צריבה בקיבה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצריבה בקיבה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צריבה בקיבה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בת 24 סובלת ממעי רגיז בשבוע האחרון התחלתי להרגיש צריבה חזקה שמתחילה במרכז הבטן ומתפשטת לאורך כל מערכת העיכול. והתחלתי לשלשל ובתחילה השלשולים גרמו לי לכוויה מסביב לרקטום. בנוסף יש לי טעם וריח מהפה והרגשת חולשה. הצריבה בבטן מתחילה כאשר אני אוכלת ונחלשת קצת עד הארוחה הבאה וכמובן מתלווה לזה כאבי בטן. ממה זה יכול לנבוע? ומה אני יכולה לעשות כדי שזה יפסיק?

גם סימפטומים מסוג זה יכולים להופיע בתסמונת המעי הרגיש והטיפול הוא סימפטומטי. כמובן שלא ניתן לשלול תהליך זיהומי ולכן כדאי לבצע תרבית צואה. ד"ר גל

מזה מספר שבועות שאני חשה בתחושת צריבה חזקה באזור הבטן הימנית עליונה מעל הכבד. כשאני ממששת את האזור ולוחצת פנימה האזור מאד רגיש. האם ייתכן שכואב לי הכבד? בבדיקת הרופא הוא לא מוצא הגדלה או סיבה לכאב. לפני כשנה בבדיקה מקרית התגלו ערכים אנזימי הכבד גבוהים מאז אני במעקב כל מספר חודשים להלן התוצאות: פברואר 2006 ALT/SGPT=66 AST/SGOT=23 מרץ 2006 ALT/SGPT=78 AST/SGOT=23 יוני 2006 AST/SGOT=106 ALT/SGPT=275 אוגוסט 2006 AST/SGOT=91 ALT/SGPT=174 אוקטובר 2006 AST/SGOT=25 ALT/SGPT=35 במהלך חורף 2007 הערכים היו תקינים בגבול הנורמה. השבוע שוב עשיתי בדיקות ושוב הערכים עלו מעל הנורמה (עדיין אין לי תוצאות במספרים רק קיבלתי דיווח מהרופא שהערכים הנ"ל עלו שוב מעט). במהלך השנה הזו עשו לי המון בדיקות למחלות ויראליות, צהבות, נוגדנים שונים, בדיקות דם כלליות, זיהומים שקיעות דם ושאר ירקות - כל התוצאות היו תקינות למעט שני אנזימים אלו. אני בת 42, רזה, אוכלת מאד בריא ומתעמלת באופן די סדיר. ב US לא נצפו שינויים בכבד, הכבד לא שומני ולמעט המנגיומה אחת קטנה (8 מ"מ) שיש לי כבר שנים ללא שינוי אין שום ממצאים תודה לאל בכבד. מה דעתך יכולה להיות הסיבה לתנודות באנזימים? האם זה מסוכן? ולמה עכשיו שורף לי מעל הכבד? האם יש קשר לדעתך? אשמח לשמוע חוות דעתך.

אבקשך לפנות לבצע בדיקות הדמיה של הבטן העליונה דרך רופא מטפל שלך. בהמשך פני לגסטרואנטרולוג מומחה בכבד.

הצלחת להבהיל אותי. האם יש לך חשד/כיוון מסויים? אשמח לפירוט תודה

שלום, בחודש האחרון הייתי בלחץ נפשי גדול, כעת לאחר כל בליעה של נוזל או מזון כלשהו מיד אני חש בתחושה לא נעימה של שריפה בלוע ובקיבה, ממש כאילו שאכלתי מאכל חריף מאוד וזה שורף. האם עלי לבדוק את זה מיד? או שלחכות מעט לראות אם המצב משתפר? יכול להיות שבעקבות הלחץ הנפשי נוצר לי פצע בקיבה? ברצוני להוסיף שאני סובל מקיבה רגישה.

נשמע שאתה צריך להבדק ע"י רופא. ד"ר גל

היי, בת 30 בריאה בדכ ב"ה. לפני כשלושה חודשים טיפלתי בחיידק בקיבה- 2 סוגי אנטיביוטיקה ואומפרדקס למשך חודש. בשבוע האחרון אני סובלת מצרבות, אך בעיקר אחרי ארוחה יש לי תחושת צריבה בקיבה שעולה לוושט, מורגשת מהקיבה. ממה נגרם? מה ניתן לעשות? האם מדובר בבעיה רצינית/ חמורה?

נשמע כמו רפלוקס קיבתי ושטי לאבחנה ניתן לבצע PH מטריה