חיסון אדמת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טיפולי פוריות: מה ילד יום?

מדוע עם הגיל, יורד פריון האישה? כיצד מתבטאת תופעת אי פריון? איך מתכוננים לטיפולי הפוריות השונים? מה חשוב לדעת? מדריך מקיף, בדרך להריון הנכסף גיל הפוריות של הנשים הוא טווח הזמן בו האישה מבייצת באופן סדיר. שלב זה מתחיל בגיל ההתבגרות - ונמשך עד גיל המעבר. מובן שגיל זה שונה מאישה לאישה - בהתאם למצבה הפיזיולוגי, אך לרוב הוא נע בין גיל 12 לבין גיל 50.מדוע יורד פריון האישה, עם הגיל?גיל הפריון הוא הגיל בו האישה מסוגלת להרות. ההריון, מבחינה פיזיולוגית, מהווה מעמסה על גוף האישה - שצריכה לגדל ולשאת עובר ברחמה, על כל המשמעויות הנלוות לכך. לכן, כמו בכל מעמסה פיזיולוגית קשה אחרת - ככל שגיל האישה עולה, כך יכולת הגוף שלה לתת מענה לאתגר הפיזיולוגי - הולכת ופוחתת. מסיבה זו, קיימת עליה בשכיחות סיבוכי הריון, כגון לידות מוקדמות, סוכרת הריונית, מחלת לחץ דם (רעלת הריון) ועוד. השראת ביוץ נעשית על פי רוב בזריקות. צילום: שאטרסטוק   כיצד...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לחיסון אדמת

חיסוני שגרה - תמונת המחשה
חיסוני שגרה הרב חיים קנינג (44) שנדבק בנגיף החצבת ונמצא בסכנת חיים, הועבר מבית החולים זיו בצפת למרכ...
ללמוד עוד על חיסון אדמת
טיפולי פוריות: מה ילד יום?-תמונה

מדוע עם הגיל, יורד פריון האישה? כיצד מתבטאת תופעת אי פריון?...

מאת: מרפאת אולטרה...
07/05/2017
הכל על: חיסון נגד אבעבועות רוח-תמונה

שגרת החיסונים בגיל הרך כוללת חיסון נגד אבעבועות רוח בגיל...

מאת: ד"ר נטר חנן
16/05/2018
אבעבועות רוח: זה מדבק-תמונה

חיוניות החיסון למחלת הילדים השכיחה שנויה במחלוקת. דוקטורס...

מאת: מערכת zap...
23/01/2008
מעקב אישה הרה-תמונה

נוהל מעקב אישה הרה של משרד הבריאות (נוהל 01/2001) לרופאים...

מאת: דרורית...
04/04/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחיסון אדמת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חיסון אדמת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, אני עומדת לפני הפריה חוץ גופית. פנקס החיסונים של ילדותי נעלם. עשיתי בדיקת Rubella igG והתוצאה הינה 30.2 IU/ml. האם אני מחוסנת או שעלי להתחסן שוב (אם עלי להתחסן שוב האם יש צורך במנת חיסון נוספת לאחר חודש או שמספיקה מנה אחת?)?

את מחוסנת

שלום, אני בת 27 ומנסה להכנס להריון מספר חודשים. בבדיקת דם יצא שהנחגדנים לאדמת נמוכים מ-10 והרופא המליץ לעשות חיסון נגד אדמת. לפי פנקס החיסונים, קיבלתי חיסון mmr בגיל שנה ומס' חודשים וכן בגיל 6. האם יש צורך לעבור שוב חיסון? או שמספיק החיסונים שקיבלתי בילדות? ואם לקבל חיסון שוב- כמה זמן להמתין לפני שאני חוזרת לנסות להכנס להריון?

יש להמתין 3 חודשים מהחיסון עד ניסיון כניסה להריון

בס״ד מה הסיכוי לאחר שבועיים מחיסון לאדמת וכניסה להריון להידבקות העובר? בתודה מראש, כל טוב, האם המלצת משרד הבריאות לחודש מחייבת?

הי השאלה אינה מתאימה לפורום זה.

שלום ד"ר, בת 27, בהיריון ראשון, בשבוע 30. ראיתי לפתע בתיק הרפואי שלי באינטרנט, הערה כי "לפי המידע שיש לנו לא עשית חיסון לאדמת לפני ההיריון. מומלץ להתייעץ עם הרופא בנושא". לעומת זאת, יש לי בפנקס החיסונים שלי חיסון- "חצבת חזרת אדמת" (מופיעים יחד) שקיבלתי ב20.1.98 וחיסון MMR שקיבלתי ב20.3.98, אם כך, נראה שאני כן מחוסנת לאדמת. אציין כי פניתי לאחות בנושא, והיא אמרה שבגלל שזה היה לפני 20 שנה, עליי להודיע על כך לאחות ליווי היריון ושתציין זאת בתיק היריון שלי, כדי שלאחר הלידה יקבעו אם אני צריכה לקבל מנה נוספת של החיסון. האם המנות שקיבלתי ב98 לא מספיקות, ולא אמורות "לכסות" אותי מבחינת האדמת? תודה.

שלום את מחוסנת ואין צורך בחיסון נוסף