כירורגיה של הטחול: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הכל על: הטחול

כשאנחנו ברחם אמנו, הטחול מייצר את כל כדוריות הדם שלנו. אחרי הלידה, התפקיד הזה עובר למוח העצם והטחול מקבל את האחריות על טיהור הדם ועל פעולות חשובות נוספות עובדות חשובות על הטחול הטחול ממוקם בבטן העליונה משמאל מתחת לצלעות. צבעו אדום כהה. הטחול מופיע בעובר החל מהשבוע החמישי. משקלו באדם מבוגר כ-150 גרם, והוא יורד עם הגיל. אספקת הדם לטחול היא דרך עורק הטחול, דרכו עוברים כ-150 ליטרים של דם ביום. הטחול נחלק למספר אזורים המורכבים מתאים שונים: תאים השייכים למערכת האחראית על סילוק חיידקים ושאר חומרים זרים מזרם הדם, תאי מערכת החיסון והחלק האדום בו כלי-דם רבים. הטחול נראה היטב בבדיקת אולטרסאונד, כאשר גודל תקין של הטחול הינו סביב 12 ס"מ באדם מבוגר.   טחול. משקלו באדם מבוגר כ-150 גרם, והוא יורד עם הגיל. אילוסטרציה: שאטרסטוק   תפקידי הטחול בתוך הטחול נמצא 1% מנפח הדם, עם כמות גדולה של טסיות, תאי פלסמה ומונוציטים. בתקופה העוברית, החל מהחודש...
ללמוד עוד על כירורגיה של הטחול
הכל על: הטחול-תמונה

כשאנחנו ברחם אמנו, הטחול מייצר את כל כדוריות הדם שלנו. אחרי...

מאת: ד"ר אוולין...
07/01/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכירורגיה של הטחול?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כירורגיה של הטחול: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לד"ר שלום רב! עשיתי בדיקת US (על-קולית) של הכליות ודרכי השתן: ממצאי לוואי - טחול מוגדל 15.6 ס"מ, מרקם אחיד, ללא גודש בשערו. בדיקת US של מפשעה שמאלית: הבדיקה בוצעה בשכיבה ובתנאי ולסלבה: הודגם בקע אינגוונלי ברוחב 1.3 ס"מ, עם כניסת תוכן אקוגני בתוכו. קודם כל אשמח אם תסביר לי מה בדיוק אומרים כל המושגים המסובכים האלה? שנית כל מה ההשפעות שלהם? האם יש דרכים לטפל בבעיות אלו חוץ מניתוח או למנוע כאבים בדרכים שונות? האם לטחול המוגדל יש קשר לזה שהייתי חולה במחלת הנשיקה ולקחתי הרבה אנטיביוטיקה?

שלום יצחק סונר של המפשעה - בקע - הרניה , הטיפול היחידי - ניתוח . טחול מוגדל - לא קשור לבקע - מעקב בלבד יכול להיות בהמשך למחלת הנשיקה.

פורומים בנושא כירורגיה של הטחול
פורום נוירוכירורגיה
מנהלי הפורום יענו על שאלות בנושאים הנוגעים לגידולי מח בסיס גולגולת ועמוד...
פורום כירורגיית ילדים
ד"ר דני ירדני ישיב לגולשים על שאלות מגוונות בתחום כירורגיית ילדים
פורום כלי דם ורידים
ד"ר רם אברהמי יענה על בעיות ומחלות כלי דם - עורקים, ורידים וכלי לימפה -...