בטן חריפה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קולוטיס כיבית וקרוהן: ניתן לטיפול

הקוליטיס הכיבית והקרוהן הן מחלות אימוניות כרוניות דלקתיות, המופיעות לרוב בגיל צעיר. בשנים האחרונות נמצא להן טיפול תרופתי המשפר את איכות החיים של המטופלים הקוליטיס הכיבית והקרוהן הן מחלות דלקתיות כרוניות - אימוניות המופיעות בעיקר במעי הגס והדק, אך יכולות להתפשט גם לאזורים אחרים במערכת העיכול. רוב הלוקים במחלות הם צעירים בגילאי העשרים, כולל לא מעט ילדים ובני נוער, ועד גילאי 30-35. המחלות יכולות להופיע גם בגילאים מבוגרים יותר, אך הרבה פחות, וקבוצת הסיכון העיקרית היא צעירים, שהמחלות ילוו אותם לאורך כל החיים. שתי המחלות מתאפיינות בהתפרצות התקפים של המחלה ותסמיניה וביניהם תקופות של רגיעה. הטיפול התרופתי אמנם אינו מרפא אותן כליל, אך ביכולתו לטפל בהתפרצויות ולהקל עליהן, ולעתים אף למנוע אותן. העלייה בשכיחות שתי המחלות בשנים האחרונות מוסברת באורח החיים המערבי ובהרגלי התזונה הכלולים בו. שתי המחלות מלוות בהתפרצויות התקפים וביניהם רגיעה....
ללמוד עוד על בטן חריפה
קולוטיס כיבית וקרוהן: ניתן לטיפול-תמונה

הקוליטיס הכיבית והקרוהן הן מחלות אימוניות כרוניות דלקתיות,...

מאת: פרופ' פרייזר...
28/08/2017
אישה צעירה מתה במפתיע מזיהום-תמונה

האישה, באמצע שנות השלושים לחייה, נפטרה במרכז הרפואי הלל יפה...

מאת: מערכת zap...
23/02/2011
אבנים בכליות-תמונה
מאת: ישנם סוגים...
07/02/2002
מחלת קרוהן (Crohn's Disease)-תמונה

מחלת קרוהן (Crohn's disease) הינה מחלה דלקתית כרונית של...

מאת: ד"ר יהודה...
10/08/2014
אולי יענין אותך לדעת...
מחלת קרוהן (Crohn's Disease) - תמונה
מחלת קרוהן (Crohn's Disease)
מחלת קרוהן (Crohn's disease) הינה מחלה...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבטן חריפה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בטן חריפה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

נגד הליקובקטר פילורי. מתנצלת אם אאריך בדברי. מעולם לא הרגשתי כל כך חולה כמו עכשיו. שלום רב, בשל המשך הכאבים בבטן עליונה לאחר סיום טיפול משולש בהליקובקטר, ולאחר שבועיים ימים של שלשול חריף (הסתים רק אתמול בערב) הופניתי לרופא גסטרו ששלח אותו לבדיקות מקיפות ואלה תוצאותיהן: לא נמצאו מזהמים בצואה, כל הבדיקות בגדר הנורמה מלבד הבאות: c-reactive protein 1.07, ויטמין b12 150, ברזל 48. (המדדים של הכללית).אני פונה בגלל שאני מרגישה ממש חולה. לא מסוגלת לאכול, מאחר וכל דבר שאני אוכלת מעורר כאב בבטן עליונה, או שיצא מיד כפי שנכנס. כאמור, היום כבר לא שלשלתי, אבל הקאתי לאחר שאכלתי פרוסת לחם. בחודשיים וחצי האחרונים איבדתי 8 ק"ג ממשקלי. מראה האוכל מעורר בי בחילה, ואני אישה שאוהבת לאכול. מה לעשות? שלשום לפנות בוקר נשלחתי למיון לאחר שהתעוררתי מהשינה עם כאב בטן חריף בבטן עליונה והקאה. במיון נתנו לי נוזלים תרופה נגד בחילות והקאות ותרופה נגד כאבים. בדיקות הדם חזרו עם מדד דלקת לא גבוה, נשלחתי להמשך טיפול במרפאה. אתמול בלילה הקאתי פעמיים וגם היום במהלך שנת יום. להקאות קודמים כאבי בטן מאוד חזקים. אנדוסקופיה וקולונוסקופיה נקבעו לי לסוף אוקטובר בבית חולים בשל bmi גבוה. מה אני עושה עד אז? איך והאם ניתן להקדים? אני לא מתפקדת בכלל. ישנה מרבית הזמן. היום גם התחדש השלשול. צבעו משונה: ירוק כהה, כמעט שחור. עד כה אף אחד לא הסביר לי מה יש לי, מלבד שהעניין בבירור. קבלתי תרופות סימפטומטיות נגד כאבים ונגד בחילה והקאות לשימוש על פי הצורך. מאחר וזה תוקף אותי במהלך השינה אני גם לא יכולה להיעזר בכך. חשוב לי יותר מכל להקדים את הבדיקות הפולשניות. אודה לך מאוד על עזרה בעניין.

לא הבנתי איזה סוג עזרה אתה מבקש? להקדים בדיקות?

שלום רב, בשל המשך הכאבים בבטן עליונה לאחר סיום טיפול משולש בהליקובקטר, ולאחר שבועיים ימים של שלשול חריף (הסתים רק אתמול בערב) הופניתי לרופא גסטרו ששלח אותו לבדיקות מקיפות ואלה תוצאותיהן: לא נמצאו מזהמים בצואה, כל הבדיקות בגדר הנורמה מלבד הבאות: c-reactive protein 1.07, ויטמין b12 150, ברזל 48. אני פונה בגלל שאני מרגישה ממש חולה. לא מסוגלת לאכול, מאחר וכל דבר שאני אוכלת מעורר כאב בבטן עליונה, או שיצא מיד כפי שנכנס. כאמור, היום כבר לא שלשלתי, אבל הקאתי לאחר שאכלתי פרוסת לחם. בחודשיים וחצי האחרונים איבדתי 8 ק"ג ממשקלי. מראה האוכל מעורר בי בחילה, ואני אישה שאוהבת לאכול. מה לעשות?

שלשום לפנות בוקר נשלחתי למיון לאחר שהתעוררתי מהשינה עם כאב בטן חריף בבטן עליונה והקאה. במיון נתנו לי נוזלים תרופה נגד בחילות והקאות ותרופה נגד כאבים. בדיקות הדם חזרו עם מדד דלקת לא גבוה, נשלחתי להמשך טיפול במרפאה. אתמול בלילה הקאתי פעמיים וגם היום במהלך שנת יום. להקאות קודמים כאבי בטן מאוד חזקים. אנדוסקופיה וקולונוסקופיה נקבעו לי לסוף אוקטובר. מה אני עושה עד אז? אני לא מתפקדת בכלל. ישנה מרבית הזמן. היום גם התחדש השלשול.

היי נא פרטים רבים נוספים על עצמך

היי תבואי לבדיקה.

היי סליחה על האיחור בתשובה אין ספק שאת במצב של חסר תזונתי וכן כנראה חסר ברזל מצב תזונתי זה אינו מאפשר לרירית הקיבה להחלים יש צורך לתת מס אינפוזיות של ויטמינים ומינרלים ולעקוף את מערכת העיכול ואולי גם עירוי סרזל כל זה במקביל לתכשיר פרוביוטי גרמני בשם קוליביוגן

סבלתי המון מדלקת בקיבה הסימפטומים רבים, גרעפסים, חוסר תאבון, בחילה, כאבים בוושט, כאבים ברום הבטן...מציע לך לנסות כך: לעשות תה קמומיל לשפוך קצת מים חמים בגובה שיכסה ואחרי 5 דקות להוסיף כוס מים רגילים ולשתות את זה בפעם אחת או פעמיים. לעשות כך 4 פעמים ביום ! התוצאות אמורות לבוא אחרי שבועיים-שלושה. כמו כן יש מוצרי מזון שהם זוועתיים לקיבה ומעוררים דלקת כמו: טיגון בשמן עמוק, משקאות מוגזים, גבינות שמנות, ביסלי למינהן , מזון תעשייתי ובכלל כל מה שעתיר שומן ועוד אלה יוצרים חומצה חזקה בקיבה ואם הרירית לא תקינה החומצה פוצעת את הקיבה ואז מתחיל הבלאגן...הקמומיל הוא החבר הכי טוב של הקיבה (: בהצלחה.

זו כבר אינה שאלה אלא תוצאה. בביופסיה שנלקחה במהלך גסטרוסקופיה נמצאה לימפומה אגרסיבית תאים גדולים דיפוזית בגודל של כ 8 ס"מ ברירית הקיבה. רק בקיבה ולא באתרים נוספים. התחלתי השבוע בפרוטוקול של טיפול ביולוגי וכימיתרפי במחלקה המטלוגית-אונקולוגית בבית חולים בני ציון. לצערי לגסטרוסקופיה חיכיתי 5 חודשים מאחר וההנחה היתה שאני סובלת מדלקת בשל ההליקובקטר הפילורי, ואף אחד מהרופאים לא סבר שיש הכרח לקבוע תור בהול דחוף לבדיקה.

שלום זה עידן כתבתי פה הכאבים שלי הולכים ונהיהים קשים ביותר בבטן התחתונה אני מזיע מכאבים היתי במיון צילום בטן חריפה תקינה ובדיקות דם גם לחץ דם 140 רןפאה בדקה בטן אמרה שהיא רכה מאוד מעי גס שלי רחב ככה הכירוג אמר בשיקוף ובסיטי הוא לא רחב אני בוכה מכאבים אין מי שיעזור לי זה לא עובר לשניה צרגע שקם עד שהולך לישון ככה כןל יום ורק מחמיר לי לא יכןל לעמוד בזה לוחץ הבטן התחתונה גם כמו שריר שמתנפח מפחד שמתפתח נמק חסימת כלי דם במעי בעקבות הרחבה של המעי שהולכת ומרתחבץ יותר מה אני עושה קבעו לי סיגמסקופיה עוד שבועים אני מת מכאבים בסורוקה משחררים אותי מה אני עושה תעזור לי היתי בץל השומר גם אמרו לגיע למרפאוץ.חוץ ושישיקלו לעשות.לפרוסקןפיה אני לא יודע עם ישרוד עוד יום אחד אני מת מכאבים אשמח ליעןץ.תודה

שלום עידן, כתבתי לך כבר בעבר. אי אפשר לעזור לך דרך האינטרנט, אתה מתאר תמונה דרמטית למדי למרות שכל הבדיקות תקינות. התמונה שאתה מתאר לא מתאימה לנמק. עלייך להמשיך ולהיבדק ע״י צוות כירורגי במקום אחד ולא לנדוד בין בתי חולים.

בעקבות כאבי בטן חריפים הנמשכים כארבע שנים, ללא הפוגה, נעשה ברור גסטרולוגי מלא בו לא נמצא דבר. הברור כלל קולונוספקופיה, גסטרוסקופיה וגם קפסולה. האם יתכן שלמרות זאת עדיין יש קוליטיס שלא אובחן?

שלום קוליטיס - דלקת של המעי הגס- היתה מאובחנת בקולונוסקופיה , לכן אני חושבת שלא סביר שיש קוליטיס שלא אובחנה בברכה דר' אבני