Adex: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לAdex?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

Adex: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב. מזה כחודש אני סובל מלחצים כבדים בשני צידי הרקות. לא מדובר בכאבי ראש אלא סוג של לחצים שלוחצים על הרקות המלווים בתחושת גלי חום באזור. הייתי אצל נוירולוג שבדק אותי ואמר שאין משהו חריג והכל תקין ונתן לי את התרופה נבוקו למשך 10 ימים. מה זאת התרופה הזאת ולמה היא ניתנת? בנוסף נתן לי הפניה לרופא עיניים לבדיקת פונדוס. מה מצפה הרופא למצוא בבדיקת פונדוס ? האם הבדיקה הזאת יכולה להעיד משהו על הלחצים בראש שלי? תודה מראש

שלום יעקב הנבוקו היא תרופה נוגדת דלקת ומשככת כאב כמו Adex למשל,התרופה ניתנת לסוגי כאב שונים,בדיקת קרקעית העין באה לבדוק אם אין בצקת בעצבי הראיה כביטוי לעלית לחץ תוך גולגולתי.

שלום רב, כשהייתי טרם הגיוס היה לי התקף מגרנה בפעם הראשונה והוא נמשך 24 שעות בערך, כלומר הקאתי שלוש פעמים וכל פעם ההקאה באה בעקבות כאב בלתי נסבל בצד ימין של הראש. מה שפירשתי כמיגרנה. מאז זה לא קרה לי שוב, עברתי בדיקות שחזרו שליליות. אני נמצאת כעת בקצה השני של העולם, ולפני כשבועיים זה קרה שוב. הכאב בא בצד ימין של הראש, מקרין לעין, מקרין אפילו לעורף, כואב כשלוש שעות באופן בלתי נסבל בעליל עד שאני מקיאה ולקח לו כמה ימים להיעלם. הבוקר זה קרה לי שוב. אני מרגישה מצוקה!מה אני יכולה לעשות? יש לי ביטוח אבל אין לי כאן נוירולוג או כל דבר כזה.

שלום אור אני מקווה שאת נהנית מהטיול,אכן התיאור מתאים למיגרנה נסי ליטול תרופה משככת כאב כגון ADEX בתחילת ההתקףכאשר יופיע בפעם הבאה. לפי העבר התדירות נמוכה כך שיתכן וההתקף הבא לא יגיע כל כך מהר.

שלום רב הנני בת 38 נשואה עם שני ילדים הוסת שלי סדירה הבעיה שאני מאוד סובלת לפני מחזור אחרי מחזור ולפני ביוץ בכאבים בבטן תחתונה לפעמים גם בצדדים והרגשה כללית לא טןבה היום סיימתי וסת ועדיין יש לי כאבים בבטן תחצונה וגזים המון גזים ואני שבוע לפני ביוץ איך אפשר להקל על זה אודה לעזרה

1. אז מדוע לא פונה עם השאלה הגניקולוגית לפורום גניקולוגיה ? 2. הרופאה מציעה למקרים כאלו כדורים מסוג ADEX 3. אישית אני נותן למקרים אלו צמחים נוגדי עוייתות בשריר הרחם מוזמנים להמשיך להתייעץ ולהתעדכן בעמוד הפייסבוק שלי : " ד"ר מיכאל ויינפאס – רופא מומחה "

שלום, אובחנתי בטרשת לפני כשנה וחצי. לפני האיבחון היו לי שני התקפים. כרגע אני מרגישה נימולים וחוסר תחושה ביריכיים. אני מזריקה לעצמי רביף 44 - 3 פעמים בשבוע וישר אחר הזריקה אני לוקחת ADEX - כדור נגד חום וכאבי ראש שאני סובלת לאחר הזריקה. הרופאים אמרו שאני צריכה לפחות שני התקפים בשנה כדי לעבור לגילניה. האם יש דרך אחרת לעבור לנטילת הכדורים?

נטע שלום אל תמהרי להתקרב לגילניה תרשמי את המייל שלך ואני אכתוב לך . שרון

היי שרון התשובה מיועדת לנטע אבל גם אני אם אותה דילמה לקבל יביף 44 או לקבל גילניה לא מתאימה לצערי לטיסברי אשמח למענה

גם ת"ל לזריקות מוכרות כסיבה למעבר לכדורים. השאלה היא האם זה מוצדק. על כך כדאי לדון עם הנוירולוג שלך שכן יש בעד ויש נגד.

לפי מה שאני יודעת אחרי התקף אחד כבר אפשר לעבור לתרופה גילניה הניתנת בכדורים. אם אני זוכרת נכון אצלי פניתי לניורולוג והוא אמר שלפי משרד הבריאות מאשרים לעבור לתרופה אחרי התקף אחד, ונימול אצלי הוא לרוב סימן להתקף. אני זוכרת שהוא הסביר משהו על תופעות לוואי ואני חושבת שהוא הזכיר שני טיפולים אבל כדאי ללכת לרופא ולבדוק. בהצלחה, הרבה בריאות.

פורומים בנושא Adex
פורום תרופות ורוקחות - תמיכה
פורום תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי. הגולשים מוזמנים...
פורום תרומת תרופות לנזקקים - בשיתוף עם עמותת "חברים לרפואה"
במסגרת הפורום יוכלו הגולשים שזקוקים לתרופות להתייעץ כיצד להגיע לאלו שיכו...
פורום שיקום נשימתי
ד"ר דיצה גרוס תסביר לגולשים כיצד ניתן להקל על בעיות המשפיעות על קושי נשימתי