חוסר תחושה בגפיים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טרשת נפוצה: מסע אישי מרשים

התמודדות בת שלושה עשורים עם טרשת נפוצה, אירוע מוחי, תרומת כליה לבנו, גירושין - ומציאת אהבה חדשה: סיפורו המרתק של קובי כהן כבר שלושים ואחת שנים אני חי עם טרשת נפוצה. שלושים ואחת שנים שבהן אני מוכיח לעצמי, בכל יום מחדש, שאפשר לחיות לצד הטרשת - ואפילו לחיות טוב.הפעם הראשונה שנתקלתי בתסמיני הטרשת הייתה במהלך השירות הצבאי שלי. התקף של ראייה כפולה וחלק מהגוף שהפך פתאום 'רדום', ללא התראה מוקדמת. אחרי אשפוזים וכמה בדיקות אובחנתי לבסוף כחולה טרשת נפוצה, כשהייתי בן עשרים וארבע בלבד. הייתי אז חייל בקבע, נשוי ואב צעיר לשני ילדים קטנים. המחלה נחתה עליי משום מקום, מבלי ששמעתי עליה כלל בעבר.כאמור, כל זה היה לפני כשלושים שנה, כאשר המידע הרפואי על המחלה היה מועט מאוד, וכך גם הטיפול בחולים. לא היו אז טיפולים תרופתיים לטרשת נפוצה והטיפול היחיד שניתן לי היה סטרואידים, שכמעט לא סייעו לי כלל. הייתי אז בשירות קבע בצה"ל,...
ללמוד עוד על חוסר תחושה בגפיים
טרשת נפוצה: מסע אישי מרשים-תמונה

התמודדות בת שלושה עשורים עם טרשת נפוצה, אירוע מוחי, תרומת...

מאת: קובי כהן
22/03/2015
פגישה מרדימה-תמונה

לרגל חודש המודעות למקצוע ההרדמה, דוקטורס מציג: הכנה לפגישה...

מאת: מערכת zap...
08/06/2006
דיקור סיני: מחט הפלאים-תמונה

הרפואה המערבית מתקדמת מאוד, אך יש תחומים בהם ידה מוגבלת. ...

מאת: מערכת zap...
30/06/2014
הגיל השלישי: לאכול, לאהוב, לזוז-תמונה

חוששים מהזקנה? בעזרת שמירה על תזונה, פעילות גופנית רציפה...

מאת: מערכת zap...
22/10/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחוסר תחושה בגפיים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חוסר תחושה בגפיים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום. אי בת 75 סובלת מלחץ דם גבוה , גולסטרול וצנתור לאחרונה. מזה שלוש שנים חוסר תחושה בגפיים תחתונות עם הפרעה סנסורי מוטורית לפי EMG. עד כה לא נמצאה סיבה. בבדיקות דם חוזרות כעת FLC KAPPA 29.3 (תקין עד 19) ךשצגש 17.4 (בטווח הנורמה) יחס 1.68 כשהתקין עד 1.65. מבחינת שאר הבדיקות שנלקחו בשתן בדגימה א איסוף 30 מ"ג חלבון עדיין לא התבלו תשובות ANA אבל יתר הבדיקות תקינות חוץ מ: B2 MICROGLOBULIN שנמצא בטווח העליון של הנורמה CPK 400 אני מאד בלחץ מהתוצאות, mgus? עמילואידוזיס?

בנוסף גלובולינים אלפא ביתא תקינים. גמא גלובולינים 19, מצויין פוליקלונלי.

מדובר על תוצאה גבולית שלרב אינה מעידה על מחלה המטולוגית. בעיקר במידה ובבדיקת אלקטרופורזה של חלבונים בדם ושתן לא נמצא מקטע מונוקלונלי.

שלום , אני סובל מהתקפי חרדה בחדר כושר, או כשאני סתם עושה פעילות גופנית . כל פעם שאני מרגיש קצת את הלב דופק , אני ישר נכנס להתקפי פאניקה של התקפי לב , דום לב וכל מיני סרטים רעים לראש ואין לי מושג למה זה ככה . חשבתי לקחת רסקיו . האם אפשרי לקחת רסקיו יום יום במטרה קודם כל להרגע ? אני מרגיש כמו בדה פרסונאליזציה באופן יום יוומי שבו אני מרגיש נתק מוחלט מהגוף, חוסר תחושה בגפיים ובפנים .

אבי איננו עוסקים בתרופות ולכן לא נוכל להתייחס לשאלתך בעניין ה"רסקיו" וצורת השימוש בו. בכל מקרה מאד מומלץ שתפנה בעניין "התקפי הפאניקה" שלך לייעוץ/טיפול פסיכולוגי מתאים. טיפול פסיכולוג עשוי ברוב המקרים לייתר את הצורך בתרופות.

בהמשך לתשובה שלך לגבי המקרודנטין הייתי אצל הרופא משפחה, הוא טוען שהאורולוג שנתן לי את המרשם הוא מומחה בתחום ואני צריכה לקחת מה שהוא נתן. פשוט קראתי באינטרנט על אנשים שזה עשה להם פגיעה בריאות חוסר תחושה בגפיים ואפילו קראתי שזה יכול לגרום לעיוורון. אני ממש בלחץ ומתלבטת. ועוד שאלה האם הדלקת יכולה לחלוף לבד עם לקיחת חמוציות ופרוביוטיקה (הדלקת קיימת אצלי כבר חודש וחצי בערך-היא מאופיינת רק בריח וצבע שתן ללא תסמינים אחרים)?

שלום סבינה, 1. כפי שכבר כתבתי לך בעבר, קיימות אלטרנטיבות טיפוליות ל'מקרודנטין'. היות ואין בידי נתונים מיקרוביולוגים (של החיידק שגרם לזיהום שלך), אין ביכולתי להמליץ בפנייך על אחת מהן, אך מידע זה אמור להיות מצוי בידי הרופא/ה המטפל/ת שלך. 2. אינני יכול להמליץ על שימוש בחמוציות ופרוביוטוקה בלבד כטיפול בדלקת חיידקית של דרכי השתן. הרבה בריאות אפי

יש לי דלקת בדרכי השתן בפעם השלישית הרופא רשם לי מקרודנטין 4 פעמים ל5 ימים ואז כדור אחד למשך חודש למניעה. קראתי שיש לה מלא תופעות לוואי במיוחד נזק תמידי למערכת העצבים ואני ממש מפחדת לקחת אותה. במיוחד כי בחודשיים האחרונים אני גם ככה סובלת מכאבי ראש וסחרחורות וטשטוש ראייה.

שלום Sabina, לכל תרופה, ללא יוצא מהכלל, יש תופעות לוואי אפשריות. אם את חוששת מתופעות הלוואי של ה'פיורלין' דווקא, את יכולה לבקש מרופא המשפחה שלך שימליץ לך על טיפול (ו/או טיפול מונע) אחר. הרבה בריאות אפי

10/01/2014 | 17:36 | מאת: סבינה
מתוך פורום מחלות זיהומיות

הייתי אצלו, הוא טוען שהאורולוג שנתן לי את המרשם הוא מומחה בתחום ואני צריכה לקחת מה שהוא נתן. פשוט קראתי באינטרנט על אנשים שזה עשה להם פגיעה בריאות חוסר תחושה בגפיים ואפילו קראתי שזה יכול לגרום לעיוורון. אני ממש בלחץ ומתלבטת. ועוד שאלה האם הדלקת יכולה לחלוף לבד עם לקיחת חמוציות ופרוביוטיקה?

ראי את תשובתי למעלה