מכשיר אולטרסאונד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כאב ממקור שרירי: הכל מתחיל ביציבה נכונה

יושבים בזווית לא נוחה מול המחשב? לאורך זמן, הגוף עלול לפתח כאב ממקור שרירי - ולא כתוצאה מדלקת, כמו שרבים סבורים בטעות. החדשות הטובות: טיפול לשיכוך כאב יפתור את הבעיה, ולאחר מכן "חינוך" ליציבה נכונה יקטין את הסיכון להישנות הכאב שלושה סוגי שרירים קיימים בגוף האדם. שריר משורטט, שריר חלק ושריר הלב. שריר חלק נמצא באברים פנימיים ותפקידם לווסת את תפקוד שלהם. שריר הלב מתכווץ באופן עצמוני כדי לייצר את תפוקת הלב. לצורך הכתבה נדון רק בשריר משורטט שהוא חלק נכבד של השלד. בגוף האדם מפוזרים 650 שרירים, שתפקידם להניע ולייצב את הגוף. מכיוון שהשרירים פועלים באופן רצוף במשך כל שעות היממה, פעמים רבות במהלך החיים אנו חווים כאבים אקוטיים ו/או כרוניים שמקורם בשריר אחד או בקבוצות של שרירים. שריר משורטט מתכווץ בשני אופנים עיקריים. התכווצות קונצנטרית, זו התכווצות תקינה כאשר שריר מיצר כח בתכו כדי להתקצר. לעומתה, התכווצות אקסצנטרית בה שריר מתארך תוך כדי מאמץ. התכווצות זו אינה רצויה ויש לה תפקיד חשוב בהתפתחות כאבי שרירים.    בישיבה...
ללמוד עוד על מכשיר אולטרסאונד
בדיקת HyFoSy: יש תחליף לצילום רחם-תמונה

צילום רחם מרתיע אותך? יש אפשרות אחרת: בדיקת HyFoSy, הנעשית...

מאת: ד"ר הר - טוב...
15/01/2019
כאב ממקור שרירי: הכל מתחיל ביציבה נכונה-תמונה

יושבים בזווית לא נוחה מול המחשב? לאורך זמן, הגוף עלול לפתח...

מאת: ד"ר בן נון...
02/09/2019
אולטרסאונד: חידושים טכנולוגיים-תמונה

החידושים הטכנולוגיים המשמעותיים לא פסחו על בדיקות...

מאת: הדמיה...
10/04/2018
ניתוח קטרקט בלייזר: כל החידושים-תמונה

השימוש במכשירי לייזר במסגרת ניתוחי קטרקט מאפשר למנוע...

מאת: ד"ר אליה...
27/03/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למכשיר אולטרסאונד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מכשיר אולטרסאונד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום פרופסור. מאיזה שבוע ניתן להשמיע באולטרסאונד דופק עוברי מבלי שיזיק לעובר ? אני יודעת שניתן לראות דופק משבוע 7 השאלה ממתי אפשר גם לשמוע . תודה על תשובתך.

בעזרת מכשיר אולטראסאונד ברמה טובהת ניתן גם להשמיע דופק החל מאותו זמן שרואים אותו (שבוע 7-8).

שלוש דוקטור.... נעשו לי חודש שעבר בדיקות בזמן המחזור Fsh 14.2 Estrdiol e2- 233 Lh- 5.70 Prolactin 576 ביום השני למחזור זה בוצע בעקבות התשובות הנל רופאת הנשים שלחה אותי שוב לבדיקות דם החודש להלן התשובות . עשיתי ביום השני וביום השלישי להלן התשובות ביום השני Fsh -11.20 Estrdol e2 -268 Lh- 4.20 Protclin- 611 וביום השלישי הקריטי והחשוב. Estrdiol- 316 Lh 5.3 Progesterone-1.8 Fsh 9.9 Prolactin.-985)לא הייתי ערה שעתיים ) אני בחורה בת 27 וחצי . היתי אצל רופא פריון וישר דיבר איתי על זה שזה חריג לגיל שלי ואני צריכה לעשות הקפאת עוברים או ביציות. האם זה גבולי וחד משמעי שהפרופיל הורמנלי לא תקין? או שהוא בסדר בגבול העליון פשוט? אף אחד לא מסביר לי כמו שצריך ומביא את דעתו ורק שולחים אותי לעוד בדיקות ועוד. תודה רבה(:

רמות ה- FSH שלך ללא ספק קצת גבוהות, דבר חריג בגילך. אך מדובר בבדיקה לא מהימנה מספיק ביחס להערכת הרזרבה השחלתית. לכן עדיף לבצע בקביל בדיקות אמינות יותר כמו רמות AMH בדם או AFC (קביעת מספר הזקיקים הקטנים בשחלות באולטראסאונד שמבוצע בתחילת המחזור).

היי דר תודה רבה על המענה המהיר... רציתי לדעת את הבדיקה afc היכן ניתן לעשות אותה אצל הרופאה נשים שלי באופן רגיל? ובאיזה יום של המחזור?

בד"כ עושים אותה ביום 5 למחזור וכל רופא/ת נשים שברשותו מכשיר אולטראסאונד יכול לעשות את הבדיקה.

היי דר שוב אני.. עשיתי בדיקת amh והתשובה יצא 1.4 האם זה הגיוני לאור התשובות של fsh ואסטרדיול? האם עכשיו הפרופיל הורמנלי תקין? מה זה אומר?

עקב הסתיידות קשה בכתף וכאבים בעקבות זאת מעוניינת לרכוש מכשיר אולטראסאונד לטיפול בבית האם זה אפקטיבי ואיזה מומלץ לקנות

ממליץ שתענה לך תשובה המומחית לתחום מכשור טיפולי בבית דורית גרינברג מקווה שהיא נמצאת כאן והיא תענה

דלית יקרה , ישנם שני סוגי אולטרסאונד טיפולי לשימוש ביתי . אולטרסאונד בעל עוצמה גבוהה שמחייב ג׳ל ופעילות סיבובית במשך טיפול קצר של 10 דקות כמו במכונים. ויש אולטרסאונד נמוך עוצמה שמודבק באמצעות מדבקות לגוף ואינו צורך ג׳ל ותנועות סיבוביות אך משך הטיפול 6 שעות ואפשר תוך כדי שינה . אשמח לעזור לך בקביעת המכשיר הנכון עבורך . אין ספק ששימוש באולטרסאונד נכון לטיפול בכאבים במיוחד על רקע דלקתי . אם תרשמי לי מספר טלפון שלך אוכל לשאול אותך כמה שאלות ולייעץ לך נכון יותר .