גסות רוח: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

האם ילדכם רגיש מאוד?

אם ילדכם מודע לדקויות, חושב הרבה לפני מעשה, בעוד שאחרים ממשיכים קדימה, נראה שהוא רגיש. הספר "ילד רגיש מאוד" מלמד איך הופכים את הרגישות ליתרון ענו על השאלון בסוף הכתבה בכדי לדעת האם ילדכם רגיש מאוד. כל סעיף "נכון" מאשר שהילד הוא רגיש מאוד. שאלות אלה גובשו בעקבות מחקר שהקיף אלפי ילדים. אולם לא כל הסעיפים נכונים ולא כולם חלים על כל ילד רגיש מאוד. ילדים, כמו מבוגרים, שונים מאוד זה מזה בתכונות המולדות שלהם ובסביבה שבה הם גדלים. לכן, דרך נוספת להחליט האם ילדכם רגיש או לא, היא לעשות מה שאתם עושים - לקרוא פרק זה - ולבדוק האם הוא מתאר אותו.לעיתים קרובות הורים יודעים מיד שיש להם ילד רגיש במיוחד. כל תינוק שזה עתה נולד עשוי להיות חסר מנוחה או לסבול מכאבי בטן, אבל תינוקות רגישים בוכים בעיקר משום שמה שקורה סביבם הוא יותר מדי עבורם ונמשך פרק זמן ארוך מדי; ואצל תינוק רגיש, "יותר מדי" הוא פחות בהרבה מהרגיל. ילדים רגישים מושפעים גם יותר...
ללמוד עוד על גסות רוח
חוצפה: מטופל גנב מהאחיות בבי"ח-תמונה

השבוע נתפס בחדר המיון ברמב"ם מאושפז שניצל את שהותו כדי לחטט...

מאת: מערכת zap...
26/11/2014
טיפולי שיניים לילדים מחודש יולי-תמונה

הכנסת אישרה את הצעתו של סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן: טיפולי...

מאת: מערכת zap...
08/06/2010
על גורל סל הבריאות - וגורל החולים-תמונה

מערכת הבריאות רוגשת - כל מה שחדש, רשימת תרופות ופעילות...

מאת:
29/03/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגסות רוח?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גסות רוח: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר, קיבלתי הצעת מחיר ל1/6 פה להקצעת שורשים של 1500 ש"ח. הטיפול יעשה ע"י שיננית. האם המחיר לא נחשב גבוה היות וראיתי מחירונים שפה שלם עולה 3000 ש"ח ? תודה

מצטער אך אינני נכנס לסוגיות כספיות באתר

יקר מאוד ועוד ע"י שיננית?? מילא מומחה חניכיים אבל זה מחיר מופקע לכל הדעות האם כולל פריוצ'יפ? או תכשיר אחר שמטפל .. מחירים לרבע פה בערך 500-750 לשישית רצו 1600? איזו חוצפה יש לאנשים!

רופא הנשים שלי כתב טופס בקשה לטיפול ivf ראשון עבור ועדה מחוזית של הקופה. זו מתעכבת במתן תשובה כבר חודש. נמסר לי שרק עם אישור ועדה מחוזית אוכל לפנות ליחידת ivf בכל בית חולים בארץ. האם הדבר אומר שהתשובה שלילית? התעלמות ועדה מחוזית פירושה תשובה שלילית? באפריל ימלאו לי 45. האם זו הסיבה? האם ועדה יכולה לא לאשר זכאות לטיפול אחד של ivf אם המטופלת אינה סובלת לפי הבדיקות ההורמונליות מבעיית פריון  אלא מבעיית גיל? לא היו לי הריונות קודמים (מעולם לא ניסיתי) ולא הזרעות. הייתי אצל שני רופאי נשים לאחרונה ושניהם אמרו לי שלפי בדיקות הדם ההורמונליות אין לי שום בעיה להיכנס להיריון, הן באופן טבעי והן דרך הזרעות אם ארצה. כמו כן באולטרסאונד יום 3 למחזור מצאו אצלי 8 זקיקים, ללא טיפולים מוקדמים. האם אפשר לעבור בבית חולים ציבורי טיפול ivf ללא אישור הוועדה המחוזית הזו? האם אוכל לפחות להקפיא ביציות בגיל 45 אם הבדיקות ההורמונליות יצאו מעולות?

בגיל הזה הביציות זקנות. רק תרומה יעילה. טיפולים רק במימון מבוטחת מגיל 45. לא כדאי לבנות על ניסים כי אין...

סליחה, אבל מה המומחיות שלך דורית? את רופאה? לידיעת הספקנים, יש למעלה מ700 נשים בנות 45 ומעלה שיולדות במדינת ישראל מדי שנה, ולא רק מתרומת ביצית! אם הביציות תקינות בגיל 44-45, למה לא לנסות טיפול מיטבי אחד של ivf, לממש היריון ולהקפיא את העוברים הנוצרים? להיכנס להריון גנטי בגיל 45 זה לא נס. אולי בגילאי 60-70. פרופורציות בבקשה. ומי שמבין בתחום, נא להשיב לשאלתי - כמה זמן מחכים לתשובה מוועדה מחוזית של הקופה והאם אפשר לבצע טיפול ivf עם טופס 17 ללא אישור ועדה מחוזית בהנחה שהבדיקות ההורמונליות יצאו מעולות?

ולא מובן למה את עונה במקומו ??ואני שמעתי על מלא מחקרים שגם מעל גיל 45 ivf הניב הריונות אז אף אחד לא שאל את דעתך דורית לבוא ולהגיד דבר כזה בלי שביקשו ממך. פשוט חוצפה

לפי סל הבריאות כל אישה זכאית לעשות טיפולי הפריה עד גיל 45, בהנחה שיש לה רזרבה שחלתית תקינה (כלומר FSH נמוך מ- 20 כאשר האסטרדיול נמוך מ- 200). לא ניתן להקפיא ביציות מעבר לגיל 41.

שלום רב, לביתנו בת ה 7 יש בשנה האחרונה בעיות התנהגות שהתחילו בעיקר לקראת סוף ההריון שלי ועם הצטרפותו של אח חדש למשפחה (היום בן 10 חודשים). יש לה גם אח גדול בן 10. הבעיות כוללות בעיקר התפרצויות זעם על "שטויות", חוצפה, קללות, בעיטות ולעיתים זריקת חפצים. באופן כללי היא גם מאוד תובענית וכל דבר שהיא עושה צריך לראות, להסתכל, לבוא איתה וכו' למרות שכאשר "נוח לה" היא עצמאית לחלוטין. היינו בטיפול אישי ומשפחתי למשך מס' חודשים אך הפסקנו בעיקר בגלל מעמסה כלכלית. לאחרונה שיתפתי גם את יועצת ביה"ס וזה נראה שמאז המצב רק החריף והיא מותחת גבולות גם במסגרות מחוץ לבית. אני מבינה את הקושי שלה ומנסה "להרים" לה בכל הזדמנות ולאפשר זמן איכות רק שלנו (או עם בעלי) אך התחושה היא שכמה שלא נותנים לה כלום לא מספיק. היא מביאה אותנו למצבי קצה ופשוט כלום לא מרתיע אותה עד הרגע שהיא נשברת וכאילו רק אז מצליחה לחזור לעצמה. לאחרונה נהיו גם בעיות חברתיות כי היא מציקה לחברות בכיתה, אז גם הדימוי העצמי לא מוסיף. כאשר היא בטוב היא מהממת, וכמובן מקבלת מחמאות בהתאם, אבל ממש קשה לנו. לפעמים נדמה לי שיש לה ממש בעייה נפשית מרוב העוצמות, אך אני מקווה שזה רק התנהגותי. מה הכי נכון לעשות כרגע? תודה רבה!

אין ספק שזה באמת מטלטל מבלבל ובעיקר חסר אונים מול אהבה ודאגה של אמא. אבל באו נחשוב לרגע למה ילד זקוק בעיקר בגיל הזה. א. הכרה במקמו וביכולתו ב. בגבולות. אין ספק שנכנס אח חדש לבית, גם בלי שנרצה התשומת לב עוברת למקום אחר והילד מרגיש שאיבד את מקומו הבטוח, הוא רואה את אמא מתעסק אפ' בדברים קטנים מול אחיו ולו זה נראה כהזנחה שלו ואיבוד המקום הטבעי מול אמא והבית בכלל. ואז לאור המצב אנו נכנסים למצב של רצוי בשביל לפצות אותו על המצב, וזה מאידך מאבד לו את הגבולות ובגלל רגשות אשם אנו הופכים להיות נשלטים במקום מובילים, ולכן הצעתי היא. א. לשוחח עמו על רגשותיו ב. לשקף לו שאנו מבנים מה הוא מרגיש, ג. להסביר לו שלאמא יש מקום בלב לכולם ובעיקר לו. וכן להמשיך בזמן איכות, אבל לצד זה לעמוד על הגבולות הבררוים של הבית, בהצלחה.!

שלום לך, ואם להוסיף על דברי הגולשת הנחמדה :) אני חושבת שביתך תוכל להפיק תועלת רבה מטיפול פרטני. דרך הקופות ישנם טיפולים מסובסדים, ומאחר והטיפול לא אמור להיות "מורכב" אלא באמת עולה בעקבות בעית הסתגלות למצב חיים חדש, לא צריך לחפש את "המומחה הכי גדול בתחום" אלא באמת לאפשר לה מקום בטוח משלה בתוכו תוכל להראות ושאתם ההורים תיקחו בו חלק אחת לחודש בערך כדי לקבל הכוונה ויעוץ הורי. כל טוב, ירדן פרידון ברשף פסיכולוגית קלינית מומחית ילדים מתבגרים ומבוגרים 0523873044

שלום רב פרופ': בת 32, הריון ראשון (לאחר המתנה ממושכת), בדיקות תקינות. רופא חדש אליו עברתי טוען כי בשל BMI גבוה (35) עליי ליטול אספירין 100 מ"ג מדי יום למניעת רעלת. מאוד חוששת. המתנתי להריון ארוכות, וחוששת מכך שמדובר בהמלצה חדשה שטרם נבדקה וכו'. האם BMI לכשעצמו מצדיק נטילת אספירין? אם אין סיכון בעצם הנטילה וכדאי לוותר (באין גורמי סיכון אחרים)? מופתעת שהרופא הקודם אצלו הייתי במעקב 3 חודשים לא אמר דבר... אודה להכוונתך!

אני בדעתו של רופאך הנוכחי: אספירין במינון של 100 מג לפחות מונע במידה רבה רעלת הריון. איני רואה סיכון בנטילת תרופה זו.

תודה מקרב לב על תגובתך פרופ'. אם זו לא חוצפה, אוכל רק לשאול האם זה בסדר שהתחלתי את האספירין רק בשבוע 17, אם יש עדיין טען ללקיחתו? כלומר, קראתי שרצוי עד שבוע 16 לכל המאוחר... תודה רבה שוב!