ציוד צלילה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לציוד צלילה

שנורקל - תמונת המחשה
שנורקל שחיינים שעברו אימון התנגדות לשרירי הנשימה שיפרו את הסיבולת ויכולת השחייה. באימון נכון,...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לציוד צלילה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ציוד צלילה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אם עשיתי הכנה לצלילה בבריכה שעומקה 2.1 מטר עם ציוד צלילה מלא ועליתי במהירות על פני המים אז יכול להיות שיש לי דקומפרסיה?

שלום, ממש לא

שלום קוראים לי ענבר אני בת 20 .. לפני כבערך חודשיים וחצי חוויתי אירוע של התעלפות ואיבוד הכרה .. אושפזתי ואבחנו שיש לי אפילפסיה כללית.. אפילפסית נעורים.. אני מטופלת בקפרה והתרופה עוזרת מאוד לא היה לי כלום מאז.. אני רוצה לעשות צלילה באילת ..30 דק עם מדריך צמוד קרוב לחוף אפשרי?

שלום לך ענבר, לצערי תשובתי שלילית, הסיכון רב מדי. אפשרות טשטוש הכרה ובוודאי איבוד הכרה בסביבה תת מימית עם ציוד צלילה עלול להביא לשאיפת מים לדרכי נשימה ולטביעה, במיוחד שמדובר בזמן יחסית קצר לאחר אירוע ההתקף האבחנה והטיפול התרופתי שתקוותי שאכן ימשיך להיות מוצלח.

איזה פיתרון יש לאילו הסובלים מקוצר ראייה ועושים שימוש בעדשות בחיי היום יום באם הם מעוניינים לצלול? ידוע לי כי במים הראייה ללא משקפיים טובה יותר, אך בכל זאת. האם קיים פיתרון?

שלום לך דניאלה, ניתן בהחלט לצלול עם הפרעות בראיה וגם להשתמש בעדשות מגע ובלבד שהן רכות ו"נושמות" ולא מהסוג הקשיח. בחנוית ציוד צלילה מובחרות תוכלי לקבל גם מידע על האפשרות להתקין במסכת הצלילה עדשות המתאימות לך.

שלום לד"ר יהודה מלמד, בני בן 13 ,ומאז גיל 6 אובחן כחולה אפילפסיה - בגירסה הקלה שלה. הוא מאוזן על ידי כדורים (דפלפט). כאשר יש פרכוס (לעיתים רחוקות, בדרך כלל כאשר יש בעיית רמה של התרופה בגוף - בעקבות שינוי במשקל), הוא בא לידי ביטוי ברעד בגפיים. הוא בהכרה מלאה בעת הפרכוס. מעבר לכך הוא בריא לחלוטין וכאמור, הפרכוסים מתרחשים לעיתים מאד רחוקות. האם לאור התמונה הזו הוא רשאי לעבור קורס צלילה (בו הוא חפץ ביותר) ולצלול? תודה, מיכל.

שלום למיכל, לצערי, ולדעתי בצורה חד משמעיתי, אין להרשות קורס צלילה לנער אם אכן נעשתה אבחנה של אפילפסיה. כל התקף של טשטוש ובוודאי של איבוד הכרה בתווך מימי והתת מימי עלול להסתבך בשאיפת מים ובטביעה. גם באשר לצורה הקלה של האפילפסיה שאת מתארת, עדיין, לדעתי, אין לאפשר צלילה עם ציוד צלילה אוויר דחוס. ליתר פירוט ואפשרויות את מוזמנת להתקשר אלי - 048377851 או 048377812