טיפול בפטרת ציפורניים בלייזר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פטרת ציפורניים: כיצד להיפטר מהבעיה?

הקיץ הוא הזדמנות נהדרת ליהנות מרחצה בבריכה ובים. שימו לב: מקלחות ציבוריות מועדות להידבקות בפטרת ציפורניים. יש לשמור על היגיינה נאותה. נדבקתם? חשוב לטפל בהקדם ולהקפיד בהמשך על טיפול מניעתי הן עושות לנו ציפורניים צהובות, מעוותות ובלתי אסתטיות. אנחנו חושבים שהן מגיעות רק בקיץ, אבל הן כאן כל השנה. יש להן נטייה להגיע ממקור של הידבקות בשטחים רטובים וציבוריים, כגון: מקלחות ציבוריות. במי מדובר? ניחשתם נכון: בפטרת הציפורן. בחלק גדול מהמקרים, פטריות בציפורניים מגיעות מאחר שלא שמרנו על היגיינה נאותה. עם זאת, מעבר לכך, למרכיב הגנטי יש תפקיד חשוב מאוד.   מהי פטרת הציפורן? פטרת הציפורן - ובשמה הלועזי-רפואי של המחלה: אונקומיקוזיס (Onychomycosis) -מופיעה בציפורן הגדולה, החשופה ביותר לפטריה. לרוב, היא מתחילה בכף הרגל - ומגיעה בשלב זה או אחר אל מתחת לציפורניים, שם היא מתחילה לקנן ולהשתרש. יש מספר צורות של פטרת ציפורניים: בספרות המקצועית מוכרות 7 תתי צורות. שכיחות פטרת ציפורני...
ללמוד עוד על טיפול בפטרת ציפורניים בלייזר
פטרת ציפורניים: כיצד להיפטר מהבעיה?-תמונה

הקיץ הוא הזדמנות נהדרת ליהנות מרחצה בבריכה ובים. שימו לב:...

מאת: פרופ' שמר...
09/08/2018
פטרת ציפורניים: כך תיפטרו ממנה-תמונה

יש מגוון דרכים להילחם במחלת העור השכיחה שפוגעת בציפורניים...

מאת: ליאת עיני,...
31/01/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטיפול בפטרת ציפורניים בלייזר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טיפול בפטרת ציפורניים בלייזר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

יש לי ככל הנראה פטריה בבוהן. הפטריה מכסה בערך שליש משטח הציפורן. האם מנסיונך טיפול בלק לוסריל ודומיו יכול להעלים את הפטריה, או שחבל על הזמן ועדיף לי ישר לקחת כדורים נגד הפטריה? תודה!

לק לוסריל לא עוזר במצב כזה. או כדורים או לייזר מסוג מסוים שיכול לחסל את הפטרת בטיפול בודד (לא מה שמפרסמים במכונים למיניהם)

לייזר שמחסל את הפטרת בטיפול בודד? נשמע לי לא ממש אמין... קראתי שטיפולי הלייזר שמוצעים במכונים הם שרלטנות וכלל לא עוזרים, אז לאיזה לייזר אתה מתכוון ואיפה אני יכול למצוא מחקרים שתומכים ביעילות של אותו לייזר לחיסול פטרת ציפורניים?

אם נראה לך לא אמין - אל תעשה. לצערינו המכונים הרגילו את הסובלים מפטרת שצריך לבוא עשרות פעמים וזה בגלל שימוש באורך גל שאינו מתאים ואנרגיה שאינה מספיקה לחיסול הפטרת. לקבלת מחקרים והוכחות רבות כולל מחקרים תרשום בגוגול את המילים הבאות: nail fungus q-switched ndyag

כיום אני בן 20 , את הטיפול להסרת ציפורניים בלייזר בפטרת קליניק עשיתי לפני 3 שנים , לאחר סדרה של 10-12 טיפולים שכללו שיופים משחת למיסיל וספריי שהקפדתי , הגעתי בסיום הטיפול ל"ד"ר של פטרת קליניק" זה שבעצם התייעצתי עימו לבצע את הטיפול והוא המנהל במרפאה. לאחר שהוא ראה את התוצאה ועשינו בדיקת תרבית ולא נמצאה פיטריה הוא אמר שהציפורן שלי תיהיה ככה לתמיד ואני צריך ללמוד לחיות עם זה. קיבלתי והזנחתי את זה ככה כמו שזה וזה התוצאה היום http://picpaste.com/pics/4-acjIyu2Q.1432533737.jpg http://picpaste.com/pics/2-o3sjLSdi.1432533751.jpg צילמתי את שני הבוהנות שלי , האם יש מה ללכת לרופא עור לקבל ייעוץ שוב ולנסות טיפול בכדורים וכו אשמח לקבל ייעוץ לפי מראה הציפורן , נכון שאחת נראת יותר טוב מהשניה אבל בכל זאת אני לא שלם איתם וממש לא עם זאת שנראת ממש רע. תודה!

שלום רב עליך להבדק על ידי מומחה בתחום בלבד בברכה

רשמת "עשינו בדיקת תרבית ולא נמצאה פיטריה הוא אמר שהציפורן שלי תיהיה ככה לתמיד ואני צריך ללמוד לחיות עם זה." אתה צריך ללמוד לחיות עם זה שאין לך פטריה? נו מעולה! איפה הבעיה פה? אין לך פטריה!

תראה איך הציפורן נראת , הוא התכוון למראה שהיא תשאר ככה הבנת?

שלום אני מעוניין לטפל בפטרת דרך טיפולי הלייזר. רציתי לדעת אם יש שוני בן הלייזר של הקוסמטיקאיות למכונים למינהם שעוסקים בפטריות ברגליים. תודה מראש.

אין מספיק ידע ונסיון לגבי טיפול בפטרת ציפורניים בלייזר. יעילותו של הטיפול מוטלת בספק בברכה

שלום. האם ניתן לפתור בעיה של פטריות בציפורניים באמצעות טיפול בלייזר? האם זה יעיל? האם זה בטוח לשימוש? האם זה יעיל גם כשמדובר בפטריות שכבר מצויות עשרות שנים והציפורן מאד נוקשה? האם יש מעבדות מורשות ומפוקחות לענין זה? באם לא מומלץ בלייזר, האם יש פתרון אחר, אך לא כדורים?

בטי שלום אין כיום אף הוכחה מדעית אחת בספרות המקצועית המראה על יעילות הטיפול בלייזר בפטרת ציפורניים. הטיפול היעיל היחידי המוכח הינו טיפול בכדורים. בברכה ד"ר שלקוביץ www.derma.md

ד"ר שלקוביץ מטעה את הקוראים. הטיפול בלייזר אושר לאחרונה ע"י ה- FDA באורך גל של 1064 נ"מ. גם טיפול פוטודינמי דווח כיעיל.