שריטה בקרנית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הכל על דלקות עיניים בתינוקות

אודם והפרשות מהעיניים הן תופעות נפוצות מאד בקרב ילדים וכמובן גם בתינוקות. מתי מדובר בדלקת? מתי צריך לפנות לרופא הילדים ומתי לרופא הורים, שימו עין דלקות עיניים הן תופעה מאד נפוצה המטרידה הורים רבים בין השאר כיוון שלהורה לא תמיד ברור האם צריך להבדק אצל רופא, האם דרוש טיפול וכמובן - האם מותר לשלוח את הילד לגן. קיימת חפיפה רבה בגורמים לדלקות עיניים בין תינוקות לילדים, אך חשוב לזכור שלגיל הינקות יש מאפיינים ייחודיים, כגון מערכת חיסון חלשה יותר, ובהתאם גם בעיות ייחודיות אותן יש לקחת בחשבון בעת הטיפול בתינוקות. פעמים רבות, מה שמטופל כדלקת עיניים זו למעשה חסימת דרכי דמעות שגורמת להפרשות מרובות ללא אודם ולא מצדיקה טיפול אנטיביוטי. מצד שני, יש לטפל בחומרה ולעיתים אף לאשפז תינוק עם דלקת עיניים שהופיעה בשבועיים הראשונים לחייו - כיוון שהמקור יכול להיות חיידקים אלימים שבהם התינוק נדבק בעת מעבר בתעלת הלידה. לעיתים מה שנראה כדלקת עיניים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לשריטה בקרנית

מחלות ניווניות של העין - תמונת המחשה
מחלות ניווניות של העין הגעתם לגיל 40? כדאי לקיים בדיקת עיניים שגרתית בכל שנתיים, כדי לגלות בשלב מוקדם מחלות עי...
בעיות בקרנית העין - תמונת המחשה
בעיות בקרנית העין גורמים שונים כולל שימוש לא אחראי בעדשות מגע עלולים לפגוע בקרנית. היעדר טיפול עלול לגרום...
רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים העין קופצת לכם? אל תבלבלו בין תופעה זו לבין טיקים בעיניים (שתי תופעות שונות)! מה ניתן ל...
עיניים אדומות - תמונת המחשה
עיניים אדומות קטרקט היא תופעת גיל, שבה נעכרת עדשת העין בהדרגתיות, לעיתים עד עיוורון מוחלט. ניתן לטפל...
דלקת עיניים ויראלית - תמונת המחשה
דלקת עיניים ויראלית אודם והפרשות מהעיניים הן תופעות נפוצות מאד בקרב ילדים וכמובן גם בתינוקות. מתי מדובר בדל...
ללמוד עוד על שריטה בקרנית
הכל על דלקות עיניים בתינוקות-תמונה

אודם והפרשות מהעיניים הן תופעות נפוצות מאד בקרב ילדים...

מאת: ד"ר דפנה...
14/08/2017
טראומה בעיניים עקב פציעה-תמונה

פציעה בעין עלולה להיגרם בעבודה, תוך כדי פעילות ספורטיבית או...

מאת: ד"ר נדב...
06/10/2010
ראייה: בדיקה אלקטרופיזיולוגית-תמונה

הראייה שלכם הולכת ונחלשת? במקרים מיוחדים, לא די בבדיקות...

מאת: ד"ר הדס...
21/12/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשריטה בקרנית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שריטה בקרנית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, מאמצע הלילה התעוררתי מתחושת כאב בעין ימין, תחושה שדומה לכאשר נכנס לכלוך לעין, מעין שריטה וכאב שממש מפריעים לי מאז שעות הלילה. יש לציין כי התעוררתי מזה, כלומר לא נכנס לי לכלוך לעין כי הכאב התחיל מתוך שינה. כמו כן, העין דומעת לי המון מעצמה ובמיוחד אם אני נוגעת בנקודה שמפריעה (כיוון הזוית הפנימית של העין). שמתי טיפות עיניים אך זה לא עוזר. אני מרגישה את העין "חלשה יותר" ומעט עצומה מהרגיל. מה זה יכול להיות?

שלום רב, תאורך מתאים לתאור של שריטה בקרנית או גוף זר. אך ללא בדיקה אין דרך לדעת. יש לפנות לרופא עיניים לבדיקה מקיפה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

שלום, אני ממש מיואש מהמצב כבר, מדובר במשהו שהפך לעינוי סיני מכיוון שהכאב עצמו עמום וחלש כביכול אך נמשך כבר זמן רב. לפני כחצי שנה עברתי ניתוח prk, חודש לאחר הניתוח קיבלתי מכה חזקה וישירה לעין כאשר היא הייתה פקוחה בעת משחק כדורסל, לא יכולתי לפקוח את העין כלל עד למחרת ולא הלכתי לטיפול רפואי מכיוון שהיה שיפור ניכר ביום שלמחרת, אך מאז יש לי תחושה של כאב עמום וצריבה בעין ודמעת מרובה, ובבוקר מיד עם פקיחת העיניים הייתה לי ראייה מטושטשת באותה עין ימין שקיבלתי את המכה, מלפני שבועיים לאחר ביקור אצל רופא עיניים זוהה אצלי שריטה בקרנית שכנראה גרמה לכאב לצריבה ולדמעת, כעת אני מטופל בעדשה טיפולית במשך שבועיים כבר, ואכן נעלם הטשטוש ראייה בבוקר אבל עדיין יש לי את הכאב העמום הזה שמטריף אותי, הרופא המליץ שבמידה והעין תישאר מגורה חודש וחצי לאחר הטיפול בעדשה הטיפולית ניתן לבצע ניתוח ptk, לתקן את השריטה השאלה היא האם כדאי לבצע את הptk במידה והשריטה מחלימה אך הכאב העמום נשאר? (בעיקר מכיוון שאני חושש שאולי מדובר בדלקת או יובש שגורם לכאב אך מכיוון שהדבר לא מופיע בעין שמאל כלל אני לא יודע בוודאות)

עוד דבר, האם מומלץ לבצע בדיקות מיוחדות כלשהן כמו MRI או oct בעיקר כדאי לאשש שאכן כדאי לבצע את הptk ואין גורם אחר שמפריע וגורם לכאב ולצריבה?

ניתוח ה ptk אינו דחוף ולכן אם הכאבים חלפו אז ניתן להמתין ולראות אם יש שיפור ואז לא יהיה צורך בניתוח. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום ד"ר, לפני יומיים התחיל להציק לי בעין, תחושה כאילו נכנס לי משהו בעפעף העליון שיפשפתי את העין וניסיתי לראות אם יש משהו תקוע שטפתי במים אך לא עזר התחושה לא עברה. למחרת הלכתי לרופא עיניים שאבחן שריטה עגולה בקרנית נתן לי טיפות אופלקס לשבוע וטיפות גנטיל לדמעות ללא חבישה של העין. במשך כל היום כאב לי טיפה וגם הציק כאעלו עדיין תקוע משהו בעין, למחרת התחושה כמעט עברה לחלוטין, השאלה שלי האם זה מסוכן? יש אפשרות שהראייב תיפגע במהלך החיים? איך אני יכולה למנוע שריטות חןזרות חהאם זה מחייב שיהיו כאלה? מאוד מודאגת תודה.

דבר נוסף שנזכרתי בו הוא שקצת לפני שהתחיל להציק לי בעין נגעתי עם מבשם בדים שהיה לי ביד בעין בטעות והיא באמת שרפה לי קצת האם יכול להיןת קשר למבשם לזה שנהייתה שריטה בעין?

העין יכולה להחלים משריטות בקרנית ללא נזק עתידי. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

אני צריכה בימים הקרובים להיות בבית חולים עקב אשפוז של אדם קרוב, אני מאוד חוששת שהעין תזדהם מה ניתן לעשות? פרט לטיפות האנטיביוטיות שאני שמה

לפני כשבוע היה לי גירוי בעין גירדתי והיה אודם לאחר מכן האודם ירד והחלו כאבים וצריבות בעין כשהן נעלמו התחלתי לראות לא טוב יש לציין שאני מרכיבה משקפיים ולמרות זאת לא ראיתי טוב פניתי לרופא שאמר שיש שריטה לא ברור ממה לא קיבלתי שום מכה ועשה לי ניקוי של הקרנית עם חבישה לאחר מכן החלו לי כאבים עזים ושריפה בעין מלווה בדמעות האם עליי לפנות למיון שוב ?!

הכרב נובע מהפצע בקרנית זה חולף עם הטיפול. יש לשים לב האם יש לך הפרעה בקרנית החושפת אותך לשריטות/פצעים חוזרים ללא טראומה