קרע בגיד הכתף: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תנו כתף לבריאותכם: טיפול בכאב כתף

כאבים בכתף נובעים בחלק גדול מהמקרים מקרע בגיד הכתף. לפני נקיטת אמצעים נרחבים ואגרסיביים, כגון ניתוח להחלפת מפרק כתף - יש מספר אפשרויות טיפול מומלצות, הרבה פחות פולשניות מגוון רחב של בעיות עלול לגרום לכאבים בכתף. בגילים צעירים, למשל, נפוצות מאוד פריקות כתף. לעומת זאת, בקרב מבוגרים, בעיקר מגיל 50 ומעלה, הסיבה המרכזית לכאבים בכתף היא קרע בגיד הכתף.   מהם הגורמים לקרע בגיד הכתף? יש שני סוגים של קרעים בגידי הכתף: קרעים טראומטיים אקוטיים: קרעים שנגרמים בעקבות חבלה, לרוב בשל נפילה על היד, במיוחד בנפילות בהן היד מושטת קדימה. רק חלק קטן מהקרעים בגידי הכתף משתייך לסוג זה.  קרעים דגנרטיביים: קרעים הנגרמים עקב שחיקה טבעית, כתוצאה משימוש חוזר בכתף, במיוחד עקב פעילויות רפטטיביות של הרמת היד מעל לגובה של 90 מעלות. קרעים מסוג זה נפוצים מאוד ויהיו מנת חלקם של כ-30 אחוז מהאוכלוסייה לאחר גיל 50. קרע בגיד הכתף הוא הסיבה השכיחה ביותר לפנייה לאורתופד, עקב כאבים...
ללמוד עוד על קרע בגיד הכתף
תנו כתף לבריאותכם: טיפול בכאב כתף-תמונה

כאבים בכתף נובעים בחלק גדול מהמקרים מקרע בגיד הכתף. לפני...

מאת: אסיא מדיקל
10/07/2019
המדריך השלם לבעיות כתף-תמונה

כאבים בכתף עלולים להיגרם בשל דלקת או קרע בגיד, חוסר יציבות...

מאת: ד"ר רם ירון
02/08/2015
קרעים בגיד הכתף: האם לנתח?-תמונה

קרע בגיד הכתף עלול להיווצר בעקבות חבלה, או כתוצאה של פגיעה...

מאת: ד"ר לאופר גיל
03/01/2016
קרע בגיד: כיצד מטפלים?-תמונה

כמעט כל גיד בגופנו עלול להיקרע כתוצאה ממאמץ יתר או מתאונה...

מאת: ד"ר גורן צבי
18/12/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקרע בגיד הכתף?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קרע בגיד הכתף: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

מהן תופעות הלוואי לזריקות הללו ? רקע: בן 55. 8/2008: התקף + צינתור + סטנט (אחד). במעקב סכרת.עדיין ללא תרופות נגד. בלי קשר: לפני כ - 8 חודשים: ADHESIVE CAPSULITIS PRIMARY (אבחנת מומחה כתף) בכתף ימין. לפני כ - 4 חודשים התחילה אותה תופעה גם בשמאל. (בנוסף). המלצות (מומחה כתף): "הפנייה למרפאת כאב. חסמים סופראסקפולרים חוזרים (6-12 טיפולים במרווחי זמן של 2-3 שבועות). ניתן לשקול בהמשך טיפול בגלי רדיו". רופא במרפאת כאב: "מוזמן להזרקה לכתף ימין (רק של חומרי הרדמה מקומיים) SUPRA SCAPULSR BLOCK". (מקווה שהעתקתי נכון). בעתיד נשקול ביצוע PULSED RF. לצמצם חסימה לסטרואידים". תודה, אריה.

מדובר בהזרקת מאלחשים מקומיים כאלו הנהוגים בכל מרפאת שיניים ואין להם תופעות לואי מיוחדות. מה שחשוב לזכור שההזרקות אינן הטיפול. הטיפול הוא הפיסיותרפיה. הזריקות מאפשרות לבצע את התרגילים הנדרשים .

02/07/2018 | 19:28 | מאת: זריקה לכתף סטוראידים+מרקאין+לידוקאין
מתוך פורום אורתופדיה

השאלה שלי כמה זמן החו ר שהזריקו לי בכתף משפיע האם לשבוע שבועים כי יש לי קרע בכתף ימין ולו יכולה להרים את הכתף למעלה עד הסוף

לפני חצי שנה עברתי ניתוח ארטוסקופיה לתיקון קרע חלקי באורך 1.5 ס"מ עקב חבלה בגיד סופראספינטוס טופלתי בפיזיוטרפיה. יש לציין שאני עדיין סובלת מכאבים וקצת הגבלות ביד. עשיתי אולטראסאונד ובפענוח צויין שבגיד הסופראספינטוס יש קרע בגודל 0.5 ס"מ. השאלה שלי היא האם הניתוח הצליח או לא כי עדיין יש קרע בכתף שנותחה . וכן רציתי לדעת מה ההשלכות שיכולות להיות בעתיד ביד המנותחת האם מאמץ יתר ביד יכול לגרום לשחרור העוגנים ולקרע גדול יותר מה מומלץ לעשות כשיוצא קרע למרות הניתוח שנעשה.

אכן הניתוח לא יצא מושלם. אשר לצורך בניתוח חוזר זה תלוי בהצלחת השיקום שלך. יש הרבה אנשיםיםשמסובבים עם "קרע" בגיד הסופראספינטוס ומתפקדים היטב

שלום ד״ר יש לי שאלה יש לי קרע בלברום בכתף מנפילה עשיתי בדיקת MRI להלן התוצאות ממצאים: מפרק ה- A / C מודגם תקין. הבורסה הסוב-אקרומיאלית הודגמה שמורה. הגידים המסובבים הודגמו תקינים. גיד הביצפס הודגם שמור. הלברום - קרע עם תלישה של לברום קדמי תחתון (תמונה 14 סדרה 3 ). בבסיס לברום עליון מודגם אות ורטיקלי, עובי חלקי, מתאים לקרע 2 SLAP type . לא מודגמת המשכיות בין הקרעים. ללא פגיעה בשפת הגלנואיד הגרמי הרצועות הגלנו-הומרליות הודגמו תקינות. הקפסולה הודגמה שמורה. פגם קורטיקלי בגודל 1.7 סיימ מהיקף ראש הומרוס לטרלי עליון, ללא בצקת, בהתאם לנזק היל-סקס כרוני סיכום : עדות לפגיעה משנית לפריקה קדמית, עם נזק היל-סקס וקרע לברום קדמי תחתון. בנוסף קרע לברום עליון SLAP type2 הבנתי שאי אפשר לתקן את הלברום רק בעזרת תפירה מחדש המנתח אמר לי שהו יצארך להשתמש בחלק מעצם בתיקון הקרע האם יש שיטה כזאת שהמנתח משתמש בחתיכת עצם כדי לפתור את הבעיה ?

שלום סאם, אכן בנזקים יותר גדולים לאחר פריקת כתף לעיתים נזקקים לשתל עצם לצורך יצירת מעצור למניעת פריקות. זה תלוי מספר גורמים. במידה והמנתח שלך המליץ לך על אפשרות זו אז כנראה שהוא עבר את מכלול הגורמים של המקרה שלך והחליט על הניתוח שתיראת. בהצלחה!

היי רציתי בבקשה לשאול 2 שאלות לגבי בעלי, בעלי בן 68 עם רקע של סכרת, לב, cva ויש לו קרע בכתף שהובחנה ע"י אולטרסאונד נאמר לנו שאין מה לעשות אלא להתמודד עם הכאב, הדבר מגביל אותו מאוד בתנועה וגורם לו לכאבים עזים האם יש משהו שכן ניתן לעשות?? ושאלה שניה יש לו מחלת דופיטרן בכף היד בהתחלה חד משמעית הומלץ על ניתוח אך בעקבות ההסטוריה הרפואית הומלץ לאחר התלבטות על זריקת xiapex מה הגורמי סיכון בזריקה? והאם אכן זה הפתרון האידאלי עבורו?

חן שלום, 1. לגבי הכתף - בגילו לרוב מדובר בקרע ניווני של גידי הכתף ולכן פיזיותראפיה ונוגדי כאב הינם הטיפול הראשוני המומלץ. אם לאחר זאת עדיין יש מגבלה וכאב, אז יש לשקול ניתוח כאשר צריכים להילקח בחשבון הסיכונים בשל מחלות הרקע שלו 2. לגבי XIAPEX - היום זהו הקו הראשון בטיפול בדיופטרן והינו יכול להוות פתרון מצויין ללא ניתוח, אך קיים סיכוי לחזרת המחלה בטווח של מספר שנים (בגדול כ-50% מהחולים לאחר זריקה, יש חזרה תוך 5-7 שנים). הסיכונים הינם קרעים בעור שמתאחים ללא קושי, פגיעה בעצבים הנותנים תחושה לאצבעות או בגידים שמכופפים אותם. כששוקלים זאת מול הסיבוכים בניתוח ובהרדמה כללית עבור חולה עם מחלות רקע משמעותיות, הרי שזריקה שנעשית באופן אמבולטורי במסגרת מרפאה הינה פתרון הולם. בברכה, ד"ר יהודה