אפיסקלריטיס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאפיסקלריטיס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אפיסקלריטיס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי, יש לי אדמימות בעין כבר כ3 שבועות. מלבד לאדמומיות בעיניים אין לי ממש תופעות נוספות, רק יובש כרוני, שלרוב לא מפריע לי. הרופא אמר שיש לי דלקת אפיסקלריטיס, אני כבר שבועיים משתמשת בלוטמקס- 4 פעמים ביום טיפה כל פעם. בשבוע הראשון הייתה הקלה מיידית באודם בעין ועכשיו העין עדיין אדומה אבל הרבה פחות, אבל השינוי כבר ממותן. היום (לאחר טיפול של שבועיים) הרופאה אמרה לי להמשיך בטיפול למשך שבועיים נוספים עם הפחתה בכמות ל3 ואז 2 טיפות ביום. השאלה שלי היא כזו- האם הטיפול מסוכן, מאחר וזה סטרואידים, או שבגלל שהם מינון נמוך זה פחות מזיק? והאם יש צורך להמשיך בטיפול בלוטמקס במידה ואין לי תופעות לוואי מלבד לאודם בעיניים? תודה רבה מראש!!

יסמין שלום רב, טיפול מסוג לוטמקס מכילות סטרואידים חלשים יחסית אשר כמעט ואינם גורמים לתופעות הלוואי הרציניות של סטרואידים בעיניים. לכן כדאי לך להמשיך את הטיפול לעוד שבועיים עד 3שבועות עם ירידה הדרגתית ואיטית של המינון,ובתום התקופה לעקוב אחר הלחץ תוך עיני . בברכה פרופ' קרמר ישראל

תודה רבה לך על תגובתך המהירה. אשמח רק לפירוט.. במידה והאודם בעין לא עובר בכל זאת להפסיק עם הטיפול של הלוטמקס? כי כרגע אין שינוי באדמומית של העין כבר כמעט שבוע, ההבדל היה רק בהתחלה.

שלום שמי שרונה אני בשבוע 22 להריון ושבועיים שאני סובלת מדלקת בעין בשם אפילריטיס לפי הרופא עיניים לוקח זמן לדלקת הזאת עד שהיא עוברת לפחות חודש והדלקת הזאת היא לא מדביקה אנשים. האם הדלקת הזאת היא מסוכנת לעובר שלי והאם זה יכול להזיק לו ולפגוע בעובר. ועם כן אז מה אפשר לעשות בשביל זה. אני מאד יודה לך עם תעזרו לי.

שלום לא מסוכן לעובר

שלום שמי שרונה שבועיים וחצי אני סובלת מדלקת בעין מסוג של אפיסקלריטיס הביאו לי טיפות עיניים ולפי הרופא זה לוקח זמן עד שעובר הדלקת הזאת. אבל יש לי בעיה אני בהריון בשליש השני. רציתי לדעת האם זה יכול לסכן את העובר ויכול לעשות לו חס וחלילה זיהום או דלקת. והאם הדלקת הזאת מדביקה אנשים. אני יודה לכם על זה כי אני בלחץ בגלל העובר שלי. תודה.

שלום לך אפיסקלריטיס אינה נובעת מזיהום לכן אינה מדבקת. בחלק מן המקרים היא חולפת אף ללא טיפול ובכל מקרה אינה מהווה סכנה לעין למעט אי נוחות ומפגע אסטטי. בכל מקרה טיפות הסטרואידים אינן מסוכנות בהריון.

בהמשך למענה של דוקטור שירה, לפי דברי רופאי עיניים יש אלרגיות וסימנים של אפיסקלריטיס. הייתי במרפאת אובאיטיס ואמרו לי שאין ממצאים לאובאיטיס. אין אסתמה/כיבים בפה ולעיתים יש כאבי מפרקים, אבל לא משהו שמורגש לעיתים קרובות. המעקב הנוירולוגי הוא בגלל שיש לי גם כאבים בלסת מאחורי האוזן וחשדו שיש לי גידול שמשפיע על האוזן ובנוסף על העין, אך תודה לאל אין ממצאים למשהו בmri. באילו בדיקות יש צורך? והאם זה נשמע לך כמו משהו אוטואימיוני? אספק עוד מידע אם צריך

שלום לך, איני בטוחה שיש קשר בין הממצאים אולם ממליצה לך לפנות לראומטולוג להיבדק. אבחנה תתבצע בפגישה עם רופא הכוללת בדיקה גופנית מלאה. בהצלחה!