אימאטיניב: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

חדש: פורום תרומת תרופות לנזקקים

פורום ייחודי בדוקטורס בשיתוף עמותת "חברים לרפואה": חולים שאינם זקוקים עוד לתרופות יוכלו מהיום לתרום אותן לחולים אחרים בעלה של ד' מצפון הארץ חלה במחלת הסרטן והזדקק לתרופות יקרות כדי להציל את חייו. למרבה הצער, הוא נפטר והותיר אחריו אישה עצובה עם מלאי תרופות יקרות. ד' התקשרה לעמותת 'חברים לרפואה' והודיעה שברצונה לתרום את התרופות, ביניהן הייתה תרופת האוקסלפלטין שעלותה לטיפול אחד הוא כ-9,500 שקלים, ותרמה 4 תרופות מסוג זה שמספיקות לטיפול של חודש וחצי. במקרה, כמה ימים לפני כן, פנתה לעמותה משפחה ממרכז הארץ, שאב המשפחה חלה בסרטן והם נכנסו לחובות הולכים וגדלים מטיפול לטיפול. המשפחה הייתה בקשר רצוף עם העמותה לגבי תרופה זו, עד שהגיעה תרומתה של ד' שחסכה להם כ-38 אלף שקלים. שמונה מקרים מעין אלו מתרחשים מדי יום בעמותה והממוצע הולך וגדל. כך מוסיף מרכז 'חברים לרפואה' כ-6.5 מיליון ש"ח לשוק התרופות מדי שנה. בנוסף,...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לאימאטיניב

תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות נוטלים תרופות - וחוששים שהן כוללות חמץ? ועדה מיוחדת הכינה רשימת תרופות כשרות לפסח. שימו...
ללמוד עוד על אימאטיניב
גידולים המטולוגיים ממאירים-תמונה

ההתקדמות שחלה בגישה הטיפולית בגידולים המטולוגיים ממאירים,...

מאת: פרופ' דינה...
26/08/2010
חדש: פורום תרומת תרופות לנזקקים-תמונה

פורום ייחודי בדוקטורס בשיתוף עמותת "חברים לרפואה": חולים...

מאת: מערכת zap...
10/12/2007
תרופות יקרות: למסירה בחינם-תמונה

מבטרה, אווסטין, קמפטו וסוטנט הן רק חלק מהתרופות - בסכום של...

מאת: מערכת zap...
02/03/2011
צרכנות רפואית מס' 80-תמונה

מכשיר למעקב אחרי סוכרתיים; תרופה לסרטן הלבלב; טיפול חדש...

מאת: מערכת zap...
07/02/2007
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאימאטיניב?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אימאטיניב: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

עברתי ניתוח וויםל בה נכרת ראש לבלב חלק מהקיבה תרסריון כיס מרה לפי פרוטוקול משרד הבריאות היתיי אמור להתחיל לקבל תרופה מונעת בשם גליבק ורק לאחר שנה וחצי החחלתי לקבל את התרופה במינון של 400 וכעוד שלושה חודשים לאחר סי טי התגלו גרורות בכבד והתחלתי לקבל גליבק במינון של 800 אני במצב חרדה האם אפשר לצאת מהמחלה

גליבק הוא טיפול הבחירה בגיסט גרורתי. בדיקה גנומית לגבי סוג המוטציה ומיקומה בגן יכולה לעזור בהתאמת מינון או תרופות אחרות. במקרים בהן לא בוצעה בדיקה גנומית אם הרושם של הרופא/ה המטפל/ת שהטיפול בגליבק 400 אינו יעיל מקובל לעלות למינון כפול. בהצלחה!

חולה cml מקבל גליבק. כאבים בקרסול כאשר בוצעה ביופסיה בקלקנאוס אך התוצאות לא מספקות ורוצים ביופסיה פתוחה. האם יתכן שזה אחת מתופעות הלוואי של הגליבק,או התפתחות לרעה של ה cml

גליבק יכול לגרום לכאבי פרקים, שרירים ועצמות. בדרך כלל מדובר בכאבים במספר מפרקים. לא ברור מה הממצא בקלקנאוס ומדוע דרושה ביופסיה וכן קשה לדעת אם יש קשר. ממליצה להגיע עם האינפורמציה מהאורטופד להמטולוג שיוכל להעריך את הנתונים בצורה מדוייקת.

ד"ר גוטויין שלום , בהמשך להתכתבות שלנו , אכן גילו שאני סובל מאיזונופילים . בגדול מדובר במוטציה בשם  FIP1L1PDGFR alpha. ההמוטולוג החליט בטיפול של גליבק ( אימטיניב) . בגדול הבנתי שמדובר בלוקימיה מסוג CEL. במידה והגליבק לא עוזר , האם בסוג של לוקימיה כזאת גם משתמשים בכימוטרפיה? תודה.

בעיקרון שם המחלה: FIP1L1-PDGFRA–positive chronic eosinophilic leukemia . הטיפול בליבק מאד יעיל, במידה ויש עמידות ניתן לעיתים להשתמש בתרופות דומות לגליבק. הטיפולב כימותרפיה פחות מקובל.

שלום פרופ' מרימסקי , במאמר מקצועי, העוסק בטיפול בגיסט, כתוב: progression-free survival of GIST patients with KIT exon 9 mutations was significantly better when they were treated with 800 mg per day as compared with 400 mg כמו-כן קראתי שבארה"ב בודקים באופן שיגרתי אם המוטציה באקסון 9 (ושלרוב זה המצב כשהגידול במעי הדק), ובהתאם לכך קובעים את מינון הגליבק. אצל אחותי נכרת גיסט גדול מהמעי הדק, והגידול בסיכון גבוה. היא החלה לקבל גליבק 400 מ"ג. לא נעשתה בדיקה של מיקום המוטציה, ולאור המידע במאמר הנ"ל אנו חוששים - האם תהיה תגובה לטיפול במינון הנמוך. האם אתה ממליץ לנו לבצע את הבדיקה הגנטית? האם ניתן לעשות זאת באופן פרטי בלבד? ואם יתברר שהמוטציה באקסון 9 האם יהיה שינוי בטיפול? תודה מראש על עזרתך.

גליבק: מסופקת בארץ כרגע ללא תלות במוטציה, וללא מינון מותאם למוטציה. אפשר לבצע את בדיקת המוטציה. פרטים תוכל לקבל בעמותת חולי גיסט.