סילברול: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כוויות: עזרה ראשונה

מי שנכווה ברותחין, נזהר בצוננין: כוויות עלולות להיגרם ממים רותחים, אש או אפילו מחומרי ניקיון שגרתיים. כיצד ניתן לתת טיפול חירום בכוויות? מתי לגשת לרופא? מדריך למצבי חירום כוויה היא הפגיעה הקשה ביותר בגוף האנושי, ויכולה להשפיע על כל מערכות הגוף. כוויה עלולה להיגרם מסכנות כמו מים רותחים, אש, או חומרים כימיים, שלקראת חג הפסח, בעקבות הניקיונות הגדולים הקרבים, הופכים לנגישים יותר מתמיד. כוויה עלולה גם להיגרם בעקבות תאונת דרכים, אך גם במתחם הבית, על ידי הצתה או במגע בתנורי חשמל וסלילים, במפזרי חום, או אפילו במגע עם אמבטיה חמה מדי, או במקרה של כוויות קור: מגע עם חפץ בטמפרטורה נמוכה מאוד. טיפול חבישה בכוויה. צילום: שאטרסטוק   הכוויה פוגעת קודם כל בעור הגוף החשוף, שהוא האבר הגדול ביותר בגוף האדם, השומר על חום הגוף התקין, ועל רמת הנוזלים והמלחים שבו, ועלולה לחדור אף לאברי הגוף הפנימיים. ד"ר יוסי חייק, מנהל היחידה לטיפול נמרץ בכוויות והמחלקה לכירורגיה...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לסילברול

תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות נוטלים תרופות - וחוששים שהן כוללות חמץ? ועדה מיוחדת הכינה רשימת תרופות כשרות לפסח. שימו...
כוויה - תמונת המחשה
כוויה הדרך הטובה ביותר להגן על העיניים שלנו היא בעזרת הגברת ערנות לגורמים המאיימים עליהן. רצו...
ללמוד עוד על סילברול
רפואה סינית: עצות שימושיות לטיפול בכוויות-תמונה

כוויות עור הן חוויות לא נעימות, בלשון המעטה. הרפואה הסינית...

מאת: מערכת zap...
02/03/2006
כוויות: עזרה ראשונה-תמונה

מי שנכווה ברותחין, נזהר בצוננין: כוויות עלולות להיגרם ממים...

מאת: חבצלת שוורץ,...
12/03/2014
פצע קשה ריפוי: מדריך-תמונה

פצע שאינו נרפא תוך 4 שבועות מוגדר כפצע קשה ריפוי. הקפדה על...

מאת: ד"ר אלי רגב
02/07/2015
סכנה: סילברול ורגישות לפניצילין-תמונה

משרד הבריאות מזהיר מפני השימוש במשחה הנפוצה נגד כוויות למי...

מאת: מערכת zap...
11/03/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסילברול?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סילברול: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

טיפול ב"סילברול קרם" בעקבות כוויה, בזמן הריון בשבוע 32, גרם לחולשה כללית 0תחושה של שפעת( לכן הפסקתי את הטיפול בה וכעת משתמשת ב- "ויטה מרפן". האם הטיפול בסילברול יכל היה לגרום נזק כלשהוא?

לא ידוע לי שגורם לבעייה כלשהיא לתגובה מוסמכת ועדכנית פני ליעוץ טרטולוגי בבילינסון פרופ מרלוב או אסף הרופא דר חיים קריסי

היי, לפני יומיים הייתי כ3 שעות בים חשופה לשמש ישירה ונשרפתי באזור החזה כולו,גם מתחת לחזה,רגליים וידיים. אין שלפוחיות אבל יש מעין גוש בעור שמתנפח עם הזמן ונראה כמו גולה בגודל קצת יותר גדול מחצי שקל. כל האזורים שציינתי אדומים ושורפים, יש הגבלה בתנועה -לא מצליחה להרים את הידיים למעלה. בנוסף לא מצליחה להישען על הידיים או על בית החזה (לדוגמה שינה על הצד או שינה על הבטן- רק שינה על הגב מתאפשרת מאחר ובחלק האחורי של הגוף לא נשרפתי כלל. ראיתי רופא משפחה שנתן לי מרשם לסילברול לאחר שמרחתי פעם אחת בבית ביאפין. שאלתי היא האם מומלץ לקחת סילברול? הבנתי שהיא משחה לכוויות קשות יותר(ממים רותחים וכו׳) ובנוסף משאירה כתמים על האור, לעומת ביאפין שהיא פחות חזקה ומאיימת. בנוסף הנפיחות במקום מסויים בשתי הזרועות מלחיצה אותי, אין בפנים נוזל, אלא זה הכל עור פשוט שבולט כלפי חוצה בצורת גולה. כשהייתי אצל הרופא הן היו די קטנות ושטחיות אבל עכשיו הם גודלות עד כדי גוש בולט לעין- אין נוזל או משהו.

שלום, ממליצה על קרם אנטי דלקתי כגון אלוקום למספר ימים ולהקפיד על קרם הגנה. פיגמנטציה לאחר כוויה עלולה להופיע לכן חשוב להקפיד על קרם הגנה.

היי, לפני יומיים הייתי כ3 שעות בים חשופה לשמש ישירה ונשרפתי באזור החזה כולו,גם מתחת לחזה,רגליים וידיים. אין שלפוחיות אבל יש מעין גוש בעור שמתנפח עם הזמן ונראה כמו גולה בגודל קצת יותר גדול מחצי שקל. כל האזורים שציינתי אדומים ושורפים, יש הגבלה בתנועה -לא מצליחה להרים את הידיים למעלה. בנוסף לא מצליחה להישען על הידיים או על בית החזה (לדוגמה שינה על הצד או שינה על הבטן- רק שינה על הגב מתאפשרת מאחר ובחלק האחורי של הגוף לא נשרפתי כלל. ראיתי רופא משפחה שנתן לי מרשם לסילברול לאחר שמרחתי פעם אחת בבית ביאפין. שאלתי היא האם מומלץ לקחת סילברול? הבנתי שהיא משחה לכוויות קשות יותר(ממים רותחים וכו׳) ובנוסף משאירה כתמים על האור, לעומת ביאפין שהיא פחות חזקה ומאיימת. בנוסף הנפיחות במקום מסויים בשתי הזרועות מלחיצה אותי, אין בפנים נוזל, אלא זה הכל עור פשוט שבולט כלפי חוצה בצורת גולה.

אכן לא נעים. למעשה אין צורך בטפול מקומי במשחות. די בלחות לעור, צפוי משך רפוי של כשבועיים, ולאחר מכן כדאי להשמר באופן קפדני מהחשיפה לשמש. כדאי להפעיל את הזרועות. כל זאת, בכפוף לכך שלא נבדקת על ידי.

נכוותי לפני שבוע וחצי משמן רותח באזור הירח בגודל 20 סנטימטר על 30. התחלתי טיפול עם מריחת סילברול וכדורי אנטיביוטיקה.. לאחר שהדלפוחיות התפוצצו והמשכתי בטיפול יש אזור גדול בצבע צהוב.. מה זה?

יש להמשיך את הטפול ולשטוף היטב פעמיים ביום, עד שמגדלים יישרו. ולאחר מכן שימון/לחות.

פורומים בנושא סילברול
פורום תרופות ורוקחות - תמיכה
פורום תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי. הגולשים מוזמנים...
פורום תרומת תרופות לנזקקים - בשיתוף עם עמותת "חברים לרפואה"
במסגרת הפורום יוכלו הגולשים שזקוקים לתרופות להתייעץ כיצד להגיע לאלו שיכו...
פורום שיקום נשימתי
ד"ר דיצה גרוס תסביר לגולשים כיצד ניתן להקל על בעיות המשפיעות על קושי נשימתי