שריטה בקרנית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הכל על דלקות עיניים בתינוקות

אודם והפרשות מהעיניים הן תופעות נפוצות מאד בקרב ילדים וכמובן גם בתינוקות. מתי מדובר בדלקת? מתי צריך לפנות לרופא הילדים ומתי לרופא הורים, שימו עין דלקות עיניים הן תופעה מאד נפוצה המטרידה הורים רבים בין השאר כיוון שלהורה לא תמיד ברור האם צריך להבדק אצל רופא, האם דרוש טיפול וכמובן - האם מותר לשלוח את הילד לגן. קיימת חפיפה רבה בגורמים לדלקות עיניים בין תינוקות לילדים, אך חשוב לזכור שלגיל הינקות יש מאפיינים ייחודיים, כגון מערכת חיסון חלשה יותר, ובהתאם גם בעיות ייחודיות אותן יש לקחת בחשבון בעת הטיפול בתינוקות. פעמים רבות, מה שמטופל כדלקת עיניים זו למעשה חסימת דרכי דמעות שגורמת להפרשות מרובות ללא אודם ולא מצדיקה טיפול אנטיביוטי. מצד שני, יש לטפל בחומרה ולעיתים אף לאשפז תינוק עם דלקת עיניים שהופיעה בשבועיים הראשונים לחייו - כיוון שהמקור יכול להיות חיידקים אלימים שבהם התינוק נדבק בעת מעבר בתעלת הלידה. לעיתים מה שנראה כדלקת עיניים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לשריטה בקרנית

מחלות ניווניות של העין - תמונת המחשה
מחלות ניווניות של העין הגעתם לגיל 40? כדאי לקיים בדיקת עיניים שגרתית בכל שנתיים, כדי לגלות בשלב מוקדם מחלות עי...
בעיות בקרנית העין - תמונת המחשה
בעיות בקרנית העין גורמים שונים כולל שימוש לא אחראי בעדשות מגע עלולים לפגוע בקרנית. היעדר טיפול עלול לגרום...
רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים קוצר ראייה, המכונה גם מיופיה, הוא ליקוי ראייה הגורם לטשטוש הראייה למרחק. הגורמים לקוצר...
עיניים אדומות - תמונת המחשה
עיניים אדומות האובך שמגיע לא פעם בתקופה זו של השנה, עלול לגרום לבעיות בריאותיות לא נעימות. אז מי נמצא...
דלקת עיניים ויראלית - תמונת המחשה
דלקת עיניים ויראלית אודם והפרשות מהעיניים הן תופעות נפוצות מאד בקרב ילדים וכמובן גם בתינוקות. מתי מדובר בדל...
ללמוד עוד על שריטה בקרנית
הכל על דלקות עיניים בתינוקות-תמונה

אודם והפרשות מהעיניים הן תופעות נפוצות מאד בקרב ילדים...

מאת: ד"ר דפנה...
14/08/2017
טראומה בעיניים עקב פציעה-תמונה

פציעה בעין עלולה להיגרם בעבודה, תוך כדי פעילות ספורטיבית או...

מאת: ד"ר נדב...
06/10/2010
ראייה: בדיקה אלקטרופיזיולוגית-תמונה

הראייה שלכם הולכת ונחלשת? במקרים מיוחדים, לא די בבדיקות...

מאת: ד"ר הדס...
21/12/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשריטה בקרנית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שריטה בקרנית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דוקטור. לפני כמה שנים נשרטתי בקרנית בזמן שהייתי עם הראש מוטה כלפי מעלה. מקבלת משחות כל שנים האלו אבל עדיין זה מציק לי . בעיקר מתעוררת באמצע הלילה כנראה בעת הזזת הקרנית במהלך שינה כשהעין יבשה ואז במשך כמה שעות אני סובלת קשות . זה כבר מטרד . זה קורה לפעמים גם בבקרים לאחר שהות בשמש . בכל עם כשאני מגיעה לרופא הוא מצייד אותי במשחות וטיפות שאמורים לשמור על הלחות בעין. הוא גם הציע הליך פולשני יותר של גירוד המקום בכדי להצמיד חזרה את ההיפרדות שנוצרה בקרנית. האם זהו הליך עם סיכון? אם כן - מה הסיכון? איפה אפשר לקרא על התהליך הזה? האם יש פתרון נוסף?

ניתן לקרוא באתר שלי : Davidzadok.co.il על שריטה בקרנית וטיפולים

נשפך לי אלכוהול 70 אחוז בטעות על פנים של תינוק בן 3 ימים וגם כנראה על העיניים, מיד שטפתי אותו תחת הברז והוא נרגע די מהר אבל אני מוטרד, זה עשוי לגרום לנזק? תודה

שלום רב במידה והעין לא אדומה כנראה שלא נגרם נזק.אבל לדעתי כדאי שיבדק שאין שריטה בקרנית בהצלחה

שלום, מאמצע הלילה התעוררתי מתחושת כאב בעין ימין, תחושה שדומה לכאשר נכנס לכלוך לעין, מעין שריטה וכאב שממש מפריעים לי מאז שעות הלילה. יש לציין כי התעוררתי מזה, כלומר לא נכנס לי לכלוך לעין כי הכאב התחיל מתוך שינה. כמו כן, העין דומעת לי המון מעצמה ובמיוחד אם אני נוגעת בנקודה שמפריעה (כיוון הזוית הפנימית של העין). שמתי טיפות עיניים אך זה לא עוזר. אני מרגישה את העין "חלשה יותר" ומעט עצומה מהרגיל. מה זה יכול להיות?

שלום רב, תאורך מתאים לתאור של שריטה בקרנית או גוף זר. אך ללא בדיקה אין דרך לדעת. יש לפנות לרופא עיניים לבדיקה מקיפה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

שלום, אני ממש מיואש מהמצב כבר, מדובר במשהו שהפך לעינוי סיני מכיוון שהכאב עצמו עמום וחלש כביכול אך נמשך כבר זמן רב. לפני כחצי שנה עברתי ניתוח prk, חודש לאחר הניתוח קיבלתי מכה חזקה וישירה לעין כאשר היא הייתה פקוחה בעת משחק כדורסל, לא יכולתי לפקוח את העין כלל עד למחרת ולא הלכתי לטיפול רפואי מכיוון שהיה שיפור ניכר ביום שלמחרת, אך מאז יש לי תחושה של כאב עמום וצריבה בעין ודמעת מרובה, ובבוקר מיד עם פקיחת העיניים הייתה לי ראייה מטושטשת באותה עין ימין שקיבלתי את המכה, מלפני שבועיים לאחר ביקור אצל רופא עיניים זוהה אצלי שריטה בקרנית שכנראה גרמה לכאב לצריבה ולדמעת, כעת אני מטופל בעדשה טיפולית במשך שבועיים כבר, ואכן נעלם הטשטוש ראייה בבוקר אבל עדיין יש לי את הכאב העמום הזה שמטריף אותי, הרופא המליץ שבמידה והעין תישאר מגורה חודש וחצי לאחר הטיפול בעדשה הטיפולית ניתן לבצע ניתוח ptk, לתקן את השריטה השאלה היא האם כדאי לבצע את הptk במידה והשריטה מחלימה אך הכאב העמום נשאר? (בעיקר מכיוון שאני חושש שאולי מדובר בדלקת או יובש שגורם לכאב אך מכיוון שהדבר לא מופיע בעין שמאל כלל אני לא יודע בוודאות)

עוד דבר, האם מומלץ לבצע בדיקות מיוחדות כלשהן כמו MRI או oct בעיקר כדאי לאשש שאכן כדאי לבצע את הptk ואין גורם אחר שמפריע וגורם לכאב ולצריבה?

ניתוח ה ptk אינו דחוף ולכן אם הכאבים חלפו אז ניתן להמתין ולראות אם יש שיפור ואז לא יהיה צורך בניתוח. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס