אוטם בטחול: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאוטם בטחול?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אוטם בטחול: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

תודה על תשובתך. רציתי לשאול שאלה נוספת: האם התוצאות של D-DIMER TEST, יכולות לשלול תסחיף/ אוטם בטחול? אמנם לדברי הרופאים בביה"ח הנושא נשלל ע"י הC.T אבל יש גם טעויות לפעמים. תודה .

CT היא בדיקה ספציפית יותר מDDIMER לאיתור אוטם בטחול או תסחיף ריאתי.

שלום רב, אחי בן ה - 37 מאושפז בבי"ח בשל אוטם בטחול. חולה במחלת הבכצ'ט. אמי, ז"ל נפטרה ממחלת כבד. האם יש קשר בן המחלה של אחי לבן מחלתה של אימי?האם זוהי מחלה גנטית ומה הטיפול הניתן לכך? תודה.

שלום זה איננו הפורום המתאים התייעצי עם פורום למחלות אוטואימוניות

שלום בתי במהלך שירותה הצבאי לקתה בחום ממושך , הרופא היה משוכנע שזו מחלת הנשיקה.... הבדיקות התעכבו ולבסוף , סטרפטוקוק גרם לאנדוקרדיטס חריף, היא טופלה באנטיביוטיקה ושוחררה וכעבור שלושה ימים חזרה בבהילות לבית החולים , הסתבר שעברה אמבוליה שגרמה לאוטם בטחול. ב-26 באוקטובר 2009 עברה ניתוח מוצלח חירום לסילוק הזיהום שהיה גדול מאד ומובילי- במסתם ולמרבה המזל עברה תיקןן בלבדולא היה צורך בהחךפת המסתם. במשך חודשים היא קבלה אנטיביוטיקה בפיק ליין בבית, מיד לאחר הניתוח התפתח פריקרדיטיס במעטפת הלב והיא קבלה קולכצין). כיום היא מקבלת באופן סדיר נורמיטן ואספירין. היא עברה סיטי בטן ראשון באוקטובר בו זיהו את האוטם ונוסף בדצמבר 2009 שהראה שיפור. מאז הניתוח היא הייתה חולה ואף "חטפה" פעם אחת נוספת פריקרדיטיס ולאחר זמן מה סבלה מהתקף חזק ביותר של כאבים שדמה לכאבים שהיו כשקבלה פריקרדיטיס,אך הסתבר בבית החולים שיש לה אבנים בכיס המרה והייתה דלקת חריפה שחלפה. איך עוקבים אחר הטחול, האם הוא אמור לחזור למצבו הקודם, או להישאר כך בתוך הגוף ולא לעורר בעיות. האם יש טעם כעת(וצורך),כעבור שנתיים+ מהאחרון לערוך סיטי בטן נוסף, או בדיקה אחרת? בברכה מרגרט

בד"כ עם סילוק הזיהום עם הזמן הטחול חוזר פחות או יותר למצבו הרגיל. אם רואים את האוטם בסונאר לעיתים די בבדיקה זו למעקב

בס"ד שלום שנה טובה חולת שחמת כבד אני היום שלושה חודשים לאחר ניתוח שרוול שוקלת 76 ק"ג לפני הניתוח 95 ק"ג ב 12.7 עברתי סיטי עקב כאבים וגילו לי אוטם בטחול - לא היה לפני הניתוח *** להלן תשובת סיטי 12.7 כבד מוגדל משרעתו כ 21.5 ס"מ ומרקמו שומני . סמני לחץ דם פורטלים הכוללים ספלנומגליה ודליות פרי אזופגיאליות , פרי גסטריות ובסמוך לטחול. כבד שחמתי עם סמני יתר לחץ דם פורטלי כולל דליות וספלנומגליה , נודולורי באופן גס.טחול מוגדל היפודנסיות פריפרית בצורת משולש 8.1 ס"מ יכולה להתאים לאוטם , דליות אוטם בטחול. כליה שמאלית דחוקה מטה ע"י הטחול המוגדל ********************************************** עשיתי אולטרסאונד איברים ב27.9 אני לא יודעת מה לעשות עם התשובה של האוטלרסאונד להלן התשובה: הכבד אינו מוגדל גבולות לובולריות מרקמו לא הומוגני מאוד מגורגר הודגמו מספר רב של מוקדים היפואקוגניים ברובו והיפראקוגניים בהיקף עד בקוטר כ 1.5 ס"מ מפוזרים על פני שתי אונות, לא וואסקולריים כיס מרה תקין ללא אבנים בתוכו דרכי מרה בקוטר תקין הדגמת הלבלב חלקית בלבד, עקב ריבוי גזים במעי אין עדות לקשריות לימפה רטרופריטונאליות מוגדלות. הטחול מוגדל במידה בינונית,אורכו כ - 21.0 ס"מ מרקמו הומוגני, פרט לתהליך היפואקוגני בקוטב תחתון של הטחול בגודל כ -4.1 *2.3 ס"מ עם גבולות מעט היפראקוגניים לא וואסקולרי הממצא חשוד לאוטם - ממצא חדש כליות בגודל דומה ותקין אין עדות בכליות לגושים סולידיים אבנים או הידרונפרוזיס. סיכום: ללא שינוי משמעותי בהשוואה לבדיקה קודמת. מה זה אומר ?????? מה לעשות ??

מדובר בשחמת הכבד שגורמת לכל מני תופעות ובניהן הדליות והטחול המוגדל. האוטם בטחול יכול להיות קשור לניתוח או לשחמת בכל מקרה מומלץ על מעקב. אני ממליץ לפנות למעקב רופא כבד לשם תכנון המשך המעקב ומעבר יסודי על כל הבדיקות