ברונכיטיס כרוני: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

זעתר - אנטיביוטיקה מהטבע

הוא לא רק טעים, הוא גם מחטא, מרפא ומשכך כאבים. הזעתר, ששימש במשך דורות כצמח מרפא, זוכה לגושפנקה מדעית אנטיביוטיקה, משככי הכאבים, נוגדי החום והדלקת - הם חלק מהתרופות המלוות אותנו בשגרת החורף. תרופות אלה מציעות טיפול מיידי המתאים לסגנון החיים המודרני של מרבית המשפחות בישראל. אך אליה וקוץ בה, התרופות הקונבנציונליות אומנם מטפלות בסימפטומים השונים, אך הן מחלישות את המערכת החיסונית של הגוף ואף יכולות לגרום לנזקים. מגמת החזרה לטבע שתופסת תאוצה בשנים האחרונות גורמת לציבור לחפש את המענה הטיפולי והתרופתי הטבעי. הביקוש למוצרים אלה מניע את אנשי המחקר לחזור ולבדוק את צמחי ארץ ישראל ולהציע לקהל הרחב את האלטרנטיבה הטבעית. הוא טוב, ולא רק על הפיתה מחקר חדש של מנהל המחקר החקלאי במכון וולקני מצא כי הזעתר הישראלי, המופק מצמח האזוב המצוי, טוב ויעיל יותר מאנטיביוטיקה. מהמחקר עולה כי חומרי הטעם בצמח,...
ללמוד עוד על ברונכיטיס כרוני
ברונכיטיס: גורמים, אבחון וטיפול-תמונה

ברונכיטיס היא דלקת של סימפונות הריאות. מהם גורמיה? מי...

מאת: ד"ר דרור...
07/12/2015
זעתר - אנטיביוטיקה מהטבע-תמונה

הוא לא רק טעים, הוא גם מחטא, מרפא ומשכך כאבים. הזעתר, ששימש...

מאת: שמחה עזריאל...
12/02/2009
חיסון נגד שפעת: בעד או נגד?-תמונה

מתכוננים לחורף: חיסון נגד שפעת מומלץ לחולים במחלות כרוניות,...

מאת: מערכת zap...
02/11/2008
COPD - מחלת ריאות חסימתית-תמונה

כשהאוויר נגמר, השיעול נמשך והשפעת מתארכת, ייתכן שמדובר...

מאת: מערכת zap...
12/02/2009
אולי יענין אותך לדעת...
בדיקת תפקודי ריאות - תמונה
בדיקת תפקודי ריאות
מדריך בדיקות רפואיות: בדיקת תפקודי ריאות...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לברונכיטיס כרוני?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ברונכיטיס כרוני: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי לפני כשבוע ימים לערך הוחלף לי טיפול הייתי על רלבר 184/22 וכרגע על טיפול אחר בפוסטר משאף 2 שאיפות פעמיים ביום וכן אינהלציות עם פליקסוטייד נובלוס אירובנט ונטולין 3 פעמיים ביום בעקבות החרפת המצב הנשימתי נאמר שעליי להמשיך כל הזמן עם אינהלציות כמו כן מקבלת סינגולייר כדור בלילה השאלה מה ההבדל בן רלבר ופוסטר והאם הטיפול בפוסטר מיועד לברונכיטיס במינון שקבעו מה דעתך תודה

שלום, ההבדלים בין רלבר לפוסטר אינם מהותיים ומדובר בתרופות דומות מאותה קבוצה. בכל זאת יש הבדלים, פוסטר הוא משאף ספריי ורלבר אבקה. פוסטר ניתן פעמיים ליום ורלבר פעם אחת. התגובה של פוסטר מהירה יותר והוא מכיל חלקיקים קטנים יותר. בסיכומו של דבר, לדעתי כל חולה משתמש במה שמהוא מרגיש איתו נוח יותר. הטיפולים הללו מיועדיפ לרוב ל COPD ולאסתמה ולא לברונכיטיס כרונית

שלום. כבר מזה 25 שנה אני סובלת מדלקות ריאות חוזרות.. דלקות ריאות או ברונכיט (לסירוגין). מערכת החיסונית שלי בסדר.. אך כאשר אני נדבקת, אפילו בשפעת פשוטה או התקררות, בין הלילה ההתקררות הופכת לדלקת ריאות. וכך פעמיים, שלוש בשנה. כבר קרוב לשנתיים אני ממתינה לחיסון נגד דלקת ריאות, אך היום נאמר לי כי איני זכאית. החורף מתקרב ואינני מחוסנת.. התורים לבדיקות תפקודי הנשימה רחוקים (בסוף ינואר).. האם ניתן לקבל דלקת ריאות באופן פרטי? ביוזמתי?

שלום, את צריכה מרשם מרופא המשפחה. במידה שאת סובלת משיעול במשך 3 חודשים ברציפות במשך שנתיים הרי שיש לך ברונכיטיס כרונית ואת יכולה לקבל את החסון במסגרת הסל.

שואל עבור אימי בת 59, לפני 3 שבועות שפעת/זיהום ויראלי, מאז שיעולים ריפלוקס קוצר נשימה והקאות בעיקר בלילה, התעוררות לפחות פעם בלילה עם התקף קוצר נשימה חריף, היו 3 התקפים עם הקאה חריפה הרופא איבחן ברונכיטיס אקוטי ו GERD, צילום חזה יצא תקין ללא דלקת ריאות רופאת משפחה סירבה להפנות למיון ואחרי ויכוח נתנה כדורים OMEPRADEX ו REKOD, אימי טרם לקחה מחשש לתופעות לוואי מאז עבר שבוע והתסמינים ממשיכים, בהקאה אחרונה הלילה יצא דם האם המצב מסוכן/מחייב פניה למיון? לגבי התרופות חייב לקחת?

שלום, אומפרדקס היא תרופה נגד חומציות ורקוד נגד שיעול. נראה לי שהתרופות יכולות לעזור. אם אין מצב חירום של קושי משמעותי בנשימה או של הקאה דמית לא הייתי פונה למיון. כדאי לעשות בדיקות דם ואם יש סימני דלקת לבקש אנטיביוטיקה.

צירפתי בדיקות מיון מאתמול, בבדיקת דם CRP גבוה אבל לא נתנו אנטיביוטיקה, זה מתחייב? (השפעת החלה מוירוס) כרגע יש חום קל וסימנים קלים של הצטננות כנראה חזרו דרך הדבקה איזה טיפול יותר בטוח האינהלציה או 2 הכדורים? מותר לשלב סירופ לשיעול?

שלום, הטיפולים בטוחים. האינהלציות יותר בשביל קוצר הנשימה והכדורים לשיעול ולליחה. אפשר לשלב סירופ.

לכדור REKOD יש אזהרה של משרד הבריאות שהוא גורם לדיכוי נשימה ומוות: https://www.health.gov.il/NewsAndEvents/Recall_drugs/DocLib1/codeine.pdf ואומפרדקס שהוא מסרטן: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5038653,00.html הסיכון הוא רק בשימוש ממושך (במחלה כרונית)? או גם אם לוקחים לזמן קצר?

גיל 60, לפני שבועיים זיהום ויראלי, מאז שיעולים/קוצר נשימה בעיקר בלילה, התעוררות לפחות פעם בלילה עם התקף קוצר נשימה חריף, היו שני התקפים עם הקאה חריפה, רופא משפחה איבחן ברונכיטיס אקוטי ו GERD ושלח לצילום חזה, לא נמצאה דלקת ריאות התסמינים החלו רק מאז תחילת הזיהום מה יכול להיות הסיבה והאם המצב מסוכן/מחייב פניה למיון?

מניח שאם נבדקת עי רופא המשפחה המצב אינו מסכן חיים אחרת היה מגיב בהתאם ומפנה להמשך בירור במסגרת חדר מיון. בכל מקרה של הימשכות התסמינים או החמרה שלהם מומלץ לעדכן את רופא המשפחה ולבצע הערכה מחודשת במסגרת המתאימה