איברמקטין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מהו הטיפול היעיל בכינים?

מחקר מוכיח: בקרב ילדים הסובלים מהדבקה עקשנית בכיני ראש, מתן פומי של שתי מנות איברמקטין יעיל יותר משני טיפולים בתרחיף מקומי של מלטיון הדבקה על-ידי כינים היא תופעה נפוצה בכל העולם, בפרט בקבוצת הגילאים 3-11 שנים. הטיפול הנפוץ הוא שימוש בחומרים טופיקאליים כגון pyrethroids ו-malathion. הטיפול המקומי הוא מסורבל ומלווה לעיתים קרובות בכישלון טיפולי, לעיתים בגלל חוסר היענות, ולעיתים בגלל עמידות של הכינים לחומר הפעיל. מטרת המחקר הנוכחי, שפורסם ב-New England Journal of Medicine היתה להשוות בין יעילות הטיפול המקומי המסורתי בשמפו המכיל malathion לבין טיפול פומי בתרופה אנטי פרזיטרית - Ivermectin פומי. שיטותמדובר במחקר פרוספקטיבי, כפול סמיות, רב מרכזי, שבוצע במרכזים רפואיים באנגליה, צרפת, ישראל ואירלנד. לאחר שזוהה מקרה של הדבקה בכינים שלא הגיב לטיפול ביתי מקובל, הוזמנו כל בני הבית לבדיקת נשאות כיני ראש. בוצעה...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לאיברמקטין

תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות לראשונה: ה-FDA אישר טיפול לכיבים בחלל הפה בעקבות מחלת הבכצ'ט, מחלה דלקתית רב־מערכתית. כ...
ללמוד עוד על איברמקטין
מהו הטיפול היעיל בכינים?-תמונה

מחקר מוכיח: בקרב ילדים הסובלים מהדבקה עקשנית בכיני ראש, מתן...

מאת: מערכת zap...
25/03/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאיברמקטין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

איברמקטין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היוש, הובחנתי על ידי רופא עור בטפיל דמודקס בלחיים. הוא המליץ לי על טיפול לייזר בשילוב משחה איברמקטין. מה דעתך על טיפול לייזר? האם צריך מרשם למשחה זו?

שלום, איברמקטין מתאים לטיפול בדמודקס ויעיל מאוד כאשר ישנה רמה גבוהה של הטפיל. הריכוז המומלץ הינו 0.5-1.0% על בסיס קרם או ג'ל פעמיים ביום למשך 3 חודשים. חשוב מאוד להקפיד על קוסמטיקה שאינה מגרה את העור ולהימנע מגורמים המחריפים את המחלה כגון:שמש, אלכוהול, מזונות חריפים, סאונה ועוד. בנוסף, במקרה שיש נגעים דלקתיים ניתן לשלב עם טיפול אנטיביוטי. במקרה של הרחבת כלי דם הטיפול הינו בלייזר. בהצלחה!

ראשית תודה על תשובתך! האם צריך מרשם? והאם רק טיפול לייזר יעלים את האדמומיות או שהמשחה יכולה גם להעלים את האדמומיות?

03/11/2017 | 00:41 | מאת: שימוש בקרמים ותרחיצים שונים על עור פניי
מתוך פורום סבוריאה - דלקת עור חלבית

שלום דוקטור אכי לפני כחודש רופא עור, באמצעות מיקרוסקוף הבחין בעור פניי אדמומיות ופריחה אריטמית קשקשת וריבוי יחסי של טפילי דמודקס במיוחד באזור הסנתר. המליץ לי ורשם לי ואני משתמש בהם כל ביום, קרמים איברמקטין ורוזקס וגל בנזק ותרחיצים למצח ופנים, צטאפיל ואקניל ווש. לא ביחד את כולם. כל יום משהו אחר, ביום ובערב-לילה. מצב העור פניי משתפר לטובה ומתנקה ומבריא מכל הדברים שציינתי לעיל. עור פניי יחסים פחות אדמומי ולא שמנוני כמו שהיה ופריחה אריטמית אינני רואה ולא חש בו ודמודקסים נכתכים ומושמדים מיום ליום. קצת קומודונים קטנים בסנתר- הם ישארו לכל החים או יעלמו למשך הזמן? אחרי זמן מה טפילי דמודקס עשויים לחזור איפה שהו בפנים? איך למנוע זאת?

הבעיה תמיד יכולה לחזור. יש לטפל בעת הצורך ד״ר אכי פרידמן מומחה ברפואת עור, אסתטיקה רפואית ורפואת לייזר www.dr-acky.com

התמונות https://imgur.com/a/C4rrREy כבר כחצי שנה שאני מתמודד עם התופעה המוזרה הזו, הלכתי לרופאי עור שאבחנו את זה כרוזציאה. ואכן יש לי רוזציאה אבל תופעת העור הזו נראת כמו בעיה אחרת נוספת. אודה לעזרה בנושא או כיוון שאולי יכול להיות אפשרות?

שלום, אין ביכולתי לראות את הקובץ. רוזצאה הינה מחלה כרונית, המתבטאת בהפוגות והחמרות לסירוגין. טריגרים כגון: רוח קרה, אלכוהול, סאונה, סטרס, מאכלים חריפים, שינוי קוסמטי ואחרים. הטיפול מגוון: כולל סוגים שונים של אנטיביוטיקה, פוטודינמי, רואקוטן, איברמקטין ועוד. בהצלחה!

אהלן, יש לי אדמומיות בפנים ומה שמפריע לי זה 2 פסים במצח. הייתי אצל המון רופאים, טופלתי ברוזקס, איברמקטין,מינוציקלין,טבעקוטן ועוד ללא הטבה. עשיתי טיפול לייזר PDL אחד אצל רופא אך לאחר מכן עזבתי לרופא אחר שאצלו ביצעתי עוד 2 טיפולי PDL. אני שבועיים לאחר הטיפול השלישי סה"כ, וללא הטבה. מה ניתן לעשות ?

שלום יוני אתה צריך בדיקה של רופא/ה עור טוב שעוסק גם ברפואת עור וגם באסתטיקה. אם המדובר באדמומית בשל נימי דם IPL או PDL אמורים לעזור. אם המדובר בדלקת כלשהי הטפול כמובן שונה ויש צורך בתכשירים נוגדי דלקת. אם אין לך רופא מתאים (לפי מה שהגדרתי למעלה) אתה יכול לפנות ל"ורנר קליניק" לד"ר הדס פראג או לד"ר אינס ורנר.