דימום מדליות בוושט: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדימום מדליות בוושט?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דימום מדליות בוושט: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אושפזתי עקב דימום שהתגלה בצואה ואובדן רב של דם- קיבלתי 8 מנות דם להשלמה. בבדיקת גסטרו נמצא שקיימות דליות בוושט שמדממות עקב מחלת שחמת הכבד. איני שותה אלכוהול ואיני סובל מאף מחלה נגיפית. אך סובל מהשמנת יתר. שאלתי: באיזו תזונה עלי לנקוט. האם מותרים מוצרי חלב כגון יוגורט עיזים וכדומה. תהליך קשירה של דליות בוושט הוא רק טיפול מונע. איך אם בכלל ניתן לשפר את מצבי. והאם קיים טיפול תרופתי. לשיפור מצב הכבד.

אין הנחיות תזונתיות מיוחדות ובכל מקרה מומלץ לפנות לרופא כבד על מנת להעריך את סיבת קיום הדליות והמשך מעקב וטיפול למניעת הישנות הדימום

בן דודתי מאושפז שלושה שבועות בבי"ח עקב הקאות דמיות וכן יציאות דמיות. בתחילה דובר על דליות שמדממות בוושט. התחול היה מוגדל וכרתו אותו בניתוח הראשון. הדימום המשיך ועבר עוד ניתוח של ניתוק הוושט וחיבורה מחדש וניקוי של הדימום. נאמר לנו שכנראה יצטרך לעבור כריתת קיבה כי הקיבה שלו מלאה בדליות מדממות ולא תוכל לעמוד בלחץ של עיכול המזון. הוא הוכנס לניתוח כריתת קיבה לאחר דימום חדש בפעם השלישית אך בניתוח הוברר כי לא יעמוד בכריתת קיבה כי בגופו יש זיהום.הוא קיבל טיפול מגסטרו של ניקוי כרישי הדם, וטיפול על טבעות שקשרו אתהמקום המקומות המדממים. הרופא אומר שזה לא פותר את הבעיה הקיימת. אנו שואלים האם יש רופא מומחה אחר או מישהו שיכול לעזור לבחור בן 30 שביום בהיר אחד חרב עליו עולמו. נשמח לשמוע חוו"ד רפואיות או המלצות נוספות. המקרה מאוד דחוף. הוא בסכנת חיים עקב איבוד דם רב מגופו.

נראה שמדובר בבעיה בכבד ולא רק בטחול. ממליץ לפנות בנושא זה לכירורג העוסק בבעיות כבד באחד מבתי החולים המרכזיים שגם עוסקים בהשתלות כבד.

שלום, שמי מירי, ואני חולה בסרטן השד משנת 97 כרגע יש גרורות בעצמות ובכבד, אני מטופלת באמצעות טקסוטר בעירוי. מאז נובמבר 04 אושפזתי בבית חולים 3 פעמים עקב דימום מהדליות בוושט. שאלתי היא כתוצאה ממה נוצרות הדליות, וכיצד ניתן להמנע מזה וכמובן מההקאות והשלשולים הדמיים שגורמים לירידה דרסטית בהמוגלבין? ברור לי שזה כתוצאה מכך שהכבד "חולה" אולם זו תשובה שיטחית שאינה מספקת אותי. אודה לכם על תשובה מפורטת יותר. מירי. אם זה רלוונטי לעניין אני בת 43.

מירי שלום- דליות בושט קשורים לעליה בלחץ במערכת הוורידים הפורטלים, שיכול להיות בגלל מחלות כבד. יש עמצאים להקל על הדימום- כולל טיפול תרופתי וטיפול מקומי. אני מציע להתיעץ עם רופא מומחה גסטרואנטרולוג בנושא זה. ערב טוב.

ברצוני לדעת מהו TIPS INSERTION?

נו............בבקשה תענו : (

לשוש שלום! הכנסת TIPS - צנטר העשוי מקפיץ מתכתי מוכנס דרך הכבד ומחבר בין מערכת ורידי שער הכבד לורידים ההפטיים. השימוש הוא לרב להורדת הלחץ בורידי השער בחולי שחמת הכבד כדי למנוע דימום מדליות בושט וסיבוכים אחרים. בברכה ד"ר גל