תרופות לפתיחת סימפונות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחלות חורף בילדים: מה חשוב לדעת?

יש לכם ילדים קטנים בבית? אתם בוודאי כבר יודעים כי חורף בריא, ללא סיבוכים רפואיים - איננו עניין פעוט. מה ניתן לעשות? ריכזנו עבורכם טיפים בריאים החורף חזר - ואתו המחלות הוויראליות. מחלות ויראליות קיימות אמנם בכל ימי השנה, אך בסתיו ובחורף, עולה שכיחות מחלות אלה. הסיבות למגמת העלייה בסתיו ובחורף: הימצאות זמן ממושך במקומות סגורים, צפופים ולא מאווררים, המאפשרים את העברת הווירוסים מאחד לשני; והקור - הגורם לירידת חסינותנו והתחזקות הווירוסים. למעלה מ-70% ממחלות החורף נגרמות על ידי וירוסים.   מהו למעשה וירוס? וירוס הוא אורגניזם קטן מאוד, בדרך כלל קטן פי 100 מחיידקים. הווירוס הינו בעל כמות קטנה של חומר גנטי ומעטפה, ללא יכולת תנועה או התרבות עצמית. הווירוס טפיל, התלוי בתאים חיים כדי להתרבות. לגופנו יש מנגנון טבעי להילחם בווירוסים; ולאחר הדבקה בווירוס, מתפתחת חסינות נגד הזן הספציפי. לחלק מהווירוסים יש יכולת להשתנות - ולכן גוף האדם...
ללמוד עוד על תרופות לפתיחת סימפונות
חילופי עונות: ריבוי מחלות-תמונה

שינויי מזג האוויר מביאים איתם צינון, נזלת, שיעול, התקפי...

מאת: ד"ר ברוך אלעד
09/11/2010
אסתמה: כך תשיגו שליטה-תמונה

מתעוררים בלילה בקוצר נשימה? סובלים מהתקפי שיעול? ייתכן שאתם...

מאת: מילניום-טל...
21/06/2018
אסטמה: חוזרים לנשום לרווחה-תמונה

סובלים מאסטמה? חשוב לשמור על המחלה בשליטה ולהקפיד לטפל בה,...

מאת: מערכת zap...
07/05/2019
אסטמה: טיפול מונע מאפשר שליטה במחלה-תמונה

חייהם של חולי אסטמה רבים מוכתבים למרבה הצער על פי התקפי...

מאת: ד"ר שוורץ...
31/07/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתרופות לפתיחת סימפונות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תרופות לפתיחת סימפונות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפי תפקודי ריאה באיזו שורה האחוזים מייצגים את אחוז הריאה שנשאר?

FVCex 124% FEV1 - 97% FEV1/FVC 84% מה מהתוצאות משקף כמה אחוז ריאה נשאר לי ומה מצבי? סטורציה בד"כ בין 96-99

אלו הנתונים במסמך.

שלום רב שורת ה FEV1 מייצגת במחלת ה COPD את חומרת החסימה מתחת ל 30% נחשב לדרגת חסימה קשה מאד בין 30-50% חסימה קשה ומעל ל 50 בינונית פרופ נמרוד מימון

ולמעשה תיפקודי הריאות שלך הם עמוק בתוך הנורמה ואינם מדגימים פגיעה ריאתית כלל פרופ נמרוד מימון

ראי תשובות בהמשך בהצלחה

אני הוגדרתי עם "חשד לCOPD" וחרב עלי עולמי. הבדיקות (לא הצלחתי להעלות את כל הקובץ), אבל ממה שראית וניתחת, גרמו לרופא לחשוד שאני מפתחת את המחלה והתרסקתי. שמחה לשמוע. תודה! בכל מקרה, לא חוזרת לעשן לעולם! (את הסיגריות העפתי בו ביום לעולמים). המון תודה! אין לי מילים להודות לך. אני באמת לא מרגישה שום קוצר, כלום, הבדיקות היו עקב ברונכיט חוזרת וגם במהלך ברונכיט בדקו אותי ואפילו בלי מרחיבי סימפונות, אבל המומחה התעקש שיש חשד קל. אתה ממליץ בכל זאת לחזור עליהן בספטמבר כפי שהוא אמר? יצא לי פשוט במקום 80 זרימת אויר תוצאה של 67 והוא אמר לחזור על הבדיקה. בינתיים אני גם על רלוור והוא אמר לי לקחת לכל החיים ואני רוצה לרדת מהסטרואידים האלו. מה דעתך? לחזור על הבדיקה שוב?

אפשר לחזור על הבדיקה אבל היות והתוצאה תקינה אז הסיכוי לשינוי לרעה אינו קיים בהצלחה פרופ נמרוד מימון

רק בריאות!!!

10/01/2019 | 00:34 | מאת: יוליה
מתוך פורום מחלות ריאה

שלום, בת 41, ברקע בריאה. מספר שנים אני סובלת מקוצר נשימה רציני. מידי יום קורה ביום ובלילה, באופן פתאומי יש קוצר נשימה. צילום חזה תקין. סיפרומטריה: FEV1/FVC=81 FEV1= אחוז 96 FVC= 76 אחוז שיפור ב FEV1 לאחר מרחיבי סמפונות של 19% ועליה בנפח של כ 400 מ"ל. ספירת דם תקינה. לשאלתי, בדיקת דם lg-E TOTAL טווח הנורמה 0-87 תוצאה: 1.10 ul/ml בדיקת דם הנ"ל נחשבת לא תקינה? והאם בדיקה זו משויכת לקוצר הנשימה?

שלום, בדיקת הדם תקינה אבל תפקודי הריאה יכולים להתאים לאסתמה ולכן אפשר לקחת טיפול במשאף שיכול לעזור.

11/01/2019 | 15:53 | מאת: יוליה
מתוך פורום מחלות ריאה

שלום דר', תודה על תשובתך. האם קוצר נשימה - אסטמה יכול להיות תוצאה של פוסט טראומה - חרדה ? או שנחשב לבעיה רפואית?

שלום, אני בן 60 מאובחן חולה COPD, קיבלתי מרופא משפחה מרשם למשאף RELVAR 92/22 אחרי ביקור אצל רופא ראות קיבלתי מרשם למשאף ANORO 55/22, שאלתי האם אחד מחליף את השני או שצריך להשתמש בשני המשאפים?

שלום, בכל משאף שהזכרת יש שתי תרופות. ברלבר יש סטרואידים ומרחיב סימפונות מסוג LABA. באנורו יש שני מרחיבי סימפונות מסוג LABA ו LAMA. כלומר, אותו מרחיב סימפונות מסוג LABA קיים בשני המשאפים ולכן השילוב של אנורו ורלבר אינו מקובל בגלל שיש כאן טיפול כפול של אחת התרופות. נראה לי שהכוונה הייתה לתת אנורו בלבד. במקרים שבהם רוצים לשלב את שלוש התרופות עם סוג זה של משאפים ניתן לתת רלבר עם משאף בשם אינקרוז שבו יש רק מרחיב סימפונות מסוג LAMA, וכך מקבלים את 3 התרופות בלי כפיליות.

בתי בת חודשיים סובלת מצינון מזה 3 ימים: נזלת, שיעול וליחה. מקיאה אחרי האוכל. אין חום ובבדיקה אצל רופא המשפחה לא עבר לריאות. מטופלת בטיפות מלח לאף של בייבי קלין בלבד 4 פעמים ביום 2 טיפות + מכשיר אדים קרים. מאיזה גיל ניתן לעשות אינהלציות? האם מומלץ להוסיף אינהלציה לטיפול? האם יש להוסיף חומר לאינהלציה? בנוסף המליצו לי להשתמש בקרבול- האם ניתן בגיל חודשיים? תודה מראש :-) איריס

יש להפריד בין חלה בדרכי נשימה עליונים - כפי שיש לבתך ובהם הטיפול הינו פתיחת מעברי האף , מי מלח , שאיבות , השכבה מעט מורמת ואפשרי השימוש בקרבול שהתמצית המנטית בו גם היא מאפשרת פתיחה מסויימת של האף - לבין מלחות ראתיות או דרכי נשימה תחתונות כגון ברונכיוליטיס - אשר ניתן לאבחן בהאזנה לראות על ידי הרופא המטפל ואזי יש מקום לנסות טיפול באינהלציות אשר מכילות חומר מרחיב סימפונות . לכן , אין כל טעם באינהלציה . ישנם דיווחים על עזרה בשימוש באינהלציה עם מי מלח - אך לא הוכחה היעילות .

מאיזה גיל מותר לעשות אינהלציה לתינוק? מי מלח, בודיקורט, מדובר על אף סתום ולכן קשה לה לנשום..