בדיקת משקל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בדיקת MRI: כל מה שצריך לדעת

MRI היא בדיקת דימות לזיהוי מחלות וגידולים, ברמת דיוק גבוהה מאד. החסרונות העיקריים: הבדיקה לעיתים ארוכה, המכשיר רגיש לתזוזה של המטופל וזמן ההמתנה ארוך בדיקת MRI - Magnetic Resonance Imaging - היא בדיקה המבצעת סריקה בלתי פולשנית, של האיברים הפנימיים בגוף האדם, בעזרת תהודה מגנטית, במטרה לזהות מחלות (לרבות גידולים סרטניים). בהתאם לאיבר הנבדק ולמטרת הבדיקה, MRI מספקת סדרות של תמונות; סך הכל, בכל סריקה, מתקבלות מאות עד אלפי תמונות. בדיקת MRI פותחה על בסיס העובדה שכ-70% מגוף האדם מכיל מולקולות של מים (כפי שיוסבר להלן). לכן, הבדיקה מצוינת לאיברים המכילים הרבה מים (מוח, כבד, טחול, כליות, לבלב, כלי דם וסחוסים). הבדיקה פחות מתאימה לאיברים בהם יש אוויר (כדוגמת הריאות) ולעצמות שהן מסוידות (אם כי את מח העצם רואים מצוין). יצוין כי מכשירי ה-MRI השתכללו מאד בשנים האחרונות - ולכן הבדיקה מדויקת יותר וחיונית לזיהוי מגוון מחלות. במהלך סריקת...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לבדיקת משקל

בדיקות - תמונת המחשה
בדיקות הלבנת שיניים, טיפול בנחירות, העלמת נימי דם, מיצוק עור הפנים חידוש רקמת המזודרם וטיפולים...
ללמוד עוד על בדיקת משקל
בדיקת MRI: כל מה שצריך לדעת-תמונה

MRI היא בדיקת דימות לזיהוי מחלות וגידולים, ברמת דיוק גבוהה...

מאת: ד"ר ענת...
29/04/2018
בדיקה: הערכת משקל העובר-תמונה

עובר קטן מדי או גדול מדי עלול להיות חשוף למגוון סיבוכים...

מאת: ד"ר דוד סגל
08/11/2016
מה מצב הבריאות שלכם?-תמונה

תהליך ההזדקנות מתחיל כבר בשנות העשרים לחיינו. הקפדה מוקדמת...

מאת: ד"ר איתי...
28/10/2014
בדיקות אולטרסאונד בהריון: מדריך-תמונה

אילו בדיקות אולטראסאונד יש לעשות בזמן הריון? מה חשיבותה של...

מאת: ד"ר אלון...
04/01/2016
אולי יענין אותך לדעת...
בדיקת MRI: כל מה שצריך לדעת - תמונה
בדיקת MRI: כל מה שצריך לדעת
MRI היא בדיקת דימות לזיהוי מחלות וגידולים,...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת משקל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת משקל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, בבדיקה (לאחר שתית בוקר) התקבלה תשובה נמוכה מהנורמה: 1.004 שאר בדיקות השתן תקינות. האם התוצאה תקינה? תודה רבה

המשקל הסגולי מצביע על כך שהשתן מדולל. תואם את העובדה ששתית טרם הבדיקה.

שלום אני בשבוע 30+4 היום היתה לי בדיקת הערכת משקל ונמצא וריקס בגודל 12.5 מ"מ, אבקש הסבר בבקשה (למרות שקיבלתי הסבר אך הייתי לחוצה)על הבעיה הזו, באיזה שלב פחות או יותר מיילדים ? (אני אמורה בע"ה ללדת בהדסה עין כרם) האם יש מצב ללדת לפני שבוע 36 ? איך בדיוק מתבצע הזירוז והאם אפשר שזה יגמר בניתוח קיסרי ??

מה הכוונה בוריקס ?

שלום, היום אני בשבוע 27, יש לי שליה אחורית נמוכה והרופאה ביקשה שאעשה פעמיים א.ס לבדיקת הערכת משקל+ מיקום שיליה פעם ראשונה בשבוע 33 ופעם שנייה בשבוע 37. 1.מעוניינת בפעם אחת או 33 או 37 , מתי עדיף מבחינת אבחנה מדוייקת יותר להערכת משקל? 2. האם אבחון מיקום שיליה יצריך א.ס וגינלי בשני המועדים (שבוע 33 ושבוע 37) לשם אבחון טוב יותר למיקום השיליה. תודה רבה

1. שבוע 37. 2. לעתים. תלוי מה ימצא בשבוע 33.

שלום רב. בני בן השבע בגובה 127 סנטימטר משקל 31.5 בבדיקתהתפתחות הצביעו שהוא חורג במשקל ןנדרשת בדיקה. הוא גברתן ורחב אבל לא נראה שמן. בנוסף מלידה היא די שעיר וגם כיום שעיר בידיים וברגליים בעיקר. בעלי ואני לא שעירים. האם יש סיבה ממה שתיארתי לקחת אותו לבדיקות? אם כן.איזה?

1) בני בן השבע בגובה 127 סנטימטר משקל 31.5 תשובה: מדידת משקל וגובה בודדת אינה מראה אם הוא גדל באופן עקבי, או קצב גדילה מהיר מהרגיל או קצב גדילה נמוך מהרגיל. כדי לדון על גדילה ועל עליה במשקל צריך שתי מדידות בהפרש של 4 חודשים לפחות כדי לדעת האם הגדילה תקינה או שיש בעיה בבדיקתהתפתחות הצביעו שהוא חורג במשקל ןנדרשת בדיקה. הוא גברתן ורחב אבל לא נראה שמן. בנוסף מלידה היא די שעיר וגם כיום שעיר בידיים וברגליים בעיקר. בעלי ואני לא שעירים. האם יש סיבה ממה שתיארתי לקחת אותו לבדיקות? אם כן.איזה?

פני לאנדוקרינולוג ילדים לבדיקה