תזונה עשירה במינרלים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מצה מלאה לעומת רגילה: מה ההבדל?

חג הפסח בפתח ורשתות השיווק מציעות לא רק מצות רגילות, אלא מגוון סוגים של מצות מלאות, כמו מצה מחיטה מלאה, משיפון מלא או מכוסמין מלא. יצאנו לבדוק – האם באמת יש תועלת בריאותית במצות המלאות? לקראת חג הפסח הקרב עשיתי סיבוב בסופר והצטיידתי במצלמה (כלומר, טלפון) כדי לבדוק מה התחדש בשוק המצות. בתור התחלה, אני שמחה לדווח שמשנה לשנה המודעות הבריאותית תופסת יותר ויותר מקום של כבוד בקרב יצרני המצות למיניהם - ואם בעבר ניתן היה למצוא בעיקר מצות "פשוטות" מקמח חיטה רגיל, או לכל היותר סוג אחד של מצה עם תוספת סובין, הרי שהיום דווקא המצות בגרסתן ה"מלאה" הן אלה שיותר בולטת לעין. מנגד, סוג מסוים של מצה היה חסר לי – המצה הקלה. לאן היא נעלמה?! לאחר חיפוש זריז באינטרנט וטלפון לאחת מיצרניות המצות המוכרות, מסתבר שהן באמת לא מיוצרות השנה. חבל!   כמעט ואין פערים קלוריים בין המצות השונות. צילום: שאטרסטוק   מה ההבדל בין מצה רגילה למצות האחרות? קודם כל, רבים מאיתנו בטח יודעים שמצה בודדת...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לתזונה עשירה במינרלים

דיאטה - תמונת המחשה
דיאטה החיים בימינו כרוכים בעומס רגשי כבד, העלול להוביל לאכילה רגשית ולצריכה מוגזמת של מאכלים...
תזונה צמחונית - תמונת המחשה
תזונה צמחונית מי לא אוהב לביבות חמות וטעימות? החיסרון: לביבות מטוגנות עלולות לעלות לנו בלא מעט קלוריו...
ללמוד עוד על תזונה עשירה במינרלים
מצה מלאה לעומת רגילה: מה ההבדל?-תמונה

חג הפסח בפתח ורשתות השיווק מציעות לא רק מצות רגילות, אלא...

מאת: אורלי מנירב
15/04/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתזונה עשירה במינרלים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תזונה עשירה במינרלים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום חורש, אני בגיל ההתבגרות יש לי סימנים לבנים על הציפורנים(לא הרבה) אתה יכול להסביר לי את הסיבות? מבחינה פיזיולוגית מתי נגמר גיל ההתבגרות? תודה רבה לך!

הסימנים הלבנים נקראים בשפה הרפואית Leukonychia. הגורמים לתופעה יכולים להיות: חבלות קטנות של בסיס הציפורנים, זיהום או פטריה וחוסר במינרלים כגון אבץ וסידן. בדרך כלל הסימנים חולפים לאחר כ10- שבועות אם מדובר בסיבה הראשונה כאשר גדלה הציפורן.במקרה של מחלת עור יש לבצע בירור אצל רופא עור. במקרה האחרון הסימנים חולפים כאשר נקבל תזונה עשירה במינרלים החסרים. היום יודעים שסממנים אחרונים בפיזיולוגיה של גיל ההתבגרות עשויים להמשך עד גיל 30.

.