תרופות נגד לחץ דם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הכל על כאבי ראש

כאב ראש היא תופעה שכיחה מאוד ולמעשה אין אדם שלא חווה אותה מדי פעם. כאבי ראש יכולים לנבוע מסיבות שונות, להופיע בעוצמות שונות וכן לדרוש טיפול שונה. בואו להכיר את כל סוגי כאבי הראש, במדריך מקיף לכל סוגי כאבי הראש כאבי ראש הם מנת חלקם של רוב בני האדם: כ-80% מכלל האוכלוסייה לקו בכאב ראש לפחות אחת לשנה. בקרב רבע מהאוכלוסייה הכאב יטריד מספיק כדי ליטול תרופה, אך רק בקרב מעטים הסבל יוביל לפנייה לרופא. לא כל כאבי הראש דומים: המקור, העוצמה ודרך הטיפול משתנים. להלן מורה נבוכים לעולם כאבי הראש.נדמה כי זה המוח שכואב, אך למעשה, מעטפותיו וכלי הדם הגדולים המזינים אותו מכילים קולטני כאב רבים. כך, כאב שמקורו בתוך הגולגולת נובע מגירוי מעטפות המוח, מכלי הדם או מלחץ עליהם. מוקדי כאב אפשריים נוספים הם כל האזורים החיצוניים לגולגולת, בהם העיניים, השרירים, הסינוסים, מפרקי הלסת ועוד. הכאבים מתחלקים לשני סוגים: כאבי ראש ראשוניים - כאבים שמופיעים מעצמם ולא כתוצאה ממחלה; כאבי ראש משניים - הנובעים כתופעת לוואי של...
ללמוד עוד על תרופות נגד לחץ דם
מיגרנה VS כאב ראש-תמונה

על אף ההבדלים ביניהם, רבים מבלבלים בין מיגרנה לכאב ראש רגיל...

מאת: מערכת זאפ...
14/11/2010
טיפול ביתר לחץ דם והקשר לדמנציה-תמונה

מחקר חדש: האם טיפול תרופתי להפחתת לחץ הדם בקרב מבוגרים מעל...

מאת: ד''ר עמית...
12/12/2019
ניפוץ מיתוסים על רפואת  שיניים-תמונה

הולכים לרופא שיניים כשכואבת השן? מצחצחים שיניים בוקר וערב?...

מאת: ד"ר חגי...
26/07/2010
הפרעות בתפקוד מיני: המדריך המלא-תמונה

30% מהגברים מעל גיל 50 סובלים מהפרעה בתפקוד המיני, אולם רק...

מאת: פרופ' יוזה...
12/02/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתרופות נגד לחץ דם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תרופות נגד לחץ דם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

קיבלתי את הכדור שציינתי בכותרת לטיפול ביתר ל"ד. הרופא נתן לי אותו לנסיון למשך חודש לבדוק איך הוא משפיע עלי. עבר חודש והוא בנתים בסדר גמור , הרופא רשם לי המשך טיפול בו ל3 חדשים. במקרה שמתי לב שיש בו מרכיב אמלודיפין . השם "צלצל" לי מאד מוכר (ולא חביב) ושאלתי את הרוקחת האם אמלודיפין הוא החומר שיש בכדור אמלו שגרם לי בעבר נזקים קשים לחניכיים . הרוחקת אמרה שכן אבל שזה לא באותו מינון ואין לי מה לדאוג. ובכן אני מאד מודאג כי בעבר נאלצתי לעבור 3 ניתוחי חניכים קשים תוצאה הטיפול בכדור ההוא (חוסמי ביתא). האם רוקחת צודקת או אני? תודה מראש.

מחלות חניכיים עלולות להיגרם ממגוון גורמים ביניהם תרופות. תרופות מסוימות ביניהן תרופות ליתר לחץ דם מסוג חוסמי תעלות סידן כמו אמלודיפין (החומר הפעיל בתכשיר 'אמלו' ואחד החומרים הפעילים בתכשיר 'דופלקס') יכולים לגרום לשגשוג החניכיים. תופעת לוואי זו נדירה מאוד לתרופה. החומרה והפיזור של התופעה הם אינדיבידואלים ותלויי מינון. ההמלצה הכללית היא שאם ניתן, יש להחליף את התרופה שגרמה לתופעה. במקרים בהם אין אפשרות לתת טיפול חילופי- יש לקבל הנחיות למניעה כמו ניקוי שיניים תקופתי ועוד. יש להיוועץ ברופא בנוגע לטיפול המתאים ביותר עבורך.

לפני כחצי שנה התחלתי לקחת תרופות ללחץ דם, חצי כדור נורמלול 25, וחצי כדור קנדור 8, בחודש האחרון, לחץ הדם שלי בסביבות 100/60, לפעמים פחות מזה, ולפעמים טיפה יותר האם כדאי להוריד מינון?

בהחלט כדאי להוריד מינון אך יש להוועץ ברופא המטפל איזה כדור להוריד קודם (תלוי במחלות הרקע והסיבות שהביאו אותו לבחור בתרופות אלו).

תודה רבה

שלום רב האם ניתן לקחת רבע כדור תרים (25 מ"ג) כל יום. בחודש זה יוצא 7 וחצי כדורים, הרופא רושם לי 8 כדורים לחודש כך שמהבחינה הזאת זה בסדר. אודה לתשובה יום טוב

לא כתבתי אבל אני בן 52 לוקח תרופות ללחץ דם

רשמית לא, מעשית ככל הנראה כן

לפני כשנה קיבלתי התקף לב וקבלתי כדורים ליפיטור,קרדילוק,טריטייס,ברילינטה ומיקרופירין.תקופה ארוכה פוקד אותי כאב ראש וסחרחורת.אין לי מושג מה הסיבה למצב.אולי כדור מסויים גורם לסחרחורת.האם יש תחליפים לכדור הגורם לסחרחורת?מבחינת שתייה אני שותה מספיק.דבר נוסף יש לי סכרת נעורים ואני מחובר למכשיר סוכר.

בסיטואציה קלינית שלך תתכן השפעת תרופות ללחץ דם ודפק, לכן יש לבצע הערכה מנקודת מבט זאת - נא לגשת לקרידולוג. דבר אחר חשוב לאחר אוטם שריר הלב - שלילת הפרעת קצב לב חדרית או על חדרית. לכן יש צרוך בהערכה בהקדם אצל קרידולוג. נא לגשת בהקדם. בברכה, דר דדשב