ניתוח פיסטולה אנאלית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פיסטולה בפי הטבעת: דרכי טיפול

פיסטולה בפי הטבעת (פריאנאלית) פוגעת באיכות החיים ועלולה לגרום לסיבוכים קשים ובלתי נעימים. בין הטיפולים השונים: סיטון (seton), פלאפ (Flap) וליפט (L.I.F.T) פיסטולה היא תעלה קטנה, הנוצרת בין שני אברי גוף, או בינם לבין הרקמה החיצונית של הגוף - תעלה הגורמת להפרשות ומעבר חיידקים המייצרים זיהום. פיסטולה בפי הטבעת (פריאנאלית) היא תעלה קטנה הנוצרת בין קצה תעלת פי הטבעת, לבין הרקמה החיצונית הסמוכה. פיסטולה עלולה להיות כרוכה בסיבוכים - ומומלץ לטפל בה בהקדם. על פיסטולה ועל הטיפול בה, נרחיב במאמר זה. אחד התסמינים הם כאבים עזים ליד פי הטבעת. צילום: שאטרסטוק   מה גורם להיווצרות הפיסטולה הפריאנלית?פי הטבעת (הרקטום) נמצא בקצה מערכת העיכול - ודרכו מופרשת הצואה מן הגוף, החוצה. קצות תעלת הפיסטולה הפריאנלית נראים כחורים קטנים על פני שטח העור, שסביב פי הטבעת; ודרכם עוברים שאריות צואה / חיידקים פנימה - ויוצרים זיהומים.הפיסטולה היא פתולוגית - והיא...
ללמוד עוד על ניתוח פיסטולה אנאלית
פיסטולה בפי הטבעת: דרכי טיפול-תמונה

פיסטולה בפי הטבעת (פריאנאלית) פוגעת באיכות החיים ועלולה...

מאת: ד"ר איאן וייט
24/01/2017
פיסטולה של פי הטבעת Perianal Fistula-תמונה

פיסטולה של פי הטבעת הינו מצב של זיהום כרוני של פי הטבעת שבו...

מאת: ד"ר יהודה...
03/08/2014
אולי יענין אותך לדעת...
פיסטולה של פי הטבעת Perianal Fistula - תמונה
פיסטולה של פי הטבעת Perianal Fistula
פיסטולה של פי הטבעת הינו מצב של זיהום כרוני...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח פיסטולה אנאלית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח פיסטולה אנאלית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ברצוני לדעת מה יכולה להיות הסיבה להמשך הפרשות לאחר שעברתי שני ניתוחים לפיסטולה ולטענת הרופאים הכל נראה בסדר ושלחו אותי לעשות תרביות צואה של חיידקים שזה ממש לא נראה לי קשור כי ההפרשות הן ממש לא של הצואה אנא עזרתך הדחופה והאם אתה מכיר מומחה שיכול לעזור לי בזה?

שלום דני, אתה נמצא באתר של "מומחה שיכול לעזור לך בזה". אם אתה באזור חיפה - צור קשר. הנייד שלי מופיע כאן באתר - לחץ על התמונה שלי.

כאבים בפין ובאשכיים נוצרו לאחר ניתוח פיסטולה אנאלית שעשיתי לפני שבועיים....האם זה טבעי? ותודה מראש.

זה לא שכיח מה שאתה מתאר.  על פניו לא אמורים להיות כאלה כאבים אחרי ניתוח פיסטולה. פנה לרופא המנתח לבדיקה בהקדם.

פניתי למנתח פעמיים אחרי ניתוח פיסטולה עם סיטון גומי ותשובתו שהכל בסדר גמור.את הניתוח כבר עשיתי לפני שבועיים וחצי והכאבים בלתי נסבלים....אני נוטל כמויות אדירות של משכחי כאבים ... עד מתי אני אמור לסבול???

לעיתים הסיטון מהודק מידי ואז יש כאבים חזקים קבועים. הטיפול, פרט למשככי כאב, הוא לשחרר קצת את המתח בסיטון, פעולה שצריך המנתח לבצע.

אחי עבר ניתוח לפיסטולה אנאלית לפני מספר ימים, ביום 12/08/15. מאז יש לו הפרשות של אבסס והוא משתמש בפד סופג. אומנם ההפרשות פחתו אך עדיין יש הפרשות. השאלה עד מתי יהי הפרשות ? מה ניתן לעשות על מנת להפסיק את ההפרשות ?

גדי שלום, ישנם סוגים שונים של ניתוחים לפיסטולה, ואיני יכול לתת עצה כלשהי מבלי להכיר את כל פרטי המקרה. בחלק מהניתוחים מבוצע חיתוך של הרקמה והשארתה פתוחה לריפוי הדרגתי, ואז אכן צפויה הפרשה למשך מספר שבועות עד לריפוי הפצע. אם יש ספק, מציע לפנות לכירורג המנתח או למרפאת המחלקה המנתחת לבדיקה ויעוץ.