טיפול בתאי גזע: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כיצד תורמים תאי גזע בטיפול נגד שחיקת סחוס?

סובלים מבעיות מפרקים וברכיים? חולמים לעשות מסלול טיול אבל נשארים על הספה? ד"ר רון ארבל, מומחה בכירורגיה אורתופדית וחוקר בשנים האחרונות פגיעות סחוס וכיצד ניתן לטפל בהן באמצעות תאי גזע הטעות הרווחת לגבי הסחוס היא כי הוא לא ניתן לטיפול, אך לסחוס יש יכולת ריפוי עצמית מופלאה. בדרך כלל אנחנו לא כ"כ מאפשרים לו להביא לידי ביטוי יכולת זו, או שמבצעים ניתוח להחלפת ברך, כלומר, במקום סחוס משתילים מתכת ופלסטיק, וזה מה שעדיין מקובל ברוב המקומות. אולם, בשנים האחרונות התפתחו טיפולים ביולוגיים, כדי לעצור או להאט משמעותית את שחיקת הסחוס ולדחות או אף לייתר את הצורך בהחלפות המפרקים. ישנם טיפולים רבים כגון השתלות סחוס וטיפולים ביולוגיים נוספים בצורות עיבוד שונות, ובין היתר, אחד התחומים שנבדקו ועדיין נבדקים, הוא תחום תאי הגזע. מה הקשר בין תאי גזע לסחוס? ישנם סוגים שונים של תאי גזע. במקרה של טיפולי הסחוס ומערכת השלד, מדברים על תאים מזנכימלים (mesenchymal stem cells). תאים אלו...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לטיפול בתאי גזע

השתלת דם טבורי - תמונת המחשה
השתלת דם טבורי לנגיף הקורונה השפעה משמעותית על השתלות מוח עצם וטיפולים תאיים. נמצא כי הסיבוכים לאחר ה...
ללמוד עוד על טיפול בתאי גזע
פיסטולה פריאנלית: כל הטיפולים והחידושים-תמונה

סובלים מפיסטולה פריאנלית? אתם בוודאי יודעים עד כמה התופעה...

מאת: פרופ'...
19/10/2017
כיצד תורמים תאי גזע בטיפול נגד שחיקת סחוס?-תמונה

סובלים מבעיות מפרקים וברכיים? חולמים לעשות מסלול טיול אבל...

מאת: ד"ר רון ארבל...
11/08/2020
השילוש האסתטי: לייזר, PRP וחומצה היאלורונית-תמונה

המילה האחרונה בטיפולי אסתטיקת העור הם טיפולים משולבים...

מאת: ד"ר לוי...
10/12/2018
טיפול בתאי גזע לאיחוי שברים-תמונה

הטיפול החדשני שבא לאחר ניסי במרכז הדסה, מתבסס על תאי גזע...

מאת: מערכת zap...
12/06/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטיפול בתאי גזע?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טיפול בתאי גזע: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני כחמש שנים נפלתי מגובה ומעוצמת הנפילה נגרמו שלושה שברים בחוליות דחיסה בt3 וburst בגבהים t8 and t11. שני האחרונים ללא מעורבות נוירולוגית משמעותית בשתי החוליות האחרונות מדובר בnon union עד היום. האם קיים מקרה בו בוצע טיפול על ידי תאי גזע מזנכימליים גם לשברים ישנים שלא התאחו. אם כן מה סיכוי הריפוי ומה מידת הסיכונים בין אם זיהומיים ו/ או שיקומיים.

הטיפול העתיק בשבר לא מאוחה הנו השתלת עצם שבו משתילים בין השאר תאי גזע. אין עדיין שיטת טיפול מעשית שבה קוצרים תאי גזע , מרבים אותם ומשתילים . ברמה המחקרית יש ים של עבודות

תודה רבה

שלום האים יש טיפול מוכח בפיברומיאלגיה ? לאחר שנואשנו מכשלון הטיפול תרופתי , ניסינו עשרות טיפולים מוכרים יותר או פחות , אני מבקשת מיידע על טיפול באמצעות תאי גזע . פרטים נוספים : גבר בגיל 30+ שסובל מ 100% נכות עקב פיברומיאלגיה שהחלה בכפות הידיים והתפתחה בשלבים אשמח למיידע על כל טיפול חדשני שיכול להחזיר את החיים למסלולם ידוע לי שישראל מובילה בתחום ואני מבקשת מיידע והכוונה תודה וחג שמח

שלום, איני מכירה טיפול בתאי גזע לפיברומיאלגיה.

שלום, ב2017 נותחתי לחוט סטון רופף בשל פיסטולה מורכבת מהמעי ועד לשפת הנרתיק השמאלית. כיום עדיין יש חוט. אני מתלבטת על אופציות ניתוחיות שהוצאו לי: דבק, פלג, להישאר עם הסטון לכל חיי, תאי גזע. שאלתי: 1. מה אחוזי ההצלחה של הניתוחים הללו בפיסטולות מורכבות. האם עדף להישאר עם סטון? 2. האם ניתן לבצע ניתוחים אלו בהרדמה ספינאלית ולא כללית? 3. האם טיפול בתאי גזע רלוונטי? אם כן אני מוכנה לשלם פרטי ולבצע, השאלה כיצד ולמי לפנות על אף שאין לי קרהון. תודה.

קשה לענות על השאלה ללא כל המידע, ללא בדיקות ההדמייה שעברת וללא בדיקה גופנית. אחוזי ההצלחה של הפעולות שהזכרת בשאלה אינם מרשימים (בלשון עדינה...). צריך להבין את מהלך הפיסטולה ואיך עובר בתוכה הסיטון כדי להעריך איזו כמות רקמה הוא "עוטף", להעריך אם ניתן לקצר את המהלך שלו ובהמשך להדק אותו ועוד. בקיצור שאלתך מורכבת מידי לפורום ומצריכה הכרה מעמיקה של המצב כדי לענות עליה בצורה רצינית.

שלום רב אחותי חולה ב rp פרופסור חמו מהדסה בדק אותה והציע ניתולףח בו מזריקים תאי גזע האם טיפול זה יעיל? מאושר ? זה מחקר ? האם לבצע?

שלום רב, למיטב ידיעתי עדיין לא מבצעים השתלות תאי גזע ב RP בארץ במסגרת במחקר. הטיפול נמצא עדיין בשלבים התחלתיים ומחקריים בעולם.