עדשות מגע רכות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קוצר ראיה (מיופיה) – מגפת העולם המודרני

מגמת העלייה בתופעת קוצר הראייה חושפת מליוני אנשים לסיבוכים מסכני ראייה, כאשר שימוש במשקפיים ועדשות מגע לא מונע את החמרת המצב. טכנולוגיות חדשות ומסקרנות מציעות עיכוב ואפילו בלימה של הדרדרות קוצר הראייה מיופיה מוגדרת כהפרעת ראיה בה עצמים מרוחקים נראים מטושטשים, ואילו עצמים קרובים נראים בבירור, עקב היות המוקד האופטי של העין קצר ביחס לאורכה. מיופיה עשויה להיות אנטומית (מבנית), מליגנית (נובעת מחולשה מבנית של רקמות העין), או להיווצר כתוצאה מהתכווצות חולפת של השריר הסיליארי (השריר המפעיל את מערכת מיקוד העין), תופעה הקרויה פסאודומיופיה. לכל אחד מהסוגים חייבת להיות התייחסות שונה. שימוש מרובה במסכים. צילום: שאטרסטוק מהם הגורמים לקוצר ראייה? הסיכון ללקות במיופיה גדל כאשר ההורים, או אחד מהם, סובל מהתסמונת. מעבר לגורם הגנטי, נמצא קשר בין מיופיה לבין רמת אינטיליגנציה, מעמד אקדמי, עיסוקים המחייבים ראיה מקרוב לפרקי זמן ממושכים (שימוש מרובה במסכים) והימצאות בחללים סגורים ומוגבלים. עד כמה...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לעדשות מגע רכות

עדשות מגע - תמונת המחשה
עדשות מגע מגמת העלייה בתופעת קוצר הראייה חושפת מליוני אנשים לסיבוכים מסכני ראייה, כאשר שימוש במשק...
רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים לפני עשרות שנים, עיניים תותבות נראו מלאכותיות ובלתי טבעיות. כיום, בזכות השימוש בטכנולוג...
קרטוקונוס - תמונת המחשה
קרטוקונוס קרטוקונוס היא מחלה הגורמת ליצירת עיוות בקרנית העין, המוביל לפגיעה בחדות הראייה. אבחון מ...
ללמוד עוד על עדשות מגע רכות
קוצר ראיה (מיופיה) – מגפת העולם המודרני-תמונה

מגמת העלייה בתופעת קוצר הראייה חושפת מליוני אנשים לסיבוכים...

מאת: אורי כהן,...
03/03/2019
כך תבחרו את עדשות המגע המתאימות לכם-תמונה

עדשות מגע כבר מזמן הפכו לכלי יעיל ופשוט לשיפור איכות חייהם...

מאת: אופטיקה מני...
17/10/2018
עדשות מגע: 12 כללי זהב-תמונה

גם אתם מרכיבים עדשות מגע מעבר לזמן המומלץ, שוטפים אותן...

מאת: מערכת zap...
02/12/2013
כדאי לפקוח עין: קרטוקונוס-תמונה

קרטוקונוס היא מחלה הגורמת ליצירת עיוות בקרנית העין, המוביל...

מאת: יגאל רשט
13/06/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעדשות מגע רכות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עדשות מגע רכות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ביצעתי בדיקת התאמה ללייזר ב23.9.18 במכון עיניים בירושלים ונמצאתי מתאים לניתוח prk. לאחר זמן בתאריך 10.2.19 ביצעתי בדיקה במכון עיניים תל אביב ונמצאתי לא מתאים לניתוח עקב ספירה נמוכה של תאי אנדותל מתאים ל-ppmd. הדר' במכון עיניים אומר שזה מולד. נגשתי לרופא עיניים מטעם הקופת חולים והוא גם אומר שזה מולד ומוזר שלא אמרו לי על זה מעולם למרות שאושפזתי כמה ימין עקב דלקת חריפה בקרנמת בסוף 2010 בגלל עדשות מגע רכות ולא אמרו לי על זה שום מילה. הדר' במכון עיניים חרושלים לא הזכיר את זה. אשמח לדעת מזה בדיוק ppmd? ואם יש סיכוי שאני מתאים לניתוח לייזר כל שהוא? ואם יש משו לעשוץ לחיזוק תאי אנדותל?

ואם במצב כזה מותר להשים עדשות מגע?

שלום רב אני מכיר את המקרה שלך. לא יכול להגיד מדוע לא אובחנת עד עכשיו. המחלה בעצם היא ניוון וירידה בספירות תאי האנדותל. יש צורך במערב רופא בקופה. לצערי לא ממליץ על ניתוח הסרת משקפיים.

עשדות מגע מותר להרכוב במצב כזה?

אני משתמש בעדשות קשות בלבד היות ורק הן מסייעות לי במצב העיניים שלי, בהתחשב במספר הגבוהה שלי, הנובע ממחלת קרקטוקונוס. אני מעוניין לבצע צלילות אך הבנתי שישנו עניין לא לצלול עם עדשות קשות, דבר שימנע ממני לראות ברור ולהתמצא במרחב בצורה מיטבית. הייתי רוצה לדעת מה הבעיה לצלול עם עדשות קשות? ובמידה ואי אפשר לצלול איתן, מה ניתן לעשות על מנת לראות טוב בעת הצלילה?

שלום לך, כללית, עדשות רכות מעודפות בצלילה מאשר קשות, לעיתים בעת עליה מצלילה עלולות להיווצר בועיות קטנטנות בין העדשה לקרנית. יש אפשרות למתקן משקפי ראייה בתוך מסכת הצלילה. רצוי שתתייעץ עם רופא עיניים שהוא גם רופא צלילה או המבין בצלילה..

ביצעתו בדיקת התאמה ב23.9.18 במכון עיניים ירושלים ונמצאתי מתאים לניתוח prk. לאחר זמן ב10.2.19 ביצעתי בדיקת התאמה במכון עיניים תל אביב ונמצאתי לא מתאים לניתוח. עקס ספירה נמוכה של תאי אנדותל מתאים ל-ppmd. הדר' במכון עיניים אומר שזה מולד. נגשתי לרופא עיניים מטעם הקופת חולים והוא גם אומר שזה מולד ומוזר שלא אמרו לי את זה בחיים. למרות שאושפזתי כמה ימים עקב דלקת חריפה בקרנית בסוף 2010 בגלל עדשות מגע רכות. ולא אמרו לי על זה מילה. הדר' במכון עיניים ירושלים לא הזכיר את זה. אשמח לדעת מה זה אומר ppmd ואם יש סיכוי שניתוח לייזר מאתים לי? ואם יש אפשרות.לעשות משו לחיזוק תאי אנותל?

ואם במצב כזה מותר להשים עדשות בעיניים?

שלום רב, על מנת להתייחס לשאלתך ברצינות, נשמח שתזדהה עם שם ומספר זהות ונעביר שאלתך ל'עיניים'. תודה

שלום רב, על מנת להתייחס לשאלתך ברצינות, נשמח שתזדהה עם שם ומספר זהות ונעביר שאלתך ל'עיניים'. תודה

אני בן 50 עם קוצר ראיה מגיל עשר. כשלושים שנה מרכיב עדשות רכות במספר גבוה: תשע ושמונה. עד היום ללא שום בעיה רואה שש שש נמצא בביקורת שנתית בשל המספר הגבוה.תודה לאל הכל תקין כולל בדיקת רשתית לחץ תוך עיני וכו.כבר עשרות שנים שאחת לכמה זמן אני חווה סוג של סנוור ונקודות שחורות מרצדות שלימים הבנתי שמדובר בהיפרדות הזגוגית של העין תופעה מוכרת במספרים גבוהים.עד היום זה קרה לי אחת לכמה שבועות או כמה חודשים ובכל פעם הארוע נמשך מספר דקות לכל היותר עד שעה. בשבוע האחרון התופעה התגברה ומה שהשתנה שבמקום ארוע חד פעמי שעובר תוך זמן קצר אני חווה את זה הרבה שעות ביום ומתחילת השבת זה כמעט ללא הפסקה. האם זה אמור להדאיג? חשוב להדגיש שלמרות זאת הראייה שלי טובה וחדה והצלחתי בקלות לבצע כל פעילות כולל נהיגה לאילת וחזרה גם בלילה מסלול רגלי בהרי אילת קריאה וכל פעולה יומיומית ואף יותר מכך. למרות זאת זה כמובן מטריד והשאלה היא אם משך הזמן החריג צריך להדאיג.

שלום רב להפרדות זגוגית אין דרכי טיפול. י שלהיות במעקב בלבד. המח יודע לקבל את הזבובים ולמד לחיות איתם ולהתעלם מהם. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

למה בעצם אי אפשר לטפל בהיפרדות הזגוגית? אי אפשר לפחות להסית את החלקיקית שנפרדו, לצדדים? אין טיפות או חומר אחר שיכול לעזור לעניין? לאחרונה התחלתי לסבול מתופעה זו וזה מעיב על חיי מאד.