הפרעה בפרפוזיה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להפרעה בפרפוזיה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הפרעה בפרפוזיה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום , אני בן 23 ולאחרונה חוויתי מספר התקפים לא נעימים של חולשה חזקה הרגשה שקשה להסביר במילים - כאילו עומד להתאלף . הכל התחיל לדעתי לאחר שני מקרים (בפרק זמן של כחצי שנה) בהם חוויתי עילפון לאחר שתיית אלכוהול במקום ציבורי-חשוב לציין שהמינונים לא היו גבוהים ולא נעשו במקרים אלו מעשים קיצוניים בשני המקרים התפניתי לבי"ח לאחר המקרה ושוחררתי לאחר שעות ספורות. לפני כשבוע ביצעתי בדיקת mri מבנה לב לאחר בדיקת אקולב תוצאות הבדיקה : ל הלב MRI להלן ממצאי בדיקת . וכולל שימוש בחומר ניגוד CINE טכניקה: הבדיקה כוללת רצפים שונים, כולל .40-45% EF עם LV התוויה קלינית: אירועים של אובדן הכרה ועייפות. באקו-לב ירידה בתפקוד להמשך בירור בשאלה של מיאוקרדיופטיה. אין בידינו בדיקות קודמות להשוואה במערכת. ממצאים: הרחבה קלה של החדר השמאלי. . מ"מ ברוחב 63 בסוף הדיאסטולה החדר מודד . מ"מ 9 - כ – עובי תקין של שריר הלב בסוף דיאסטולה ירידה קלה וגלובלית של התכווצויות של שריר החדר השמאלי. ללא תנועות פתולוגיות פוקאליות. תפקוד החדר השמאלי: EF: 46%. . מיליליטר 87 :SV . ליטר לדקה 4.9 :CO . מיליליטר 187 :EDV . מיליליטר 100 :ESV אי-ספיקה קלה במסתם המטרלי. ללא עדות לאי-ספיקה או היצרות במסתם האאורטלי. .T2 ללא עדות לאות פתולוגי בשריר החדר השמאלי ברצף ללא הפרעה בפרפוזיה. בשלב מאוחר לאחר הזרקת חומר ניגוד מספר מוקדים קטנים של אות גבוה, לדוגמה בחיבור התחתון של החדר .(1001 סריה 28 מ"מ )חתך 3 הימני לספטום מוקד קטן של האדרה מאוחרת בקוטר . מ"מ 3 ,( גם בקוטר של 1001 סריה 30 מוקד קטן נוסף ולא ספציפי בספטום הקדמי יותר )חתך ממצאים אלו גבוליים מבחינת משמעות ולא ספציפיים. החדר הימני: ללא עדות להפרעה בתנועות של דופן החדר הימני. תפקוד החדר הימני: EF: 40%. . מיליליטר 80 :SV . ליטר לדקה 4.5 :CO . מיליליטר 198 :EDV . מיליליטר 118 :ESV .( מטר מרובע 2.1) BSA - החדר הימני אינו מוגדל בהשוואה ל ללא עדות לתפליט פלאורלי או פריקרדיאלי. .46% של EF . ירידה קלה בתפקוד של החדר השמאלי עם 1 :התרשמות . . ללא עדות להפרעה פוקאלית בתפקוד החדר השמאלי וללא עדות לפגיעה איסכמית 2 . . מוקדים קטנים מאוד של האדרה פתולוגית כמפורט. ממצאים אלו גבוליים מבחינת משמעותם ולא ספציפיים 3 לא ניתן לשלול שרידי מיאוקרדיטיס. אפנה לרופא בקרוב להמשך טיפול אך חשובה לי התייעצות מוקדמת יותר עם גורמים אחרים , לכן אני פונה לאתר , אשמח להסבר קצר על המצב בו אני נמצא וכן הסבר על דרכי הטיפול . מקריאה קצרה באינטרנט הבנתי שכנראה אני סובל מאי-ספיקת לב ויתכן גם שבעבר חליתי בדלקת שריר הלב ,אשמח לפירוט בנושא . תודה!

שלום. אני מכווה שאתה לא מצפה ליעוץ באתר. אני לא אוכל לתת תשובה מבוססת ומפואטת על בדיקות שביצעתה- זאת לא המטרה של הפורום. בקצרה. ישנם ממצאים באקו ו-MRI שדורשים דיון והחלטה על המשך בירור ו/או טיפול. מציע להמשיך אצל רופאים שהפנו אותך לבדיקות.

שלום רב, ביצעתי את הבדיקה עקב כאבים בחזה,לא כאבים חזקים יש לציין. לוקח תרופות ללחץ דם, פרופיקס להפרעות קצב. למרות שאין הפרעות קצב כרוניות(היו מספר ארועים קטנים של פרפור בכמה שנים). ופרדקסה לדילול דם. בהמלצת פרופסור בכיר הופנתי למיפוי לב. אני קצת לא יודע איך לרשום כאן את התוצאות אז אני מתנצל מראש. אקג במנוחה:תקין בזמן דיפרידמול:ללא צניחת ST פרופוזיה מיקלרדאלית - הודגם פגם מילוי קל והפיך חלקית באזור אינפרו-אפיקלי.LAD אסכמיה קלה,אין אוטם.אשמח אם תסביר לי מה זה אומר. summed stress score 3 -4.4% summed rest score 1 -1.5% summed difference score 2 -2.9% תפקוד חדר שמאל: חדר שמאל תקין בגודלו לאחר דיפרידמול ובמנוחה.התכווצותו הגלובלית והאזורית תקינה ובמנוחה ולאחר דיפירדימול. בסיכום נרשם: הבדיקה בוצעה עם דיפידרימול ומאמץ עקב: אי יכולת של הנבדק לבצע מבחן מאמץ מלא. ופה יש משהו שלא הבנתי, עשיתי את הבדיקה ושאלו אותי אם אני יכול יותר מהר במאמץ ואמרתי כן ועשיתי.סה"כ 8 דקות.האם תוכל להסביר לי מה זאת אומרת? תגובה קלינית:לא אסכמית תגובה אלקטרוקרדיוגרפית:לא אסכמית איכות ההדמיה:טובה המיפוי:לא תקין קרוב לוודאי.מה זאת אומרת? ממצאי המיפוי:1.חשד לאסכמיה קלה מאד באזרו אינפרו-אפיקלי.הממצא גבולי.קטן מ 5% מדופן החדר השמאלי.מתאים לתפוצה של LAD DISTAL. 2.לא הודגמה הפרעה בפרפוזיה באזורים אחרים. 3.התככוצותו הגלובלית והאזורית של החדר השמאלי תקינה. שכחתי לציין אני בן 63.האם יש צורך בצינתור? האם יש צורך באיזה שהם פעולות? אני מודה לך מראש,מצטער אם זה מסורבל.

הופנית למיפוי ע"י " פרופסור בכיר " אז מן הראוי שתחזור אליו עם תוצאות הבדיקה ותקבל הסבר על תוצאותיה ובכל זאת - בצעת מיפוי עם דיפירידמול ולא במאמץ כי מישהו התרשם שאתה לא יכול לעשות מאמץ. בבדיקה עם דיפירידמול אין חשיבות לזמן ואם אתה יכול לעשות מאמץ יותר גדול בבדיקה יש חשד שאזור קטן בחדר שמאל, אזור שמסופק ע"י העורק הקדמי היורד בקצהו בזמן מאמץ סובל מחוסר הספקת דם - אסכמיה. מאחר וכמות האסכמיה קלה מאד אין צורך קקוב לודאי בצינתור ,יש לטפל בגורמי הסיכון ואם יש לך כאבים בחזה בתרופות נוגדות תעוקה. והשאר יוסבר לך מן הסתם ע"י הקרדיולוג שלך.

שלום בן 41 נשלחתי לבדיקת מיפוי לב במאמץ בגלל: RISK FACTORS SHORTNESS OF BREATH EKG QS IN ANTERIOR WALL RULE OUT CORONARY ARTERY DISEASE כמו כן ידוע על גלי T שליליים אצלי מזה שנים (בעבר ביצעתי מבחן מאמץואקו רגיל, והיה תקין) המיפוי בוצע בשלב אחד בלבד, צילום לאחר מאמץ. בדיקת המאמץ: ל"ד במנוחה - 140/90 דופק במנוחה - 97 ל"ד בסוף המאמץ - 220-80 בוצע מאמץ של 10:00 דקו, עד לדופק מירבי של 160 לדקה, המהווה 90 % מהדופק המקסימלי לגיל. הרדיואיזוטופ הוזרק לאחר 9:00 דקות, בדופק 151. המאמץ הופסק עקב - השגת דופק מטרה. תלונות בעת המאמץ - עייפות תרשים הא.ק.ג. הבסיסי: שינויים ST/T בלתי ספציפיים. תרשים א.ק.ג.במאמץ סגמנט ST צניחות ST מסוג downslope ממ 5-L 3-2 AVF V 6 תוצאות מיפוי: פרפוזיה של שריר הלב תקינה בכל האזורים, ללא עדות לאיסכמיה. לא היתה הרחבה של החדר השמאלי. post stress LVEF= 76% תנועת שריר הלב תקינות בכל האזורים. לסיכום: המיפוי קרוב לודאי תקין הממצאים שבמיפוי אינם תומכים בהימצאות מחלה כלילית משמעותית שאלתי היא: האם בדיקת המאמץ תקינה? מה זה הצניחותST שהיו? מבחינת לחץ הדם זה תקין ? (זה נמדד בעמידה, ככל הנראה גם התרגשתי, אולי זה קשור גם לדוק הגבוה שאיתו התחלתי את הבדיקה) 220/80 זה נורמלי לאחר מאמץ? האם אפשר ללמוד משהו על הכושר שלי ממבחן המאמץ? (אציין שיש לי עודף משקל) תוצאות המיפוי חד משמעיות שזה תקין? מה זה הפוסט סטרס? הצילום של המיפוי בוצע בסביבות 40 דקות או יותר לאחר הזרקת החומר, זה בסדר? תודה רבה

שלום רב, תודה על פנייתך. 1. לא, היה שינוי באקג. לעיתים צביעה על הפרעה בזילוח דם לשריר הלב. 2. לא. עלית חריגהש של לד סיסטולי בשיא מאמץ, 220 ממכ. 3. כושר אארובי טוב 4. קרוב לוודאי תקין, כשלון התשובה, אין חד שממעי בבדיקה זו, כש רגישות שלה סביב 80%. בנוסף מרכיב אחר של הבדיקה לא תקין - אקג. 5. לאחר דחק/ לאחר ממאמץ במקרה שלך 6. פרוטוקול לפי מקובל באותו מקום - יש לוודא את זמן מדוייק של ביוצע צילומים. בלי קשר, פה נא לבדיקת קרדיולוג. בברכה, דר דדשב

שלום רב בן 28 , רציתי לשאול אני סובל מסטרס ,מתח ,לחץ ,חרדה ברמה גבוהה שפוגעת לי באיכות החיים בצורה משמעותית ( קריירה, פנאי, לימודים, זוגיות) כדי להפחית את החרדה אני נוטל כדור של פקסאט 10 מ"ג ,במאמץ פיזי וחשיבתי( בזמן לחץ) אני מרגיש חוסר זרימה של הדם- טשטוש, חוסר אוויר שלאחר המאמץ ישנם תחושות לא נעימות של כאב ראש גלי חום כאבים על עמוד השדרה כאב בצידו הימיני בראש, אני טוען שהקולטנים בציר HPA במוח נפגעו , רציתי לשאול האם דרך מיפוי מוח ספקט ניתן לראות פגיעה בקולטנים , והאם טיפול בתא לחץ יכול להועיל ? פניתי דרך רופא משפחה לכל גורם אפשרי ללא הצלחה , אגב אני מאובחן כסובל מהפרעת קשב וריכוז, ויש לי בעיה בזכרון בטווח הקצר . אשמח לשמוע את דעתך בנושא.

שלום בדיקה מיפוי מוח -SPECT לא בודקת ספציפית"קולטנים". הבדיקה בודקת פרפוזיה ברקמת המוח. במידה וקיימת ירידה בפרפוזיה באזור מסוים של המוח הדבר יכול לרמז על פגיעה באותו איזור. צורה ופיזור של הפרעה בפרפוזיה יכול לעזור בהבנה של סוג הפגיעה וחומרת הפגיעה. ממליץ להבדק ע"י רופא נוירולוג בברכה ד"ר חייגרכט