שנורקל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שרירי הנשימה של הצוללן

שחיינים שעברו אימון התנגדות לשרירי הנשימה שיפרו את הסיבולת ויכולת השחייה. באימון נכון, כל אחד יכול לשפר ביצועים שחיינים ואוהבי צלילה חופשית עשויים לשפר את רכיב הסיבולת שלהם ואת יכולת הנשימה באמצעות אימונים ממוקדים לשיפור תפקודם של שרירי הנשימה. כך פורסם לאחרונה בעקבות מחקר שבוצע באוניברסיטת באפלו שבארה"ב. המחקר פורסם בעיתון המדעי המקוון European Journal of Applied Physiology. במחקר חלוצי מסוגו, נמצא ששחיינים שעברו אימון התנגדות ייחודי לשרירי הנשימה, שיפרו את יכולת השחייה עם שנורקל ב-33% ואת יכולת הצלילה שלהם (שחייה מתחת למים) ב-66%, בהשוואה לנתוני הפתיחה שלהם. השחיינים חולקו באופן אקראי לשלוש קבוצות. שתי קבוצת הניסוי ביצעו פרוטוקול אימון מיוחד שכלל תרגול נשימה בהתנגדות בקצב גבוה תוך שימוש במכשור מיוחד. קבוצת הביקורת התאמנה אף היא באמצעות המכשור המיוחד אך ללא התנגדות. שחייני קבוצות הניסוי...
ללמוד עוד על שנורקל
שרירי הנשימה של הצוללן-תמונה

שחיינים שעברו אימון התנגדות לשרירי הנשימה שיפרו את הסיבולת...

מאת: מולי...
06/02/2007
עולם המים-תמונה

על החלום הרטוב, תרתי משמע, של רבים מאתנו: שחייה, שייט, לצוף...

מאת:
22/08/2002
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשנורקל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שנורקל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

הי, אם יש לי חשד שיש לי כף רגל שטוחה האם עלי ללכת לפודיאטור או אורטופד כף רגל? תודה.

שלום רב! אתה יכול ללכת לשניהם. איפה שיהיה לך תור פנוי קודם. בברכה

שלום, אני נמצא בחופשה באילת ובמסגרתה צללתי אתמול ושלשום צלילה עם שנורקל בשמורת האלמוגים. העומק המירבי אליו צללתי היה 8 מטר (באזור סלע משה). קמתי היום בהרגשה כללית של תשישות ועומס על השרירים והמפרקים (בעיקר בברכיים). בנוסף, יש לי אדמומיות על הזרועות ומתחת לחזה. האם ייתכן שמדובר בדקומפרסיה בצלילה בים כל כך רדוד?

שלום לך קובי, לא תתכן בעית דקומפרסייה מצלילות חופשיות שביצעת. התשישות ו"עומס על שרירים ומפרקים" שאתה מתאר זו תוצאה של מעמס פיסי. התופעות בעור שאתה מתאר הן כנראה תוצאה של נבגים זעירים של מדוזות או בעלי חיים אחרים מיקרוסקופיים שיש בשפע בים אילת ובמיוחד באזור יפה כמו "סלע משה" אל דאגה, לאחר מנוחה הכול יעבור.

07/04/2015 | 19:02 | מאת: שנורקל
מתוך פורום בריאות הנפש

שלום אני נוטל 100 מ"ג לוסטרל ביום.אני מעוניין להפסיק ליטול את התרופה.איך אני מפסיק?

cבהדרגה ותחת פיקוח פסכאטר לרדת למשך 3 ימים ל50 מג ואז להמשיך עוד 3 ימים 50 מג ואז להפסק

שלום אני נוטל 100 מ"ג ביום של לוסטרל (או בשמותיה המסחריים סרנדה וסרטרלין).אני מעוניין להפסיק עם התרופה.איך אני מפסיק?באיזו הדרגה?

שלום, אכן את נטילת התרופה לוסטרל יש להפסיק בהדרגה. על מנת לעשות זאת יש להיוועץ עם הפסיכיאטר או רופא המשפחה שינחה אותך בדיוק כיצד להוריד את המינון בהדרגה עד הפסקה ובמשך כמה זמן. בברכה, דפנה