הפסקת נשימה הכחלתית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להפסקת נשימה הכחלתית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הפסקת נשימה הכחלתית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לרופאי הפורום שלום רב. הבן שלי בן שלושה חודשים, ומהיום שנולד הוא אובחן כ"פלטן". אקצר ואומר שהוא אמנם פולט, אבל לא נראה סובל, או חסר שקט, או חסר תאבון. אבל - הבעיה שבגללה אני פונה אליכם קשורה בהתאבנות גופו. מדי פעם הוא פשוט מתאבן, מפסיק לנשום לשלוש שניות, עיניו בוהות בי במצוקה!!! ולפעמים הוא גם מכחיל. כל רופא שפניתי אליו, כולל בבית החולים, ציין שזה רפלוקס ונתן זנטק. אני ממש מיואשת!!!!! ומודאגת!!! קראתי המון על רפלוקס תינוקות.. ובהחלט תופעת הפליטות מוכרת לי. אבל אף אחד לא ציין את ההתכווצות שאני מדברת עליה!!! משהו לא בסדר ואני מפוחדת. בבקשה אמרו לי, האם לרפלוקס יש קשר להתכווצות אותה אני מתארת?????

התופעה אמנם יכולה להיות קשורה לרפלוקס (עליית חומצה לושט יכולה לגרום לרפלקס של עצירת נשימה והכחלה), אך יש לבדוק גורמים אחרים לפני החלטה שמדובר ברפלוקס- לשלול פרכוסים, בעיות לב וכד'.

האם התקף היפרו ונטילאציה יכול להגרם אצל ילד בן כשנתיים שאינו מפסיק לבכות כתוצאה מבכי אשר נגרם כתוצאה מבהלה? ומהם הסימנים המראים כי הילד בהתקף? האם זה נראה כאילו הילד נחנק מדבר מה עד אשר פניו מכחילות או אובדן הכרה רגעי?

שלום, זה אינו התקף של היפר וונטילציה אלא הפסקת נשימה יזומה. יש ילדים שבוכים עד הפסקת נשימה והכחלה ואיבוד הכרה והם חוזרים לעצמם ללא התערבות. זה מבהיל אך אינו מסוכן כלל. זאת סוג של מניפולציה.

שלום רב, וברכות על האתר החדש והמעניין. שאלתי פה בעבר בנוגע לבני התינוק שכיום בן 7 חודשים, לפני חודשיים עבר ארוע ALTE ראשון ואחרון תודה לאל שכלל הכחלה והפסקת נשימה. מאז אנחנו מנוטרים המכשיר אפנאה רפואי, מאז היו שני צפצופי/התרעה מהמכשיר הראשון כשבוע אחרי המקרה הנורא ההוא והשני מלפני 3 שבועות בערך אך הילד חזר בדיוק לאחר שניה לנשום רגיל ולא הגיע למצב של ההכחלה. (המכשיר מכוון על 20 שניות וב 20.0005 הוא כבר מצפצף). מאחר והיום אני יותר היסטרית כי לא רק שאנחנו מפחדים מהמקרה הזה שחס וחלילה לא יחזור על עצמו, אלא נוספה בעיה נוספת ככל שאנחנו מנסים להרחיק את הכבל מהילד איכשהו הוא מגיע אליו כי הוא מתהפך וזז ומתעסק איתו - ניסינו הכל וזה מפחיד. השאלה שלי היא אם נתקין מכשיר אשר מנדנד את המיטה שלו האם הנדנודים מספיקים לו לחזור לישון - יש מכשיר פשוט שמנדנד. ואם מספיק נדנוד כמו במיטות של פגים ששמעתי שמנדנדים האם זה יספיק או שעדיין יש סכנה. הילד הוא ילד בריא אך שמן לגובהו - 66 ס"מ ומשקלו 9 ק"ג. והוא ניזון מהנקה בעיקר ובנוסף ממנת פרי ומנת מרק ירקות בלבד כ - 90 גר' מכל אחד. והוא נבדק כמובן בבית החולים ברור מקיף אשר כלל EEG, בדיקות דם, חימצון, אקו+אקג, וצילום חזה. אך לא בדקו את הנשימות במהלך 12 שעות - יש בדיקה כזו אמרו לי, אך לא בדקו. שבוע טוב אלינור

שלום, אני די מתנגד למכשירי הנדנוד כיון שהם יוצרים הרגלי שינה שאינם בריאים- הילד מתרגל לנדנוד ואח"כ אינו יכול לישון בלעדיו- והרי הוא אינו פג. תזכרו שככל שהילד גדל, הסיכוי לארוע מסכן חיים הולך ופוחת. נסו להרגע ולהוריד את מפלס החרדה. בעוד זמן לא רב תוכלו להפסיק ולנטר את התינוק בכלל.

יש לי ילד בן שנה וחצי בריא ומאד עירני. בחודש האחרון, תוך כדי בכי (כעס, לא כאב) קרה כבר פעמיים שהילד מכחיל באזור השפתיים וכפות הידים, ועושה רושם שהוא מאבד את הנשימה, מובן שמיד הרמתי אותו, הילד חוזר לנשום ומתנהג מאד שקט - כאילו שהוא עומד להרדם. כל התופעה כולה לוקחת כדקה עד דקה וחצי. די ברור לי שהעניין אינו בשליטת הילד - הוא אינו עוצר את נשימתו בכוונה. לאיזה רופא עלי לקחת את הילד ואילו סוגי בדיקות כדאי לבצע לדעתכם?

הפסקת נשימה והכחלה בעת בכי הינה תופעה ידועה - מפחידה את ההורים ואינה מסוכנת לילדים. על מנת לשלול בעיה בריאותית ברקע עכדאי להבדק אצל רופא הילדים המטפל. הוא גם ישמח ליעץ לכם על הטיפול (שהינו בעיקר הסבר והדרכה)

תודה, איפה אפשר למצוא חומר על התופעה?