים אם זה חוץ רחמי ואיך אפשר לראות בבטא כה נמוכה?

שלום, עברתי החזרת 3 מוקפאים (בני 3 ימים) ב-29/10. היום עשיתי בטא שיצאה 257. האם זה תקין או נחשב נמוך? לאור העובדה שההריון הקודם היה חוץ רחמי, ניתן לדעת לפי הבטא האם זאת תחילתו של הריון תקין או האם זה הריון מרובה עוברים?

נראה כמו התחלה של היריון תקין. לא ניתן עדיין לשלול היריון מרובה עוברים.

תודה רבה על תשובתך. בתאריך 13/11 הבטא הייתה 595 וב15/11 היא 1375. האם זו עלייה תקינה או שרמת הבטא יחסית נמוכה עדיין, בהתייחס לתאריך ההחזרה? אני חשה מיחושים באיזור הרחם, בעיקר בצד שמאל. האם זה יכול להעיד על הריון חוץ רחמי או שזה טבעי להרגיש כאבים חלשים מאוד גם בשלב הזה של ההריון כשההשתרשות הסתיימה?

עליה יפה, שלא מתאימה להיריון חוץ רחמי.

8 | 17:37 | מאת: סוזי שלום פרופסור. בטא לאחר החזרת מוקפאים: 160 עליה ל600 לאחר מכן ל 1200 ואז ל2110. לפני מספר ימים אחרי בטא של 2110 היו לי דימומים. ביקור במיון ואולטראסאונד העיד על אמטומה ושק הריון אחד קטן. נאמר כי לא ניתן לדעת בוודאות באם זה אבוד או לא ( הריון ראשון ואחרון שלי לפני כ4 שנים חוויתי אותו מקרה דימומים אך בסופו של תהליך הושג הריון). לאחר ערב ובוקר של דימום ולאחר האולטרסאונד עשיתי בטא שלצערי ירדה ל660. חשבתי שאולי מאחר ומדובר בהריון שהוחזרו 2 עוברים , אחד נפל אך נאמר לי כי זה נראה אבוד לאור הירידה החדשה בבטא. אודה לחוות דעתך . האם אכן נשמע אבוד וכיצד להמשיך מכאן מבחינת סיום הריון . אציין כי ההחזרה הייתה ב2.9 האם אכן נראה כי ההריון אבד?

נפילה כזו בערכי הבטא לא מותירה הרבה תקווה, אבל כדאי לחזור על הבדיקות.

ביום שלישי אני אשוב על הבדיקה. זו האפשרות היחידה לאור החגים. האם כאבי בטן והמשך דימומים הינם הליך טבעי ? אני חווה דימומים ( כמו בוסת אם כי מעט יותר חזקים ) וכן כאבי בטן שהולכים וחוזרים. האם עלי להיבדק בבית חולים באולטרסאונד או פשוט להמתין לבטא נוספת בעוד כיומיים? שאלה נוספת האם אני יכולה לקחת אדוויל כמשכך כאבים ?

אם מדובר בהפלה עצמונית אז כאבי בטן והמשך דימומים הינם הליך טבעי. תוצאת בטא חוזרת תבהיר את המצב ותשלול סופית אפשרות של היריון חוץ רחמי. את יכולה לקחת אדוויל כמשכך כאבים.

שלום בעבר היה לי הריון חוץ רחמי אחד והריון כימי אחד וגם עם טיפולים לא הפרייות ולא הזרעות אלה השראת ביוץ עם זריקות הורמונים(גונל ף) האם זה נחשב להפלות? הריון כימי זה הפלה? האם זה אומר שכן היו לי הפלות תודה.

הריון כימי אולי זו הפלה מוקדמת. הריון מחוץ לרחם אינו נחשב להפלה. אם בשעלתך התכוונת אם כדאי לבצע בדיקות, הרי שהייתי ממליץ על היסטרטסקופיה, כלומר-ברור של חלל הרחם.