ספורטתרפיה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הפרעת קשב: סוד הסיפור המנצח

הילד מתמודד עם הפרעת קשב? פעולות משותפות לא רק מעצימות את הקשר בין הורה לילד אלא משפרות את תפקודי הילד ועוזרות לו להתמודד עם קשיים על פי הספרות המקצועית אבחנה של הפרעת קשב מתבססת על שלושה תסמיני ליבה: מוסחות, תנועתיות (היפראקטיביות) ואימפולסיביות. עם זאת, תסמיני הליבה האלה הם רק "קצה הקרחון" של הפרעת הקשב. תסמינים אלה מייצגים את הביטויים החיצוניים, אך רחוקים מלשקף את התמונה הקלינית הרחבה ואת מכלול הקשיים התפקודיים, שעימם מתמודדים ילדים, מתבגרים ומבוגרים עם הפרעת קשב.מהם הביטויים ה"שקטים" של הפרעת קשב?במרכז ההבנה של המחקר הנוירו-ביולוגי נמצאת העובדה שחלק מהקשיים התפקודיים, שעימם מתמודדים בעלי הפרעות קשב (בתחום הלימודי, החברתי והרגשי) - מושפעים מתסמיני הליבה הנ"ל.עם זאת, חלק מאותם קשיים הם גם תוצר של פגיעה בתפקודים ניהוליים שונים, וחשוב לבחון גם אותם, כשמאבחנים ילד עם הפרעת קשב. מהם תפקודים ניהוליים?תפקודים...
ללמוד עוד על ספורטתרפיה
הפרעת קשב:  סוד הסיפור המנצח-תמונה

הילד מתמודד עם הפרעת קשב? פעולות משותפות לא רק מעצימות את...

מאת: דר' אפשטיין...
24/04/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לספורטתרפיה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ספורטתרפיה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

הבת שלי בת 6. כשהיתה קטנה הובחנה עם טונוס שרירים נמוך וגמישות יתר, וטופלה אצל מלווה התפתחותית באופן פרטי. היה לה עיכוב קל בהתפתחות מוטוריקה גסה - הלכה בגיל שנה וחצי. היום נראה שמתפקדת כרגיל, למעט קושי בפעילות גופנית כגון קפיצה על רגל אחת וכדומה. אין לה בעיות אחרות. האם הדבר דורש בדיקה ומעקב כיום? אם כן, מאיפה להתחיל? ולמי לפנות.. <

נרצה תמיד לפתוח ב"שלום". ובכן, שלום. בגיל 6 שנים ילד אמור לעמוד וגם לקפוץ על רגל אחת. אני ממליצה לשלוח את הילדה בהקדם לחוג ספורט טיפולי פרטני, או בקבוצה קטנה של מקסימום 3-4 ילדים. תודה? בבקשה. בברכה ובהצלחה.

תודה רבה לך על תשובתך :)

בשמחה ☺

בני בן 6 ושלושה חודשים, לא מבטא נכון את האות צ. הוא ילד עם הרבה קשיים ומטופל כבר שלוש פעמים בשבוע (ספורט טיפולי, מרפאה בעיסוק וטיפול ריגשי). האם כדאי כבר להתחיל בטיפול אצל קלינאית תקשורת או שלא ממש חשוב מתי מתחילים? אם אפשר לחכות - עד איזה גיל?

יעל שלום, לא ציינת את סוג השיבוש באות צ. אני יוצאת מנקודת הנחה שמדובר בשיבוש מסוג דחיקת לשון, הגיית ההגה כשהלשון מבצבצת מבין השיניים. אם בנך לא מביע תסכול מהשיבוש ניתן לחכות. הטיפול יהיה יעיל יותר כשיעשה בתקופה בה יש לכם פנאי לתרגל ובה יש לילד מוטיבציה לשינוי ההגייה שלו. בהצלחה!

בני בן 6 ושלושה חודשים, לא מבטא נכון את האות צ. הוא ילד עם הרבה קשיים ומטופל כבר שלוש פעמים בשבוע (ספורט טיפולי, מרפאה בעיסוק וטיפול ריגשי). האם כדאי כבר להתחיל בטיפול אצל קלינאית תקשורת או שלא ממש חשוב מתי מתחילים? אם אפשר לחכות - עד איזה גיל?

מורכבת מ /ט/ ובסיומה /ס/, אם תצליחי להציג לו ולהסביר לו, אולי יצליעצמו. הטיפול אצל קלינאי תקשורת בד"כ מאד קצר וממוקם ויכול לתת לו תחושה של הצלחה וחיזור בדמוי העצמי, כך שיכול להיות שדווקא לילד מטופל בהמון תחומים טיפול קצר וממוקד יכול לסייע לו בתחושת ההצלחה, לשיקולך הגיך נכון, במיוחד אם התחלפו לו השיניים הקדמיות. בהצלחה!

שלום רב, בני בן 4, וגם אנחנו וגם הגננת הבחנו בדומנינטיות מעורבת אצלו, הוא מצייר ביד ימין אבל מתעקש לגזור רק ביד שמאל, הוא אוכל לפעמים ביד ימין לפעמים בשמאל, הוא בועט בכדור אך ורק ברגל שמאל. כמו כן הוא צובע משטחים בצורה מאד חזקה ממש חורט בדף, אבל כשהוא מתבקש לצייר צורה למשל הוא מצייר בקו מאד עדין והססני. האם זה נקרא דומיננטיות מעורבת והאם יש צורך באבחון ובריפוי בעיסוק?

שלום, יתכן ויש דומיננטיות מעורבת. כדאי לעבור הערכה של רפוי בעיסוק, גם לגבי הדומיננטיות וגם לגבי הבדלי הוויסות במהלך ציור. אפשר גם לשקול חוג של ספורט טיפולי. בברכה