גידול ביותרת הכליה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סרטן כליה: פרדיגמה טיפולית חדשה - תקווה גדולה

סרטן כליות היא מחלה שמתקדמת אט אט, ללא תסמינים. בשלבים מתקדמים, המחלה שולחת גרורות - ואינה ניתנת לריפוי. בשנים האחרונות, ההתקדמות הרפואית והטכנולוגית הביאה לפיתוח טיפולים חדשניים מאריכי חיים. סקירה מקיפה בכל שנה מאובחנים בישראל כ-800 מקרים חדשים של סרטן כליה. כ-25% ממקרים אלה יאובחנו בשלב גרורתי (כ-200 מטופלים בממוצע בשנה). מכיוון שהגידול מופיע בחלל הבטן, הוא עלול להגיע לממדים גדולים, מבלי שהחולה ירגיש בכך. ככל שהגידול גדול יותר, יש סיכוי גבוה שישלח גרורות מרוחקות. לתאי סרטן הכליה יש יכולת חדירה והיצמדות לאיברים רבים ושונים בגוף. לרוב, הגרורות יופיעו בבלוטות הלימפה, בריאות, בכבד, בעצמות וברקמות רכות. פעמים רבות, הגרורות יימצאו במקרה, במהלך הדמיות שונות, כגון: אולטרסאונד או צילום חזה (שנערך עבור ענין רפואי אחר). תלונות על תסמינים כגון: דימום בדרכי השתן, כאבי בטן, ירידה במשקל או מישוש גוש במותן - צריכים לעורר את חשדו של הרופא המטפל.   ככל שהגידול גדול יותר, יש סיכוי גבוה שישלח...
ללמוד עוד על גידול ביותרת הכליה
9 ממאירויות בסיכון מוגבר לסוכרת-תמונה

מחקר חדש מצא כי קיים קשר בין 9 מחלות ממאירות, לבין הסיכון...

מאת: ד"ר עמית...
11/07/2018
סרטן כליה: פרדיגמה טיפולית חדשה - תקווה גדולה-תמונה

סרטן כליות היא מחלה שמתקדמת אט אט, ללא תסמינים. בשלבים...

מאת: ד"ר דוד סריד
08/11/2018
גידול בבלוטת יותרת הכליה: אבחון וטיפול-תמונה

יש להסיר גידולים בבלוטת האדרנל המשבשים את הפעילות...

מאת: ד"ר כץ רן
21/08/2017
ניתוח לפרוסקופי ביותרת הכליה-תמונה

לראשונה בישראל: גידול ביותרת הכליה הוסר דרך נקב אחד בלבד...

מאת: מערכת zap...
26/02/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגידול ביותרת הכליה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גידול ביותרת הכליה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר בבדיקת איסוף שתן נמצאה כמות עודפת של נוראדרנלין. הטוח היה 2-90 והתוצאה 180. האם הסיבה היחידה האפשרית היא גידול בבלוטת יותרת הכליה שמחייבת ניתוח? תודה

עדיין רוב הסיכויי שמדובר בתשובה חיובית מוטעית ולא במחלה.... מומלץ לחזור על הבדיקות של השתן לקטיכולאמינים ולהוסיף גם בדיקת שתן למיטאנפינים.. ולהקפיד על הדייטה המיוחדת יום לפני ותוך כדי האיסוף..

תודה רבה ד"ר סאיג

שאלה נוספת ד"ר. האם יתכן שמי שסובל מחרדות חזקות הרבה שנים, זה יכול להוות סיבה לרמה גבוהה של נוראדרנלין בשתן?

בנוסף לזה גם הנורמטנפרין גבוה 56.44 והדופאמין 5.42 והאלדוסטרון בצבע אדום 264.0 לבחור בן 20 לבירור לחץ דם גבוה. מה זה אומר?

קרדיולוג הפנה אותי בגלל קצב לב מהיר לאיסוף שתן לבדוק את הרמה של הקטכולמינים והסרוטונין הסבירו לי שאם אהיה בלחץ/מתח הבדיקה תצא לא טוב לפי מה שקראתי באינטרנט רמה גבוהה יכולה להיות בגלל גידול ביותרת הכליה ובמקרה של הסרוטונין במעי הדק והתוספתן יש אפשרות לעשות במקום הבדיקה צילומים של האיברים האלו לראות שהם נקיים, תודה על העזרה חג שמח

שני שלום איני מכירה את פרטי המקרה אבל לרוב מתחילים מאיסוף שתן ואין קשר לסטרס. חשוב לשמור על ההנחיות לבדיקה

לפני חודש עברתי ניתוח להורדת גידול ביותרת הכלייה, בשל תסמונת קושינג. מקבלת כרגע 5 מג פרדניזון. אחרי כמה זמן מורידים מינון וכמה? מתי בדרך כלל בודקים אם בלוטת בכליה השניה חזרה לייצר קורטיזול? והאם יש איזושהי מסגרת שבה תומכים או עוזרים במחלימי קושינג...? ההפרעות בריכוז, זיכרון ומצב הרוח אצלי ממש לא השתפרו.. מתי בדרך כלל רואים שיפור בעניין? אין בזמן הקרוב תורים פנויים לרופאים, ואין לי עם מי להתייעץ.. תודה..

את חייבת להיות במעקב של אנדוקרינולוג. יורדים לאט מאד במינון עד הפסקה ורק בפיקוח רפואי

אני אמורה להיות במעקב, אבל התור הבא שפנוי הוא בינואר 2020. ממה שקראתי באינטרנט, זה נשמע לי קצת רחוק. אני לא יודעת מהם לוחות הזמנים בדרך כלל ..

מאד רחוק! את צריכה תור בחודש הקרוב

שלום רב. יש לי היפרפלזיה של האדרנל מטופלת בפרניזון ורמות האנדרוגנים שלי גבוהים תמיד ועכשיו שבוע 5 הרמות הכפילו עצמן! אני בלחת האם זה צפוי להמשיך להתגבר במהלך ההריון או להתאזן/לרדת? תודה רבה!

המקרה שלך מצדיק התייעצות עם אנדוקרינולוג מומחה.