דיאפרגמה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אמצעי מניעה: איזה, מתי ואיך?

רוב אמצעי המניעה נועדו לשימוש "החצי הנשי" במערכת היחסים ומבטיחים בעיקר מניעת הריון. יש להתאים את אמצעי המניעה באופן אישי, להקפיד על שימוש נכון - ולא לשכוח הגנה מפני מחלות מין במעגל החיים של האשה, לאחר שהיא מתחילה להיות פעילה מינית, יש מצבים רבים בהם תגיע לרופא הנשים. בחלק מהמקרים, האשה תגיע כדי לקבל אמצעי מניעה. כל שלב בחייה יביא עמו צרכים מעט שונים ולכן גם אמצעי המניעה המתאימים לה עשויים להשתנות. כך, למשל: נערה שמגיעה לקחת אמצעי מניעה לראשונה בחייה, תצטרך כנראה התאמה מעט שונה, מזו הנחוצה לאשה שמגיעה לקבל אמצעי מניעה לאחר הלידה. כיצד נעשית ההתאמה של אמצעי המניעה הנכון לכל אשה? ההתאמה נעשית יחד עם רופא הנשים. חשוב להכיר את כל האפשרויות הקיימות, כדי לבחור מתוכן את אמצעי המניעה המתאים ביותר. אמצעי המניעה נחלקים לשני סוגים: אמצעי מניעה הורמונליים ואמצעי מניעה לא-הורמונליים. אמצעי מניעה הורמונליים: גלולות, מדבקות, חישוק נרתיקי והתקן תוך רחמי הורמונלי. אמצעי...
ללמוד עוד על דיאפרגמה
אמצעי מניעה: איזה, מתי ואיך?-תמונה

רוב אמצעי המניעה נועדו לשימוש "החצי הנשי" במערכת היחסים...

מאת: ד"ר עשת רונית
06/09/2018
חדש: זריקה למניעת הריון-תמונה

חברת פייזר משיקה בישראל את "סיאנה" - זריקה למניעת הריון...

מאת: מערכת zap...
27/12/2010
נשים: כיצד לבחור אמצעי מניעה?-תמונה

רוצה ליהנות מיחסי מין מוגנים? מתלבטת באיזה אמצעי מניעה...

מאת: פרופ' הוכנר...
06/05/2018
גלולות למניעת הריון: מהם ההבדלים?-תמונה

מהם ההבדלים בין הגלולות השונות שנמצאות בשוק? אילו חסרונות...

מאת: פרופ' זיידמן...
15/04/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדיאפרגמה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דיאפרגמה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בת 56, עדיין מקבלת מחזור מסודר ואין שום סימנים לגיל המעבר. אני בריאה בד"כ (לח"ד שמאוזן בכדורים), נוטלת גלולות (מיקרודיול) - כל פעם 3 חודשים ברציפות ואז מופיעים כתמים ומחזור. השאלה שלי: האם זה נורמלי בגיל שלי, והאם יכול להיות שבגלל הגלולות המחזור ממשיך? איך אדע אם בכלל עלי לקחת גלולות או שאין חשש שאכנס להיריון? (האמת שהמחזור שלי קשה מלווה ב- 10 ימים של כאבי ראש חזקים לכן עדיף לי לקחת גלולות מאשר מחזור טבעי כל חודש). ביקרתי אצל רופאת נשים לפני כמה שנים והיא לא ראתה סימנים שאני כבר לא פוריה. איך אפשר לדעת ועד מתי זה יימשך??? תודה מראש לתשובה מקצועית.

שלום זיווה, מיקרודיול היא גלולה למניעת הריון. בהפסקתה יש דימום לכל אישה , גם למי שכבר בגיל המעבר. לדעתי הגלולה לא מתאימה לאישה בת 56 עם רקע של מיגרנות. הייתי פונה לרופא/ת הנשים שלך לשקילת הפסקת הגלולה לכמה חודשים, ובדיקה הורמונלית (סביר שלאחר ההפסקה תהיה לך וסת אחת וזהו, היות וגיל הכניסה לממופאוזה הממוצע הוא 51-52). אם את מעוניינת באמצעי מניעה בגיל 56, נוכח סיכון ממש נמוך להריון אם טרם נכנסת לגיל המעבר, אז לדעתי קונדום/דיאפרגמה עדיפים בתקופת ההמתנה לוודא שאת בגיל המעבר. חשוב לבצע בדיקות לחץ דם (אם מוגבר אז יש סיכון עוד יותר גבוה בגלולות) ובדיקת שד. בהצלחה.

דבר נוסף, אם הדימומים שלך הם אינם רק בהפסקת גלולה אלא גם בין לבין, צריך ביופסיה מרירית הרחם. וכמובן להקפיד על בדיקת פאפ לפי ההנחיות ובדיקת רופא/ת נשים לפחות פעם בשנה.

בבקשה אם אפשר תשובה ברורה: האם יכול להיות שהמחזור היה אמור להיפסק עקב גיל המעבר - ורק בגלל שאני ממשיכה לקחת גלולות הוא ממשיך להופיע? (לא דימום אלא מחזור ממש)

שלום רב, לפני כשבוע, לערך, הוצאתי התקן ג'נס, זאת לאחר חצי שנה של תופעות לוואי שלא משתפרות (למרות שהרופאה המתקינה הסבירה שהן יעלמו לאחר חודשיים). אני חווה דימום כבד שמזכיר מחזור ורציתי לברר מתי צפוי להגמר ומהן תופעות הלוואי הנפוצות הנוספות בהן אני עלולה להתקל ולדעת שזה מצב תקין?.. (דבר נוסף שהטעתה אותי הרופאה הוא לגבי הפסקת המחזור שטענה לגבי ההתקן מהסוג הזה, אחר כך שמעתי שרק המירנה עוצר מחזור.. האם זה נכון או האם יש סוגים נוספים?) מה לגבי דיאפרגמה?.. זהו אמצעי מומלץ במקום?.. אני חייבת להשתמש איתו בקוטל זרע?.. מודה מראש על ההתייחסות.

שלום אי אפשר לדעת מתי יפסק הדמום גאנס לא מפחית דימום אך גם לא מגביר אותו כמו התקן לא הורמונלי יש התקן kyleena שמפחית דימומים כמו המירנה דיאפרגמה - כדאי גם קוטל זרע

שלום, אני מתחילה טיפול באנטיביוטיקה לזמן ממושך. האם בזמן הזה אני צריכה לנקוט עוד אמצעי הגנה חוץ מגלולות? אם כן, יש משהו אחר חוץ מקונדום? שמעתי על דיאפרגמה או קוטלי זרע, האם זה מומלץ ונותן הגנה מספקת? האם זה יכול להזיק לי?

שלום אכן יש צורך באמצעי נוסף קונדום או דיאפרגמה יתנו מענה מספק

שלום ד"ר. הנני בת 41, 4 ילדים, שש שנים אחרי קוניזציה עקב cin3 . יש לציין כי מעולם לא סבלתי מדימומים אחרי יחסי מין גם כשהיה cin 3. במעקב כל חצי שנה. לפני חצי שנה בדיוק עברתי בדיקה שיגרתית ובקולפוסקופיה נצפה איזור חשוד. נלקחה ביופסיה ופאפ והכל חזר ב"ה תקין. לא נלקחה גרידה מתעלת צוואר הרחם באותה בדיקה. יש לי מחזורים סדירים כל 28 יום ואני מונעת הריון ע"י דיאפרגמה. המחזור האחרון היה לפני 21 יום ומאחר והנני שומרת טהרה, קיימנו בעלי ואני יחסים רק לפני שבוע. יומיים אחרי קיום היחסים החלו כאבי בטן דומים לכאבי מחזור , לחץ בבטן ותחושות של ווסת מתקרבת ובניגוב ראיתי הפרשות צהובות / לבנות עם נקודה קטנה של הפרשה וורודה שנעלמה (כאבי ה"מחזור" הפסיקובינתיים) ואחרי יומיים שוב אותו סיפור, הפרשה צהובה מהולה בוורוד בהיר כמעט בלתי מורגש ושוב זה נעלם. אתמול קיימנו שוב יחסים ולא היה שום כלום, אך היום בצהריים שוב גיליתי הפרשה רגילה עם כתמים קטנטנים וורודים. וזה שוב נעלם ושוב חוזר (בעיקר במאמץ). דימום השתרשות זה לא כי הדימום הקטן הזה הופיע יומיים אחרי קיום יחסים ואני יודעת שהשתרשות מופיע מאוחר יותר, לקראת זמן הווסת. אני מאד מאד מודאגת שמא זה קשור לסרטן צוואר הרחם. ייתכן שהבדיקה הקודמת פיספסה משהו? יכול להיות שזה מתעלת צוואר הרחם ששם לא לקחו בדיקה? תורים זמינים לבדיקת קולפוסקופיה יש רק במאי! מה אני עושה עד אז? האם זה יכול להיות קשור למשהו אחר? ואם כן אז למה זה יכול להיות קשור? יש לציין כי אני סובלת בשבועיים האחרונים מכאבי בטן "רגילים" מלווים בגזים בלי שינוינ ביציאות, בלי שינויים בתיאבון, ללא ירידה במשקל. האם זה יכול להיות קשור לשחלות חס ושלום? לתובתך אודה.

שלום יש לפנות לבדיקה

לקבוע בדיקה. אבל עד הבדיקה רציתי לשמוע את חוות דעתך. אני יודעת שאינך יכול לדעת ללא ממצאי בדיקות ובכל זאת.. לשמוע מה הכיוון